Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Węgiel Ze Wschodu


kociołsam

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze paliłem polskim ale w zeszłym roku kupiłem ze wschodu 500kg i palił się niezle. W poprzednim sezonie jeszcze nabyłem polski ze świerzej dostawy i jakoś mało ciepła dawał więc postanowiłem zaryzykuje ze wschodnim. Mam w piwnicy 2,5t po 630eko i 610 jakaiś orzecho-groszek [polski groch był po 880 ] pomieszałem je razem bo orzecho groszek miał 10% frakcji 55mm-60mm ogólnie 40mm no nic będzie podajnik czasami chrupał sobie :D Jutro jade jeszcze z 1 tone zapodam mieszanki eko i itego orzecho groszku . 50/50% Rusek niby zachwalał ze ma jakieś 23-24 kcal/kg tak niby pisze w papierach ale 22 daje gware na bank bo sam mowi że ściemniają jak wszyscy Jutro się dowiem dokładnie z kąd pochodzi . Pytanie brzmi ; czy ktoś przerabiał temat wegla ze wschodniej granicy i z jakim skutkiem?Czy będzie mina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wpisać w wyszukiwarkę "węgiel z rosji" lub "węgiel z ukrainy" - sporo tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest tego ale z przed kilku lat i nic co bym nie wiedział a pytanie było ,; Pytanie brzmi ; czy ktoś przerabiał temat wegla ze wschodniej granicy i z jakim skutkiem?Czy będzie mina?Dzis dowiozłem jeszxcze 1 tone i pracownik twierdzi że ma 24 tyś kcak/kg no zobaczym jak się zacznie sezon co to za kamien na czarno malowany <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sprawdz,czy to 24 to wartość opałowa?Często podają ciepło spalania,a to jest zasadnicza różnica.Paliłem "ruskim"[prawdopodobnie był typu 38 z kopalni odkrywkowej,co łatwo rozpoznać po zawartym w nim graficie].Dobrze się palił,tylko dużo z niego było popiołu.No ale Rosja to wielki kraj i kopalni mnogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznać zawartość grafitu we węglu ?Miałem ten wegiel w zeszłym roku na prubę nie był zły popiołu w normie o ile ten sam . Rusek jest na rynku parę lat miescina mała wszyscy się znają bylo by słychać że lipny opał a poznałem go dzięki koledze zaopatrywał się u niego i mi polecił . Objętość do wagi taka sama jak polski [ sprawdziłem ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj dowiozłem jeszcze w sumie mam 5 ton no na 85% sezonu Postawiłem na 1 karte zobaczymy . Cisnołem znowu ruska z kąd ma ten węgiel ! Za chiny niechciał odpowiedzieć W końcu powiediał że nie wie z kąd dokładnie jest -Przemyt? Przywożą mu go w big bagach w krytych tirach - daje do myślenia Mówi że kupuje od jakiejś korporacji coś mataczą pewnie i ma gdzieś z kąd pochodzi ! Twierdzi że ma 24 kJ Wszyscy są zadowoleni bo tanio i nie ma reklamacji. ciekawa sprawa Niby ten sam co zeszłego roku jak by tak było to git bo cen a dobra

Edytowane przez kociołsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piwnicy ciemność egipska :ph34r: A tak na marginesie węgiel w ziemi nie jest narażony na promieniowanie chyba że długo leżał koło reaktora Jak by tak było to rusek by się zdala trzymał od tego węgla a on sam szypował i zbierał okruszki ze ziemi Tak myśle że oni go przemycają bez ceł i podatków dlatego w big bagach i jest z Rosji

Edytowane przez kociołsam
  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty pieprzysz > U mnie gostek ma skład węgla przy bocznicy kolejowej sory są 2 składy na stacji i żaden nie wozi koleją tylko tirami Oni przemycają ten węgiel w bagach rzeby na granicy nie było widać co wiozą tiry zamknięte i im się to opłaca Sam słyszałem rozmowe jak rusek rozmawiał z kontrachentami wożą do nas węgiel a z powrotem węgiel drzewny.[ Rusek pakuje w woreczki i wysyła w świat Pytałem ruska o transport bo mam coś do przewiezienia na drugi koniec polski to mówi że nie ma problemu mowisz masz gdzie chcesz i wożą za 1/4 ceny od polaków Sam kiedyś na granicy widziałem co się dzieje! W sobote wysle synka aby udeptał troche w piwnicy i jeszcze z 1 t dowioze to mi styknie do wiosny cena zajebista 610 za t i 24 mj drobny orzech do średnio 20-60 mm 10% Ruskowi powiedziałem że postawiłem na jego węgiel na 1 karte i jak byco to wynajme rusków i mu dupe skopią mówi że będe zadowolony i bydzie git i przyjde po jeszcze

Edytowane przez kociołsam
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że jesteś zadowolony, bo u nas w lubuskim też sprzedają węgiel od ruskich po 600 zł , ale jego jakość jest słaba w porównaniu do niektórych polskich.A są cwaniacy na jednym składzie co kupują ruski a sprzedają jako polski, taka to nasza mentalność ludowa oszukać rodaka.Miałem 500 kg na próbę i już więcej niekupię,a to dlatego że widać było odrazu różnicę w samym spalaniu jak i paleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w zeszłym roku mi przywiezli swoim transportem to jakoś mi się mało widziało 500kg .Ale w tym roku woziłem sam i jak bagi kładli na wage to żaden nie miał 500kg więc dosypywali mi kilka worków ręcznie. Trzeba wozić samemu i ich pilnować Coś mało ludzi kupuje ruska albo kupują go nie wiedząc że to ruski

Edytowane przez kociołsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po 1 paleniu więc nie jest zle pali się ok popiołu nie ma za wiele,raczej drobna mąka -pył brak szlaki grzeje normalnie jak polskim nie dymi zupełnie, w kotle powstaje biały osad - lepiej jak polskim- czarnny super co do kalori - normalnie trudno wyczuć różnice co do polskiego więc super ten rusek jest a moze nie rusek - diabli wiedzą z kad on jest ale za 610 zł to warto . Jade po jeszcze z 1 tone będzie do wiosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Palę od kilku lat rosyjskim groszkiem od góry. W tym roku trafił się taki węgiel, że kiedy przerusztuję żar w końcowej fazie palenia praktycznie zaraz robi się ciemno na ruszcie. Mam wrażenie, że żeby go ponownie ruszyć trzeba użyć miecha z kuźni. Co z tym węglem jest nie tak? Co to może być za rodzaj węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.