Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Duo Uni , Woda Z Wężownicy Bojlera C.w.u Mieszająca Się Z Wodą Powrotną Do Pieca .


dudus1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam piec Defro Duo Uni 25 kW .

 

W instalacji zamontowany jest zawór 3 drożny na wyjściu z pieca co umożliwia regulacje temp. wody wyjściowej na kaloryfery.

 

Teoretycznie nie mam ochrony temp. wody powrotnej do pieca ponieważ nie mam zaworu 4 drożnego.

 

Bojler mam poziomy z wężownicą z zamontowaną pompą .

 

Hydraulik twierdzi że ciepła (lekko schłodzona poprzez oddanie części ciepła do wody w bojlerze) woda wracają z wężownicy bojlera miesza się z wodą powrotną do pieca więc i tak jest dogrzana i nie ma sensu montowania zaworu 4 D .

 

 

Czy można tak na to spojrzeć ?

 

Po 2 dniowej ciągłej pracy pieca przy równoczesnym grzaniu C.O i C.W.U zauważyłem że rzeczywiście rura powrotna przy samym wejściu na dole do pieca jest dobrze dogrzana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie prawidłowo. Też mam ten piec i też zawór 3-drożny i też tak zrobione.

Przy 4-drożnym pewnie też byś tak miał "wpięty" bojler.

Nie bardzo rozumiem Twoje zdanie "Teoretycznie nie mam ochrony temp. wody powrotnej do pieca ponieważ nie mam zaworu 4 drożnego". 3-drożny zamykasz i pompka mieli wodę w małym obiegu, w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź .

 

W instalacji do zaworu 3-drożnego podłączona jest rurka która pobiera wodę powrotną tuz przy wejsciu na samym dole do pieca. po czym jest mieszana w zaworze z gorącą wodą wyjściową pieca i ta mieszanka leci na grzejniki .

 

 

Rurka ta jest dość ciepła poniewaz podłączona jest w kolejności po miejscu wracającej ciepłej wody z wężownicy bojlera .

 

Mam wątpliwości co do zakresu regulacji temp. wody wychodzącej z zaworu 3-drożnego na grzejniki .

 

Bo jeśli przykładowo mam zadaną na piecu temp. C.O 60 stopni to cieżko bedzie zbić na zaworze temp. wody wyjściowej na grzejniki do 45 stopni .

Edytowane przez dudus1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam też instalacje zrobioną na zaworze 3-drożnym, i też kombinuje z tym bojlerem, ale zauważyłem ze ze jak czujnik podepnę na powrót do którego schodzą sie wszystkie powroty m.in CWU, CO, i podłogówka to coś słabiej mi działa podłogówka. gdyż podmieszanie na zaworze termostatycznym od podłogóki jest właśnie brane z tych wszystkich powrotów. Poniżej schemat wrzucam to może coś ktoś mi podpowie

msg-34154-0-61765500-1349211118_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.