Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy Ustawienie Pieca Aqua Duo 20Kw Termo Tech.


marcinkloch

Rekomendowane odpowiedzi

popiół źle nie wygląda

moim zdaniem wystarczy delikatnie zmniejszyć nadmuch o kilka %

gdyby się pojawił niedopalony węgiel wtedy powrót i korekta ale o połowę poprzedniej wartości. może być też uroda węgla taka że spiekający i trzeba się pogodzić z tymi spiekami. nie są duże więc to nie problem

podtrzymanie opisałem w poprzednim swoim poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać jakim węglem palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kogo pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do toki3 patrząc na popiół osiągamy podobne efekty jeśli chodzi o zawartość popielnika i zastanawiam się czy u mnie to kwestia opału i ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eWitam

 

Paliłem Pieklorzem a teraz mam Rotopaloski w workach papierowych - jest suchy i nie ma syfu w środku,jedynie ma czasem dość duże kawałki (dokładnie nie wiem jak się zwie fachowo), jest drogi bo 880zł/t

 

Teraz wrzucę zdjęcia i opiszę jakie mam parametry na piecu ustawione: (bo trochę za dużo bierze według mnie bo 20kg/doba to dużo teraz- chyba)

 

Czas podawania 12s

Czas przewrwy 35s

siła nadmuchu 25%

Praca podtrzymania 15s

przerwa podtrzymania 15min (zmieniłem na 10min ale nie wiem czy słusznie bo więcej węgla pójdzie)

Wentylator podtrzymania

- praca 25s

- czas przerwy 15min

 

te zdjęcia poniżej to przed korektą zaznaczoną na czerwono.

post-47787-0-94445500-1380176657_thumb.jpg

post-47787-0-15327800-1380176709_thumb.jpg

post-47787-0-31884200-1380176757_thumb.jpg

post-47787-0-00246000-1380176794_thumb.jpg

post-47787-0-50585200-1380176856_thumb.jpg

post-47787-0-48212900-1380176912_thumb.jpg

post-47787-0-34745400-1380176963_thumb.jpg

post-47787-0-37264700-1380177002_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to pierwszy sezon w nowym domu i wymaga wygrzania to będzie żarł

jeśli to kolejny to możliwe że coś nie tak jest. teraz chłopaki spalają 6-7kg na dobę w dwustanie, u mnie na automacie idzie około 8kg ale 20 to sporo- zalezy jaka powierzchnia jeszcza.

masz bogate nastawy

nie wiem jak masz ustawione parametry wentylatora w menu serwisowym ale sądzę że na maksa ponieważ spieki są już przy 25% nadmuchu i przy stosunku podawanie/przerwa 1:3 a to prawie moc maksymalna

sprawdź jak wiesz jak takie parametry jak wybór wentylatora oraz maksymalne obroty wentylatora- dane w menu serwisowym są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci nie powiem jakie masz mieć ustawienia

nie widzę co się na palniku dzieje i jak przebiega proces spalania, więc nie potrafię odgadnąć co zmienić

zastanawia mnie iż przy tak małym nadmuchu przy dużej dawce opału są spieki. powinien raczej niedopalać.

spróbowałbym przede wszystkim krótsze podawanie np 5 sekund i do tego przerwę 40sekund a nadmuch jak jest

potem obserwacja tego co się dzieje na palniku i korekta tylko nadmuchem- jeśli spieka nadmuch w dół a jeśli niedopala nadmuch w górę. jednorazowo nie więcej niż 2-3% i czekanie kilka godzin na ustabilizowanie z nowymi nastawami

w podtrzymaniu natomiast możesz zrezygnować z przedmuchów lub zrobić je co 45-60 minut a tylko zadbać o to by się krater w palniku nie tworzył regulując przerwę podtrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj posprzątałem o 17 w piecu i przestawiłem ustawienia:

Czas pracy 10s

Czas przerwy 40s

nadmuch 20%

Praca podtrzymania 15s

przerwa podtrzymania 35min

Wentylator podtrzymania

- praca 25s

- czas przerwy 35min

 

dzisiaj rano było mało popiołu ale były za to spieki więc zmniejszyłem siłę nadmuchu na 18% zobaczę po południu co będzie. Dodatkowo otworzyłem trochę grzejniki aby podgrzać w domu.

Już zauważyłem że mniej idzie opału(mniej ubywa z podajnika) - może już się trochę podłoga wygrzała.

 

Jak będę miał zdjęcia to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy spiekających węglach stosuje się krótkie podawania

zamień to10/40 na 5/20 i zobacz czy będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zmniejszyłem na 8/40 i nadmuch 15%

Ale spieki są i na dodatek tak jak widać na zdjęciach wyżej pali się tylko tą stroną bliżej podajnika, a ta druga strona jest po prostu zarzucona popiołem. Jak załączy się dmuchawa to widać jak dmucha bliżej podajnika a na końcu bardzo słabiutko i tam się prawie nie pali i dlatego są takie spieki chyba.

