Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy Ustawienie Pieca Aqua Duo 20Kw Termo Tech.


marcinkloch

Rekomendowane odpowiedzi

Za długi czas podawania

zasypujesz palnik opałem

przy pelecie bedzie wyższe zużycie ponieważ to mniej kaloryczne paliwo niż węgiel

swoją droga gratuluję odwagi i szczęścia.

ten kocioł nie jest dość dobrze zabezpieczony by palić samym peletem. być może parametry jakie masz sprawiają ze się jeszcze nic nie zapaliło w koszu.

do peletu powinna być separacja paliwa i jakis strażak ewentualnie.

wrzuć zdjecia jak się pali i jak ten popiół wygląda.

jest watek o tym kotle tylko o mocy 15KW radzę przeczytać uważnie

odpowiedziec na pytanie czy prawidłowo uszczelniony palnik?

ruszt wodny jest integralną częścią wymiennika i nie da się go wyjąć. musisz z tym niestety zyć.

w wyżej wymienionym watku sa sugestie jak nieco zmniejszyć skutki jego obecności w tym kotle(również o deflektorze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie to wyglada,ale jak czytam te wszystkie posty (im wiecej tym mniej rozumie)to,zeby to wszystko poustawiac to musiałabym spac w kotłowni.czy palnik jest uszczelniony nie wiem,czy idzie to jakos sprawdzic?strazaka mam podłączonego,troche sie wystraszylam z tym zapaleniem.jezeli chodzi o deflektor to on duzo nie zasłania tego rusztu wodnego moze trzeba byłoby całkiem osłonić chyba ze to wystarczy i tak ma byc,troche kombinuje ale nie mam pojecia potrzebowałabym troche konkretów jezeli chodzi o nastawy zeby miec jakis punkt zaczepienia,zwieksze jeszcze p[rzerwe tej klapki na wentylatorze bo sadzac po palenisku to chyba za mocno przykreciłam,zdjęcia podeslę trochę pózniej,nie dysponuję abyt dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będziesz cierpliwa i systematyczna nie zamieszkasz w kotłowni.

najważniejsze. nie kręcić wszystkimi parametrami. ustawić sobie przerwę i czas podawania oraz nadmuch i wybrać jeden z parametrów do korekty.

wybierając nadmuch w zależności od tego czy spieka czy niedopala obniżasz lub podnosisz jego moc

wybierając przerwę podawania analogicznie do powyższego niedopala wydłużasz a jak spieka skracasz

zmian dokonujesz raz góra 2 razy dziennie i zostawiasz kocioł aby sie do nowych parametrów "dopasował".

przy tym palniku uszczelnienie to niestety podstawa i bez tego nie ustawisz dobrze spalania. "lewe" powietrze będzie zakłocać proces spalania i marnować Twoje cięzko zarobione pieniądze.

rusztu całkiem nie możesz zasłonić, spaliny nie będą miały którędy się przedostać w dalszą część kotła. deflektor ma rozbić płomień i poprawić dopalanie które skutecznie ruszt wodny zaburza.

ja siedziałem w kotłowni 2 zimy zanim poszedłem po rozum do głowy i poszukałem pomocy na forum. teraz staram się odwdzięczyć i na ile potrafię pomagam innym. poczytaj spokojnie wątek. wynotuj swoje wątpliwości, kup spore wiaderko cierpliwości i spokoju i wyjdziesz z kotłowni.

czekam na sesję zdjęciową :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

tech ma dobrze napisany algorytm szybko i fajnie reagujący. wymaga jednak dobrego zestrojenia z instalacją a to nie kazdy potrafi zrobić. często serwisanci odpalają ładuja nastawy "uniwersalne"(czyli do doooopy) i wychodza a użytkownik się męczy

zadzwonić nie szkodzi i spytać zarówno o możliwość dodania softu lub wymiany na model z PID

oraz oczywiście o cenę tej operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tech może przerobić mój ST-48 do działania z PID (Zębiec ma taki sterownik z PID w swoich piecach) koszt przeróbki to 250zł plus koszty wysyłki.

 

Tylko do tego jeszcze trzeba zmienić wentylator który daje się sterować przez sterownik.

 

Pytanie czy to zda egzamin???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czego oczekujesz

PID też musi być ustawiony pod zestaw czyli pod konkretny palnik i wentylator 

moze sie okazać że po wgraniu softu zadziała bez zgrzytu a może być kiszka i trzeba będzie kręcić nastawami

zawsze i tak będziesz miał dostępny tryb dwustanowy

za 250zł warto spróbować - nie polecałbym kupowania drugiego stera w pełnej wartości dla samego PID-a

dopytaj z jakimi wentylami moze pracować- może nie będziesz musiał zmieniać swojego wiatraczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem że piece Zębiec mają st-48 z PID i to działa dobrze.

Dzwoniłem do Stąporkowa i powiedzieli mi że na życzenie klienta dawali PID ale ze sterownikiem ST-480. Ich zdaniem wystarczy dobrE ustawić piec dać histereze 1 st C i to powinno śmigać. Ale PID moim zdaniem bardziej dopali groszek bo wentylator ciagle podaje powietrze i utrzymuje mały płomień na palenisku. A bez PID nie ma takiej sytuacji. Po dojsciu do zadanej wentylator się wyłącza i tylko jest przedmuch co nie zawsze da radę zrobić mały płomyczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.