Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem również Derfo DS 20kw i bufor 1000l z wężownicą CWU już na końcówce. Jestem ciekawy jak się kocioł spisze i w jakim czasie naładuje bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś z doświadczenia napisać jak się sprawuje ten kocioł w połączeniu z buforem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie trzech tygodniach od podłączenia bufora jestem zadowolony, piec sobie spokojnie daje rady, spalam w wysokiej temperaturze ,szybko się ładuje, bez pracy c .o nagrzewam go w ok 2h. Bufor plus czujniki pokojowe daja fajne efekty, teraz jak jest ciepło w domu to poprostu pompy nie pracują , a nie jak wcześniej od momentu zapalenia do momentu wygaszenia cały czas. Widzę wyraźną oszczędność w opale! Wydatek nie mały, ale... Trzeba jeszcze doliczyć kilka godz spędzenia w kotłowni żeby to wszystko poustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewam go od temp idąc od dołu ok:25- na środku ok 30stopni, a u góry średnio mam ok 45- 50st. Wrzucając trochę drzewa i 2łopaty węgla nagrzeje go równo do ok 70- 75 st. Sterownik mam euroster uni2. Miałem też taki przypadek - jak miałem nagrzany bufor do 60st i pompy pracowały dorzuciłem podobna ilość opału, po czym sterownik pokojowy się wyłączył i co za tym idzie pompy tez, a to było wieczorem. Miarkownik mam ustawiony na 85st. W nocy mam ustawiona niższa temp wiec pompy się nie włączyły- schodzę rano do kotłowni, coś piszczy, patrzę na sterownik a tam 92st w całym buforze. Miarkownik zamknął dopływ powietrza , ale te 2łopaty węgla się jednak żarzyły. Ale za to długo oddawał ciepło:-)widzę już teraz, że w przyszłości dokupie drugi bufor 1000l tylko jak się odkuje:-D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co złego widzisz w ładowaniu bufora do 92st ? Imho to odpowiednia temperatura dla bufora. Ktoś kiedyś pisał na forum że takie ładowanie bufora do 70st nie ma sensu. Może zacznij go porządnie ładować i nie będzie potrzeby dorzucania drugiego, chyba tylko żeby zwiększyć akumulację o kolejne dni dla poprawienia komfortu cieplnego.

http://czysteogrzewanie.pl/instalacja-grzewcza/bufor-ciepla/ poczytaj i popatrz nawet na załączonych obrazkach jest 90st na buforze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złego nic nie widzę, ale mam jeszcze mały problem z ciśnieniem na piecu- strasznie mi skacze! Okazuje się, że jest więcej wody w instalacji niż liczyłem i musze dokupić jeszcze przepone na ok 30l. Nie ja budowałem dom tylko Teściu i się nie zgadaliśmy hehe. Wiec jak się nagrzal bufor do 92st to otworzył się zawór bezpieczeństwa na piecu. Na bufor mam przepone 80l , a na cwu gdzie jest 300l mam przepone 25l plus na instalacji 18l i to ta 18jest za mała! Jak wymienię to będę grzał do tej temp bez obaw:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak masz ustawione przesłony na podawanie powietrza? Wczoraj miałem uroczyste odpalenie i nie mogłem go opanować. Max 70' było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wg wszelkich norm jest niby 6- 7% pojemności. Dałem 8%. Na instalacji myślałem, że jest ok 200l razem z piecem a jest ok 350l i to mi właśnie bruździ!

Te normy mówię o pojemności naczynia otwartego , a ty masz naczynie przeponowe, które liczy się całkiem inaczej.

Najlepiej wg programów doboru naczyń np Flamco lub Reflex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawione przesłony na podawanie powietrza? Wczoraj miałem uroczyste odpalenie i nie mogłem go opanować. Max 70' było.