Nie wiem czy czasem nie dać Korony na silikon??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do producenta pieca aby się dowiedzieć czy koronę można silikonem potraktować i otrzymałem taką odpowiedź:

 

Mam podnieść podawanie do 12s czas pauzy do 48s tak aby było ok 60s razem. dodatkowo kazał mi przesłonę na wentylatorze zostawić otwartą na ok 1cm i nadmuch na 35% nawet do 40%. Powiedział że 20kW i żeliwnym palniku musi tak mieć, a i kazał zrobić załączanie pomp na 350C aby ta woda się nie wychładzała tak szybko po załączeniu pomp.

 

Moim zdaniem przesłona na 1cm to mało i wentylator na 35% lub 40% to jest przesada bo będzie wył jak głupi. Raczej otworzyć przesłonę na maxa i dać mniej % ok 12% do 15% wtedy będzie można przyjemnie nawet po stać przy piecu.

 

Ale proszę o radę co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim ten palnik trzeba uszczelnić i to nie tylko w rowku który się znajduje pod koroną ale również na połączeniu korony z palnikiem od strony wewnętrznej

na wątku o krs tech aqua 15KW sa zdjęcia i opis jak to należy zrobić(jeśłi dobrze pamiętam), również w sieci jest kilka fotek

jak nie znajdziesz pisz wyślę ale dopiero wieczorem z domu

jak będziesz uszczelniał to zaklej również wszystkie okrągłe otwory dopalające na całym obwodzie oraz pionowe nacięcia na krótszym boku

Pan podał Ci ustawienia dla mocy dosć dużej i wtedy palnik jest mocno nawęglony i potrzebuje napowietrzenia

przy niskich mocach niestety te palniki palą lepiej jedną stroną i stąd większość użytkowników wprowadza modyfikacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze więcej informacji o tym co wyjąłeś z popielnika po tych 12 godzinach- możliwe że opał tylko przeleciał przez kocioł nadpalony ze względu na złe parametry

po drugie podaj te parametry

po trzecie - sprawdź czy podłączenie czujnika jest prawidłowe- moze jakiś kabelek poluzowany w sterowniku

po czwarte- sprawdź jak wygląda sam czujnik- możliwe choć mało prawdopodobne że się przegrzał ponad temperaturę krytyczną i wymaga wymiany.

 

 

witam, sprawdziłem poluzowały się kabelki w sterowniku, poprawiłem i działa.

Palę elogroszkiem z Pleszewa

postaram się zrobić fotki tego co mi pozostało po spaleniu i wtedy będę wdzięczny za pomoc przy ustawieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

 

Na wstępie palę Ekogroszkiem PIAST

 

Jestem już po przeprowadzce i teraz będę używał pieca już w 100%

 

I tak:

Zasypałem go 29,09 100kg ok godziny 20stej

 

Starczyło to do 4.10 do godziny ok 12stej (zostało trochę na dnie i w podajniku)

 

chodziła podłogówka (7 sekcji, gdzie najdłuższa ma ok 75mb) i 2 grzejniki w łazienkach.

 

Jak dla mnie to chyba za dużo spala?? bo jeszcze nie ma mrozów.

 

normalnie nie wiem co mam robić?

 

Ustawienia:

10s/48s wentylator na 10% (przesłona otwarta na maxa)

 

Są spieki po jednej stronie a po drugiej robi się kopiec z popiołu i jak podaje to pali się tylko tą stroną co są spieki a tam gdzie jest kopiec jest cienka warstwa popiołu a pod nią żar.

i jak z zrzuca to po jednej stronie (ta od podajnika) są spieki, a po drugiej ładnie dopalony i sam popiół.

 

Postaram się dzisiaj wrzucić zdjęcia bo wczoraj czyściłem cały piec i wyrzuciłem 3 wiadra popiołu.

Teraz jek będe czyścił to wrzucę na taczkę i zobaczycie jak to wygląda.

 

Czekam na sugestię.

 

Producent chce mi podmienić koronę bo twierdzi że może jakiś wadliwy odlew żeliwa był. Nie uszczelniałem korony jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od uszczelnienia korony bez tego żadne wymiany nic nie pomogą

potem odpal jeszcze raz i dopiero weź się za dobór parametrów

nowy dom musi się wygrzać

poczytaj na innych forach ile ludzie spalali w pierwszym roku i o ile spadło spalanie w kolejnych latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie ma rewelacji ale i powodu do paniki

z mojego ekoreta też taki popiół mam ze spiekami

rada na poczatek zmienić ilosć podawanego opału na mniejszą - pomaga przy spiekających węglach

zamiast zatem 12/45 zrób 5/19 i obniż nadmuch o 1% albo przymknij mocniej przesłonę na wiatraku

ten nieszczęsny ruszt wodny robi sporo złego w tym kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij jak nie spalasz nic na ruszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.