Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Eco 17Kw Zasypuje Palenisko, Gruba Warstwa Opału Na Palenisku


mass143

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem z piecem SAS ECO 17kW, podajnik tłokowy, palę miałem. Piec został założony w wakacje, był rozpalony na parę dni jednak zasypywał palenisko jednak odłożyłem to. Dziś rozpaliłem piec ponownie jednak przed zimą muszę to rozwiązać.

 

Na palenisku zbiera się warstwa miału około 15cm wysokości, piec nie spala wszystkiego i jedynie przepycha przez palenisko do popielnika nie spalony miał. Próbowałem na róznych ustawieniach ręcznych jak i na Fuzzy Logic, cały czas bez zmian.

 

Dom nieocieplony, 150m2, zbiornik na wodę 140l.

 

Ustawienia pieca:

 

Histereza kotła 2*C

Temperatura zadana kotła 60*C, Temp. zadana CO 50*C

Przerwa między podawaniem opału 400s (oryginalnie 198s)

Czas nadzoru ognia 30 minut

Moc dmuchawy 30%

 

 

Pilnie potrzebuję pomocy gdyż przez noc popielnik trzeba opróżniać nawet dwa razy... z niespalonego miału.

 

Pozdrawiam Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do konsystencji rzadkiego ciasta - raczej nie, jednak na palenisku właśnie tworzy się duża "buła", "żużluje się" i zostaje spychany do popielnika. oznacza to zbyt mocny nadmuch? ale czy przez zbyt mocny nadmuch aż tyle tego miału by zostawało na palenisku?

Edytowane przez mass143
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ilość powietrza była nie wystarczająca, a miał dobry, to miałbyś kilku 2-4 cm warstwę i żar w popielniku, a sadzę w wymienniku.

jak masz bułę, miał musi się spiekać tzn koksować typ 33 i wyżej inaczej zwany "SYF", jak pogrzebiesz w środku tej buły, to sam zobaczysz, że ma to postać półpłynną. Skleja się w wielką grudę przez którą nie ma szans przedostać się powietrze, po czym bez tlenu najnormalniej w świecie stygnie i gaśnie.

Jako, że jesteś początkujący, to właśnie odebrałeś pierwszą lekcję na prawdziwego palacza: Sprawdzać opał zanim się kupi większą ilość!

Co można zrobić?

Zmniejszyć do minimum moc palnika, przerwa 400-500-600-750s, nadmuch minimalny 23-24-25% i męczyć, aż się skończy. Można też dokupić czegoś nie spiekającego się typ 31,1-2, czech, pelet, trociny/wióry lub polski brunatny i mieszać jeden z drugim.

A na przyszłość zawsze sprawdzać, zanim się kupi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna możliwość kulinarna, bo to może być kotlet a nie buła.

Kotleta zdefiniował kol. Montez i jak wiadomo powstaje on przy paleniu antracytu [który skądinąd właściwości koksowania nie ma żadnych].

Powstaje przy nadmiernych temperaturach ze stopionego popiołu, który miesza się z niespalonym miałem i tworzy tę mięsną odmianę buły.

Tu problemem też jest opał, ale niekoniecznie koksujący lecz wysokokaloryczny (np. myślę, że Marcel może tak mieć).

Choć lekarstwo jest takie samo jak napisał Vlad, to trzeba też pamiętać przy zakupie opału o tej możliwości.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to za miał, szukałem suchego i tylko tym się kierowałem, dziś ustawiłem nadmuch na 50%, przerwę w podawaniu na 340s i jest lepiej, już nie przesypuje miału aż do popielnika jednak jest sporo popiołu. Spróbuję jeszcze z ustawieniami. Przydałaby mi się funkcja przedmuchu podczas nadzoru, czy jest możliwość ustawienia takiej opcji w sterowniku PLUM EcoMAX 800 T1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj dmuchawe na maxa miał a szehólnie miałki potrzebuje większego ciśnienia powietrza i powietrze nie moze się przebić! paliłewem miałem 8 lat więc wiem co mówie.Nawet do tego stopnia że zbudowałem kilka dmuchaw o 150% mocniejszych wydajniejszych od fabrycznych I jest to nieprawda że są jakieś wielkie straty kominowe Obecnie palę orzechem i tak używam mocniejszej dmuchawy choć zmniejszyłem jej moc ale przez orzech powietrze bardzo łatwo przechodzi ale zato dokładnie się wszystko wypala i czuć moc palnika

Edytowane przez kociołsam
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak miał kto auto na lpg ? to to jest dokładnie to samo Ludzie skrecsli gas aby oszczedzić na ilości niestety dupa gazu i tak spalali dużo i jazda była jak woxem drabiniastym Ale jak odpowiednio się podkreciło większą dawke io dziwo auto zre mniej gazu i bangla tak jak na benzynie . Z dmuchawą jest tak samo dawać czadu !!!! i bedzie lala sam mam w tej chwili 2 dmuchawy jedna fabryczna tuninng i 2 moj wyrub . Powiem tak z dmuchawą jest jak z silnikiem z turbo i bez !!!! kiedys jak ktoś usłszał że auytto ma turbo to go szerokim łukiem omijali bo problemy itd... dziś wszyscy są zaturbieni i wszyscy chćą ferrari i to bangla i jest oszczedne i tak samo jest z dmuchawą !!!!! otwierajcie przesłony , wszelkie hamulce io dawać czadu i zobaczyćie odejdzie wiele problemów

Edytowane przez kociołsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy jest jakis wogole szczesliwy uzytkownik piecow sas eco ?? ja palilem mialem w zeszylm sezownie mam sterownik st45 i myslalem ze mnie szlak trafi jak musialem co dzien wywalac caly pojemnik szlaki !!! Teraz mam groszek i tez mnie szlak trafia bo nie moge go wyregulowac zeby powstawal z niego popiol . Paliwo jst dobrej klasy bo sasiad ma b fajny piec ze sterownikiem pluma pomaranczowe niebieskie barwy ma ta firma i u niego jest popiolek jak z papierosa.

Pozdrawiam wszystkich szczesliwych sasowiczow

podawanie co 4:10

wiaterek na 18% -- 15%

Edytowane przez wojciech81kielce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

kolego mass143 jest jeszcze taka ewentualność, że możesz mieć przestawioną dawkę paliwa, jeżeli Ci piętrzy opał to może rzeczywiście jednorazowo szuflada podaje za dużą porcje na raz albo masz ustawioną na sterowniku krotność podawania. U mnie przy eco 23kw z ecomaxem szuflada otwiera się na 4,5 cm co się równa ok. 180 - 190 g ekogroszku przy jednorazowym podaniu (nie ważyłem ale tak mi wychodzi według procentowego zużycia ze sterownika do ilości podanych dawek).Przy bodajzę 5 - 5,5 cm to było ponad 250g na raz. Sprawdź sobie, u mnie tak było - pierwsze co po uruchomieniu kotła instalator zadał sobie trud żeby powiększyć dawkę paliwa i wtedy opał po prostu zalegał na palenisku grubą warstwą a dodać do tego jeszcze kiepską płytę palnika która nie jest tego w stanie to przepalić to możesz też tak mieć. Ja metoda prób i błędów doszedłem do optymalnego ustawienia na 4,5 cm i jest ok. - opał układa się cienką warstwa na palniku i jest praktycznie dopalony na 100%. Warstwa przepychanego popiołu z płyty ma grubość ok 2,5 - 3 cm a mam czas podawania 240 sek i dmuchawa na 28%, nie podaję nic w podtrzymaniu i palę na dodatkowo ponawiercanej płycie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.