Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vitodens 100 Czy 200


piowa

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, proszę o pomoc i poradę...

 

Buduję dom, 230 m2 podłogówki, żadnych kaloryferów. Ok 18 pętli, 2000m podłogówki.

 

Instalator (bardzo profesjonalne podejście) próbuje mnie przekonać do kilku spraw i proszę o Wasze opinie...

 

1. Vitodens 200 jest lepszy wg niego od 100, co oczywiscie jest prawdą. Ale nie umiem znaleźć jasnej odpowiedzi jakie konkretne różnice są między nimi poza automatyką tak naprawdę... - jak to realnie wygląda ?

 

2. Vitodens 200 z zasobnikiem 150L czy Vitodens 100 z pompą ciepła CWU ? koszty dla wariantu 1 - ok 10 tyś zł, dla wariantu 2 - ok 14 tyś... wydaje mi się, że chyba lepiej założyć pc powietrze woda do cwu czerpiąca powietrze w zimie z pomieszczenia (będzie nieogrzewany garaż i kotłownia o łącznej powierzchni ok 75 m2)- co sądzicie o wariantach ? a może wariant 3 - z solarami i 300L zasobnikiem?

 

3. przy tej ilości podłogówki ponoć nie wystarczy pompa z pieca i należy dodać tzw. zestaw pompowy ze sprzęgłem (cena z instalacją ok 3,5 tyś zł...) - to mało czy dużo i czy to naprawdę jest potrzebne ?

 

4. wkład kominowy - gość polecił żeby zrobic komin z normalnego pustaka wentylacyjnego do którego zamontuje rurę i cały system (ok 1,8 tyś zł) z przyłączem do pieca.... myślałem o systemie kominowym np. Leier, Schidel itp- ale tam też trzeba zamontować tą rurę czy ten system wszystko ma ?? jak to tak naprawdę powinno wyglądac ?

 

Z góry dziękuję za wszystkie Wasze opinie i pomoc. Firma naprawdę wyglada na profesjonalną ale dobrze dopytać Was dla pewności :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły występują w różnych konfiguracjach. Kotły różnią się budową palników i sterownikami. Vitodens 100 występuje w wersji ze sterownikiem stałotemperaturowym czyli sprawdza się w instalacjach grzejnikowych (w pewnej konfiguracji można sterować pogodowo a przy zastosowaniu dodatkowych elementów może pracować w układach podłogówki) Vitodens 200 występuje ze sterownikiem stałotemperaturowym i pogodowym. Myślę że odpowiedni dla instalacji jak z twojego opisu będzie Vitodens 200, ze sterownikiem pogodowym Vitotronic 200. Potrzeba trochę matematyki i wyjdzie czy układ zadziała na jednym zestawie mieszającym czy będą potrzebne dwa (na oko myślę że min dwa). Może współpracować z instalacją solarną. Zresztą proponuję zajrzeć na stronę internetową producenta znajdziesz wszystkie informacje. Co do kosztów zakupu to proponuję abyś poszukał "zestawu" który w zakupie jest tańszy ( kocioł + zasobnik + solar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię...

 

Szukałem takiego zestawu, jednak jest to baaardzo droga impreza.

Zastanawiałem się raczej nad rozwiazaniem takim, żeby zainstalowac V 100 z pompą ciepła ktora w odroznieniu od solarów działa caly czas...

Co sądzicie o takim rozwiazaniu w przypadku zastosowania podlogowki na calosci ??

 

Dodatkowo - co w pozostałych kwestaiach, ktos pomoze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 200 ze sterownikiem pogodowym, względu na możliwości sterownika, chociaż nie ma co ukrywać jest to opcja znacznie droższa. To co proponuje instalator jest jak najbardziej poprawne, chociaż uważam że ten problem powinien zostać rozwiązany na etapie projektu ( tylko ogrzewanie gazowe czy może jakieś inne dodatkowe źródło ciepła i od tego zależy ilość kanałów spalinowych). Na stronie producenta ( instrukcje i wytyczne projektowe) znajdziesz informacje o dopuszczalnych sposobach podłączenia sytemu powietrzno-spalinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.