Na miarkowniku ustawiam ok 85stopni lub 90kiedy jestem ja w domu. Jak zostaje żona to daje właśnie 85 w razie w...a tyle wystarczy w zupełności. Powietrze wtórne mam na połowę, powietrze pierwotne w drzwiczkach zasypowych mam zamknięte. Dużo mi daje laddomat który mi otwiera wtedy kiedy mam piec nagrzany, a później ładnie steruje przepływem wody pomiędzy piecem a buforem. A Ty masz coś na zasadzie laddomat??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawór 60' ktory puszcza na bufor dopiero po przekroczeniu tej temperatury a do tej pory woda krąży w obiegu kotłowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak mi idzie od razu z bufora na instalację, a bufor nie jest nagrzany to tez na piecu nie wyciągnę przynajmniej na węglu więcej niż 70stopni. Ale jeżeli instalacja nie pracuje to 90st spokojnie osiąga. Oczywiście jeżeli nawet instalacja c .o pracuje, a ja odpowiednio długo będę palił to tez go rozbujam do wysokiej temp. Jak startuje z rozpalaniem przy zimnym buforze to ten laddomat rzeczywiście daje pełną parę przy ok 70st , a zaczyna mi się otwierać przy 55st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wracam do domu z delegacji więc sprawdze jak będzie to wyglądało bez odbioru na podłogówkę i bez udziału pompy kotłowej tak jak radził sambor który naprawdę wie co mówi!!! W sobotę dam znać jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę od ponad godziny z wyłączonym odbiorem na podłogówki i nie mogę nagrzać w kotle. Bez pompy temp trzymała się na poziomie 80 ' i ładowało powoli jak to na grawitacji. Natomiast na pompie kotłowej temp bardzo powoli rośnie i po ok 30min jest 70' i nie chce wzrosnąć. Coś chyba nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grawitacji zasilanue 80* to powrót 40* a przy pompie 70* i 50* czyli tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacja chyba zbyt słaba bo jak przy 70' na pompie przełączyłem ją na 90' to po ok 10min było już 90' i włączyła się pompa i chwilę później wyskoczyło 95 i dalej już malała temp aż do 70.

I tak na okrągło. Czyli na grawitacji nie popalę chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik z dzisiaj. Zaczęte palenie ok 9/10 i teraz koniec. Od początku pompa podłogówki pracowała. 3 załadunki drzewa i taki oto wynik

 

20160502_150413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak na buforze jest 70/60/60 stopni to przy grawitacji temperatura kotła rośnie do 90 stopni. 

W przeciwieństwie tego co koledzy pisali, unikam takich temperatur na kotle.

 

U mnie wygląda to tak:

 

DSC_0152.jpg

 

 

Zdjęcie zrobione w fazie testów, brakuje izolacji na rurach i sterowania pompami, resztę bałaganu mam do dzisiaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:-) na chwile obecna u mnie wygląda to tak, a jest to podyktowane to tym, że od pn do pt jestem poza domem. W domu zostaje moja rodzinka tzn żona, 2 dzieci i teściowa hehe. Rozpalam w niedziele ok 18ej, grzeje do ok 21- 22 w zależności od gatunku drewna którym palę! Grzeje dla przypomnienia bufor 1000litrów plus 300 litrów cwu. Bufor grzeje do temp odpowiednio ok 92-94/85-88/85 plus cwu do 80stopni. Tak nagrzany zestaw wystarcza mojej rodzinie plus teściowa od pn-pt. Czasem jak wrócę z pracy to w piątek na wieczór musze lekko przepalić, choć częściej robie to dopiero w sobotę. I tak nagrzewam sam bufor do ok 55st żeby wystarczyło nam do niedzieli. Aha a jak nagrzeje juz w niedziele cwu do 80st to po zakończonym grzaniu zmieniam temp cwu na 40st z histereza na 3 st. Nie mam kalorycznego drewna i dlatego dłużej mi to schodzi, ale i tak jestem zadowolony! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem powiedzieć, że zanim spadnie mi temp na cwu z 80 do 40st to z bufora zaczyna ładować dopiero ok środy, a w tym czasie bufor traci ok 20st i tutaj mam największą bolączkę bo to duża strata, oczywiście z biegiem czasu bufor na postoju dalej traci i tak mi się wydaje, że na samym postoju bufor od pn do pt traci ok 30st a to mi się wydaje dużo. Te niewykorzystane 30 st pewnie by mi wystarczyło na te brakujące 2 dni grzania cieplej wody. Ociepliłem go od dołu, wszystkie kolanka, zawory. Macie może jakiś pomysł, żeby go lepiej ocieplić, aby była mniejsza strata postojowa? Z góry dziękuję:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.