Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Z Podajnikiem


kujawiok

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem że należy ją na tyle rozszczelnić aby część spalin poszła górą poprzez wyczystkę wprost do czopucha i dalej w komin??? a może jakieś ustrojstwo zmontować co część spalin tam właśnie skieruje??? czy to już się naturalnie odbywać będzie???

chętnie rady jakieś w życie wcielę bo to przecież o mój spokojny sen i pieniądze które mogę zaoszczędzić na ewentualnych remontach przy zbyt niskiej temperaturze spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę jak tylko zrobi się chłodnno na tyle by bestię odpalić.

już teraz za rady wszelkie dziękuję. oczywiście jeśli modyfikacja się powiedzie to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskurt sie rozwinął ale ja nadal nie wiem jaki kocioł kupić a z tego wszystkiego zrozumiałem tyle że właściwie to małe kotły owszem niby są ale palników dobrych do nich to nie ma.

Wobec tego czy wogóle warto wchodzić w ten biznes, skoro wg szanownych kolegów nie ma nadal dobrego mariażu pieca i palnika ( nie ideału) do małego domku i to za rozsądną kasę? A może jednak jakiś takowy istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że wszyscy wymienieni producenci co najmniej dwukrotnie przesadzają z mocą.

Oni jeszcze nie wyszli z jaskini :lol:

Wiem dlaczego tak jest ale im tego nie napiszę, bo jeszcze gotowi przypadkiem przeczytać ;)

 

Pozdrawiam.

a można wiedzieć co masz na myśli i którzy to producenci wg ciebie wyszli już z jaskini?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć co masz na myśli i którzy to producenci wg ciebie wyszli już z jaskini?

Na myśli mam generalnie to, że producenci kotłów nie powinni się brać za dobieranie ich dla klientów. Efekt jest śmieszny a dla wielu użytkowników niestety tragiczny. Jakbyś dobrał sobie kocioł wg ich zaleceń, to męczyłbyś się jak jaskiniowiec - brud, sadza, dym, zniszczony komin itp itd - poczytaj forum co się dzieje jak kocioł sporo przewymiarowany, trzeba ćwiczyć.

Nie oznacza to, że nie potrafią zrobić kotła, którego da się używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BURNER-S

Taki sam jak pozostałe ogniwa tylko inaczej napowietrzony

we wszystkich OE+ jest 4ro segmentowy a różni się ilością otworów napowietrzających w zależności od mocy kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta znajdziesz opis, równiez na blogu zawijana.

co do palenia pellet-em w takim kotle to odradzam, oczywiście samym. problem z zapłonem paliwa- musi byc separowane zeby było bezpiecznie. możesz oczywiście stosować mieszanki z inymi paliwami, np z ekogroszkiem ale też w rozsądnych proporcjach np 40/60(pellet/eko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma. Mały Ogniwo Eko powinien być dobry.

 

Na podstawie dotychczasowych doświadczeń mam mocno mieszane uczucia na temat poprawności pracy przy tak dużym wyjściu na paliwo do strefy spalania. Czas i nadchodzący sezon to już częściowo zweryfikują. Może być tak samo fantastycznie jak z pierwszymi brucerami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego wątku i ja postanowiłem się "podpiąć". Nurtuje mnie bardzo podobny problem, ktory próbuję rozwiązać juz 3 miesiące.

Niebawem stanę przed koniecznością zakupu kotła do nowego domu. Ściany z Silki 18 + 20 cm styropianu. Strop ocieplony wełną mineralną gr. 30 cm.

Podłogi ocieplone styropianem gr. 15 cm. Dom parterowy o powierzchni 155 m2 w tym garaż i kotłownia 40 m2. Wysokość pomieszczeń 2,80 m. Kotłownia i garaż ogrzewane do temp. powiedzmy +5 Zasobnik c.w.u myślę, że 120-140 l (rodzina 3 osoby).

Ogrzewanie podłogowe okolo 40 m2. Planuję zakup kotła na ekogroszek i/lub pellet spośród nastepujących :

1. Defro eko (19 kW)

2. Defro komfort eko (12 lub 15 kW)

3. Kotłostal KWM-SGR (15 kW)

4. Unica Sensor + palnik z zasobnikiem na pellet.

 

Doradźcie proszę co wybrać z powyższych propozycji, a może macie jakieś sprawdzone rozwiązanie wśród innych modeli i producentów (np. wspomniane Ogniwo Eko).

Zastanaiw mnie też jaką moc kotła wybrać , bo patrząc na podwane przez producentów moce i odpowiadające im powierzchnie do ogrzania mam wątpliwości ;) Z jednj strony kusi mnie kocioł o mocy 10-12 kW a z drugiej strony może rozsądniej byłoby wybrać 15-19 kW.

Jeżeli ktos znajdzie chwilkę by pomóc - bedę wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanaiw mnie też jaką moc kotła wybrać , bo patrząc na podwane przez producentów moce i odpowiadające im powierzchnie do ogrzania mam wątpliwości ;) Z jednj strony kusi mnie kocioł o mocy 10-12 kW a z drugiej strony może rozsądniej byłoby wybrać 15-19 kW.

Witam,

Tu nie ma miejsca na "rozsądniej".

Trzeba mieć policzone zapotrzebowanie i dobierać kocioł dopiero do tego - jak się ma nowy dom, to chyba i tak ktoś liczył...

Na to co podałeś to nie widzę tu więcej zapotrzebowania maksymalnego niż 8 kW, co się przekłada na kocioł z mocą maksymalną 10 kW...

Zasobnik to radzę z wężownicą pionowy ok. 150l a nie jakieś poziome badziewia - do nowego domu nie wypada...

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się zainteresować zakresem mocy znamionowej kotła 10-12kW

Masz na rynku:

Galmet 12, Hef 12, Heiztechnik 10, to na palnikach fajkowych na sam ekogroszek

Te pracują od min. 2lat na rynku (tylko chyba heiz od ok.roku, ale sezon ma z pewnością za sobą)

 

Masz Skam-P Premium 12kW na małym palniku żeliwnym miałowo-groszkowym

Ten pracuje od 2sezonów

 

Masz nowe wyroby RBR 11kW oraz OE+10kW, które dopiero będą miały swój pierwszy sezon zimowy przed sobą.

 

W takim gornie proponuję się poruszać w kwestii wyboru źródła ogrzewania dla tak opisanego domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak bogatemu to łatwo doradzić a ja biedak nadal nic nie wiem i patrzac na ceny tych blaszanek widzę że jedynie moge na myśleć o zakupie kotła na raty a tu oferta jest uboga ( mało sprzedajacych daje taką możliwość a sklepy internetowe mają uboga ofertę i mało atrakcyjne ceny),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej branży zakupy ratalne to rzadka sprawa.

Co innego w elektromarketach typu media-markty i inne avanse czy media-experty z pralkami itd, gdzie praktycznie wszystko idzie w ratalkach i wszystkie formlaności załatwiamy w sklepie na miejscu łącznie z podpisaniem umowy.

 

Przy kotłach najczęściej osoby biorą kredyt u siebie na miejscu w swoim banku czy innej placówce kredytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W castoramie w W-wie jest 8 modeli może nie wszystkie z podajnikiem, podobnie w Leroy-u i Bricomanie.- akurat zaczynają się dostawy sprzętu przed sezonem grzewczym.

Niektórzy sprzedawcy internetowi też sprzedają kotły na raty

 

Musiał kolega dawno w tej castoramie nie być.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.