Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mała Kotłownia A Wybór Nowego Pieca - Ból Głowy....


diterus

Rekomendowane odpowiedzi

Sambor, dla mojej klitki i pieca te fi 100 powinno wystarczyć. Nie chciałbym z kotłowni robić zimą lodówki ;) Automatyk, polecany przez Ciebie piec to Niemiec a'la Buderus. Dziekuję pieknie, na razie obstaję przy rodzimej produkcji. Ast, Seko jest za wysoki do mojej tyci kotłowni i tylko dlatego go odrzuciłem. Osobiście do tych pieców nic nie mam, bo w okolicy nikt nimi nie pali!! Dziś jeszcze wpadła mi podczas wizyty w Casoramie oferta Termo-Techa UKW ze Stąporkowa. Piszą, że to dolniaki, ale ze schematu wynika, że bardziej na górne podchodzą?? Boże, taki wybór, że głowa puchnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor, dla mojej klitki i pieca te fi 100 powinno wystarczyć. Nie chciałbym z kotłowni robić zimą lodówki ;) Automatyk, polecany przez Ciebie piec to Niemiec a'la Buderus. Dziekuję pieknie, na razie obstaję przy rodzimej produkcji. Ast, Seko jest za wysoki do mojej tyci kotłowni i tylko dlatego go odrzuciłem. Osobiście do tych pieców nic nie mam, bo w okolicy nikt nimi nie pali!! Dziś jeszcze wpadła mi podczas wizyty w Casoramie oferta Termo-Techa UKW ze Stąporkowa. Piszą, że to dolniaki, ale ze schematu wynika, że bardziej na górne podchodzą?? Boże, taki wybór, że głowa puchnie.....

a możesz cos więcej dlaczego nie Niemiec bo ża cięzki czy za gruba blacha czy co ???czy za długo by wytrzymał???

a sprawdziłem i wspomniana firma nie poziada w ofercie SM 25 Ultrax ,co najwyżej posiada GM 25 Ultrax

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyk, wydaje mi się, że w dobie stagnacji gospodarczej, zakup który ma służyć człowiekowi przez 10-20 lat jest bardzo odpowiedzialny. Jeśli wszyscy będziemy kupować czeskie, niemieckie.... to w perspektywie tych 10 lat wielu polskich firm dawno już nie będzie. A przecież tradycje kotlarskie mamy dość duże. A i z wielu czytanych postów na naszym forum wniskuję, że są to jakościowo nawet lepsze produkty Kolega bardzo chciał mieć piec Buderusa, hydraulik dyskretnie odradzał...... zamontował ..... po kilku miesiącach dostał opr od klienta, za katastrofalne funkcjonowanie pieca. Kwkd, hef albo warmet.... na pewno dolniak. Ból głowy jakby mniejszy, ale jest......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli już coś chcesz wiedzieć to Polska jest zagłebiem kotlarskim i 60% kotłów ktore sa w europie zachodniej są z polski

te wspomniane czeskie niemieckie są produkowane w polsce jedynie certyfikowane na podstawie prawa np niemieckiego

równiez te kotły proponowane przezemnie są polskie jedynie certyfikowane przez niemcy

np kotły na holzgaz poza atmosem produkowane są w polsce jakiej kolwiek firmy byś nie wziął

to tyle a kotły SM mam kilka zamontowanych i naprawde sprawują się rewelacyjnie mimo prostej budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no gratulację

jakby był złoty to byłby pewnie bocznokanałowy

jak nie znasz produktu to sie nie wypowiadaj

Kolego, nie gorączkuj się tak.

To, że ma srebrny tył to jest akurat prawda.

Nie piszę też, że dlatego jest dolniak.

Piszę też odpowiedzialnie.

Są pewne informacje dlaczego z dużą dozą pewności można sądzić, że to dolniak, ale nie muszę ich przecież tłumaczyć.

Tym razem to zrobię, bo wydaje mi się, że myślisz, że jaja sobie robię.

Można więc łatwo do tego dojść metodą zwykłego powiązania faktów historycznych.

Są to następujące informacje:

1. To Ty jako pierwszy napisałeś o tym kotle i że to jest dolniak, można przypuszczać, że go widziałeś w środku/przekroju.

2. Siedzisz w branży i sam pewnie dolnego spalania używasz (jak się siedzi na forum to się wie ;) )

 

Już te podstawowe informacje dają bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że dolniak.

Napisałem, że obstawiam, żeby ten, kto czyta wiedział, że rzeczywiście nie widziałem.

Ale sama opinia jest jak najbardziej serio i wg mnie trafna.

