Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luki Między Styropianem - Kiedy Użyć Pianki.


mariuszss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na etapie ocieplania budynku. Pomimo starań, co do przylegania płyt styropianowych do siebie podczas klejenia ich do ścian zdarza się, że powstanie pomiędzy płytami luka. Jaka szerokość luki kwalifikuje ją do wypełnienia pianką? Zdrzają się takie 2 lub 3 mm, a w niektórych przypadkach na rogach wewnętrznych nawet 5 mm. Jaka pianka jest do tego najlepsza?

 

Pozdrawiam.

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trochę może być problematyczne jak szczelina ma 2-3 mm i grubość płyty 15 cm. Oczy oczywiście mu zalepisz, ale czy to będzie ciepłe to miałbym wątpliwości.

Końcówka pistoletu podejdzie, nawet można ją lekko wbić w styropian a potem wgłębienie uzupełnić samą pianką .

Ale bez przesady bo można płyty poodrywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pistolet co ja mam ma dyszę z 5mm grubości, później zweżenie rurki do ok 8mm, następnie rurka chyba z 10mm. Trzeba by było co kilka cm wbijać ten pistolet, by dokładnie tę szczelinę wypełnić. Myślę, że najlepiej to robić podczas przyklejania płyty, szczególnie jak są krzywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trochę może być problematyczne jak szczelina ma 2-3 mm i grubość płyty 15 cm. Oczy oczywiście mu zalepisz, ale czy to będzie ciepłe to miałbym wątpliwości.

 

Z tą szczeliną 2-3 mm jest mały problem. Bo zapchać to pianką czy klejem piankowym do styropianu niezwykle trudno. Mostek cieplny jest, ale ja nie widzę w tym jakiś ogromnych strat.

Problemem jest, że w tą szczelinę wejdzie na pewno klej w czasie zatapiania siatki. To powoduje, że taka szczelina pracuje inaczej pod tynkiem niż styropian i z biegiem lat w tym miejscu powstają pęknięcia tynku i przedostawanie się wilgoci a to powoduje dalszą degradacje takiego pęknięcia.

Ja ocieplałem sam własnoręcznie, było to na pewno bardziej czasochłonne, ale efektów nie muszę się wstydzić, pomimo, że jeszcze nie jest położony od dwóch lat tynk cienkowarstwowy.

 

Przy klejeniu należy pamiętać, że oprócz placków, klej nanosimy na cały obwód płyty styropianowej. Jest to bardzo ważne. Ja robiłem to w ten sposób, że placki były z tradycyjnego kleju, a na obwód płyty nakładałem klej do styropianu w postaci pianki.

 

Klejąc w ten sposób, uzyskałem stabilność w dociskaniu płyty za pomocą tradycyjnych placków i szybkość przyklejenia płyty za pomocą kleju piankowego. Tak przyklejoną warstwę płyt można było nieco doszlifować papierem ściernym, przed przyklejeniem kolejnej warstwy styropianu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Wykorzystałem do uszczelniania piankę niskorozprężną. Jest trochę z tym dodatkowej pracy, ale jak się odpowiednio głęboko wstrzyknie piankę, to nawet w cienkich szcelinach pozostaje po obcięciu (nie wyrywa się przy obcinaniu).

Pianka wstrzykiwana za pomocą pistoletu (cienkie nakładane końcówki oraz możliwość regulacji wypływu pianki co ułatwia pracę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.