Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji CO Jakie Zawory Zastosować ?


Animus

Rekomendowane odpowiedzi

Może na jakieś mieszkanko wystarczy tu niestety nie wystarczą wszystkie są potrzebne bo każdy obieg pracuje na innej temperaturze a każdy jeden obieg to ponad 100m2 to jak jedno mieszkanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedna standardowa pompa nie wystarczy , co najmniej 2-3 szt muszą być 25/60 ,średnica takiej rury będzie spora ze względu na przepływy, rozdzielacz jeden również się nie da 4 kondygnacje budynku ,musi być jeszcze coś co steruje elektrozaworami ,które się tylko zamkną lub otworzą .

Po złożeniu w całość takiej instalacji będzie bardziej skomplikowana i kosztowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielaczy może być oczywiście do tej 1 pompy i rury więcej - ile starczy przepływu.

Na rynku są nie tylko pompy 25/60 ale i mocniejsze.

Trzeba mieć policzone opory instalacji oraz moc i wtedy się dobiera zarówno rurę jak i pompę.

Tu akurat pompy byłyby 2, bo 1 na podłogówki a druga na grzejniki.

Istnieją przecież rury 40 albo i większe, więc problemu nie widzę.

Bez żadnego motania w instalacji.

Co tu może być bardziej skomplikowane niż ten schemat - rozdzielacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być jeszcze coś co steruje elektrozaworami ,które się tylko zamkną lub otworzą .

Po złożeniu w całość takiej instalacji będzie bardziej skomplikowana i kosztowna

No są sterowniki pokojowe do poszczególnych stref - ich cena startuje od 80 zł

Instalacja bardziej skomplikowana na pewno nie będzie a czy bardziej kosztowna - być może, ale za to nieporównywalnie dokładniejsza i mniej obsługowa - za tę jakość niejeden zapłaciłby dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie podłogówki elektrozaworami to iluzja ze względu na bezwładność cieplną ,grzejniki wystarczy wyposażyć w główce termostatyczne ale nie jest to konieczność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na sterowaniu podłogówki termostaty pokojowe, sterujące siłownikami na pętlach.

Wszystko działa , nie trzeba iluzji tylko trochę regulacji.

Ja nie mam i termostatów ,elektrozaworów itd.. również pięknie działa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy na pewno są i tacy co na siłę chcą te ustrojstwa tylko sprzedać wcisnąć klientowi.Niestety w okresach przejściowych, takich gdy są duże skoki temperatur zewnętrznych (wystarczy gdy zajrzy słoneczko do domu przez okno ) sterowanie podłogówką to iluzja mając tylko instalację ogrzewania podłogowego w mieszkaniu . Przy ogrzewaniu mieszanym jest inaczej bardziej komfortowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma całą podłogówkę na 1 termostacie i 1 elektrozaworze lub siłowniku ( mniejsza o nazwę) to faktycznie jest pewien dyskomfort w sterowaniu.

Można jednak zastosować sterowanie strefowe z kilkoma termostatami odpowiednio wyłączającymi część podłogówki i wszystko gra.

Żadne słońce ani wietrzenie danego pomieszczenia nie wpływa na podłogówkę w całym domu, tylko w danym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja wtrynie swoje 5gr

dla mnie podłogówka, to przede wszystkim ogrzewanie niskotemperaturowe i jest niezastąpiona przy kotłach kondensacyjnych czy pompach ciepła

montowanie jej do kotła węglowego i oporządzanie w całe stado sterowników, mieszaczy i termostatów jest bezsensu. Taniej i lepiej sprawdzi się zwykły grzejnik z głowicą termostatyczną.

dziękuje za uwagę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że to jest dostosowywanie grzejników do typu kotła.

Grzejniki trzeba wybrać najpierw - takie, które dają największy komfort.

Jak już są, to dopinamy do źródełka ciepła. Jeśli podłogówkę przyjdzie nam zapiąć do Atmosa, to niestety, trzeba 1 mieszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 ?!

chyba taki min 1000L :lol:

 

jak ktoś w założeniach jeszcze przed budową, zakładał, że chce mieć podłogówkę, grzejniki i kocioł węglowy, to niech teraz się męczy i innym świeci przykładem.

Nie wszystko złoto co się świeci, czyli w tym przypadku nie wszystko co modne trzeba od razu instalować.

mało który przecież, robi projekt instalacji, ma wszystko policzone i przewidziane odpowiednie sterowanie, większość leci na pałę, ze jakoś to będzie. Będzie, tak na jakiego fachowca trafią, tak i będzie, a później zaczyna się litania, że nie grzeje, że za gorąco, że siłownik szaleje, że za dużo pali, że przeciąga temperaturę.

Ehhh ... i dobrze im tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.