 

Tak, że to Ty sobie jaja robisz dając bezpodstawnie taką odpowiedź, ale wiem, że to z NIEPOTRZEBNYCH nerwów.

Nie podchodź tak do tego, ja Cię nie atakuję ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście wtej samej firmie córce co dla buderusa ,Rickenbachera Junkersa i wielu innych

Polska w w zakresie kotłów to tak samo jak chiny w zakresie odzieży jeden produkt tylko inna metka ...

jedyny ktory sie wyłamuje to zębiec ktory kiedyś był powazną marką aż nie stał sie chłamem marketowym i predyspozycje do miana wielkiego ma tez defro a zobaczymy jak to bedzie bo na nowych maszynach spawają dopiero od 2 lat a narazie słyszy sie o przeciekach co nie jest dziwne bo automat spawalniczy to zawsze gorszy spaw daje niż spawacz po kilku piwach ....

a na rynek jako Rickenacher SM poszło juz w tym roku ok 1000szt do tego innych typoszeregów ,a producent wypuszcza ok 30-40 tys szt rocznie na europę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po lekturze tematu jameess'a ,,Wszystko o kwkd" i .... piec ten skreślam, a był na mojej liście nr1. Powód: po zakupie ciagłe przeróbki i modyfikacje. A ja myslałem, że piec dolniak powinien palić jak w instrukcji pisze. W chwili obecnej nr1 to HEF, ma bardzo dobre opinie. Aaa, i nie doczytałem być może, ale nikt z palących niczego nie dorabiał.Jesli jest inaczej, to prosze dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz uzyskać dobre wyniki to na pewno nie można przewymiarować pieca, większość dolniaków ma w miarę poprawną konstrukcje poza tym , że w wielu brak powietrza dopalającego, a jeśli między rusztem a ścianą tylną wiszącą jest więcej niż 15cm to raczej taki piec powinien się nazywać "tylniakiem", warstwa żaru jest za gruba do poprawnego spalania najczęściej stosowanych paliw, chyba że kocioł jest niedowymiarowany i pracuje z maksymalną albo większą mocą i grzeje również komin, takie sytuacje mają miejsce przez paręnaście dni w roku, a ludzie którzy opisują tutaj swoje przeróbki dążą do tego aby w danych warunkach (kocioł, instalacja, rozbiory ciepła, pogoda) ich kotły spalały ekonomicznie i w miarę możności ekologicznie, zapamiętać proszę że dym to strata opału, a więc i kasy wydanej na komfort cieplny

 

pozdrawiam RedEd

 

ps. mój kocioł pracuje od montażu 12 lutego b.r. i co jakiś czas sprawdzam nowe pomysły na spalanie/dopalanie aby jak najmniej dymił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt z palących niczego nie dorabiał.

Z właścicielami kotłów jest tak samo jak z właścicielami samochodów.

Jedna osoba kupi samochód i nic w nim nie zmienia. Druga osoba w zakupionym samochodzie dokonuje różnych przeróbek, czy też uzupełnień wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało. Tylko Emus pokaż mi ilu właścicieli samochodów/pieców itd to racjonalizatorzy?? 80% chce dolewać/dosypywać paliwa/opału i mieć święty spokój; od czasu do czasu umyć/wyczyścić i jechać/palić dalej..... :rolleyes:

 

Przed 5 min złożyłem w firmie Hef zamówienie na piec 18kW I w ten sposób przy Waszej pomocy dokonałem wyboru pieca. Oczywiście będę relacjonował przebieg jego użytkowania, aby inni czytelnicy tego wspaniałego forum, mieli praktyczną informację zwrotną i również mogli świadomie wybierać.

 

Podsumowując: dziękuje Wszystkim uczestnikom tego tematu oraz kontaktującym się na priva za udział w dyskusji. Jestem uczestnikiem wielu forum, ale tak przyjaznego i poważnie traktującego problemy żółtodziobów strony internetowej, nota bene, czynnej 24h/dobę nie znalazłem nigdzie. Pod tym względem jesteście najlepsi!!!!! Pięknie dziękuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga klapki to nie jest problem w HEF-ie to kwałek blachy 3 mm, a nie ciężka żeliwna klapka jak w Zębcach/Ogniwach. Moje obawy budzi sposób pracy elektrycznego miarkownika. Dodatkową trudnośćią jest także, to że ciężko jest go zamontować na kotle z uwagi na jego kształt - ścięty przód z drzwiami zasypowymi. Chyba jedynie pozostaje montaż na ścianie miarkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.