Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Z Podajnikiem


kujawiok

Rekomendowane odpowiedzi

piotrek321

producent podaje bo producent sprzedaje.

jakby napisał że 19KW wystarczy do ogrzania 230m2 to nie sprzedałby żadnych kotłów o mocach ponad te 19KW a w ofercie ma równiez takie o mocy 50KW- tojest na 700m2- uwierz mi nikt tego nie kupi. a jak przeczyta prawdę marketingową- kocioł 50KW wystarczy do ogrzania powierzchni 350m2 to kupi- no bo przecież wystarczy a że również dla 700m2 wystarczy to już nikt nie wspomina.

każdym ZA DUŻYM kotłem ogrzejesz swój dom ale tylko takim dobrze dobranym zrobisz to nie marnując swojego czasu pieniędzy i opału

zrobisz co chcesz i mam nadzieję że za rok nie będziesz w gronie tych co zakładają wątki z pytaniem :

pomocy kocioł XY jak ustawić

pomocy opał niespalony

pomocy spieki

pomocy jakie nastawy do kotła XY

itd ........

dobrze przemyśl swój wybór.

Jak to nowy dom to musisz mieć policzone zapotrzebowanie na ciepło- takie przepisy- podaj jakie ono jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obliczeniowe zapotrzebowanie ciepła budynku to 10,4 kw tak podane jest w projekcje

myślę że zamontowałem trochę lepsze okna i zrobiłem lepsze docieplenia niż podane są w palnach więc to zpotrzebowanie pewnie będzie jeszcze mniejsze.

jeżeli potrzebny mi kocioł max 10-12 kw to jaki polecicie tak żeby spalał eko groszek i miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz obliczone 10,4 a Ty jeszcze poprawiłeś izolacyjność dając np lepsze okna to potrzebujesz jeszcze mniej. tymbardziej ta propozycja o 19KW jest z kosmosu- sąsiada do spółki ogrzać będziesz mógł. pamiętaj że 10,4KW to potrzebował będziesz gdy na dworze będzie -20stC a jak będzie cieplej to pewnie coś koło 4-6KW więc dobrze przemyśl temat mocy

Jak jest 10,4 to bierz w przedziale 10-12KW maksymalnie. poczytaj posty zbigmaza- on ma przyzwoity czajniczek wart zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

jak niedopala to więcej wiatru albo rzadziej podawaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieklorz jest węglem problematycznym w spalaniu, dobry to może był 2-3lata temu.

 

Wysoka spiekalność, kupić zwykłego Jareta i spalać w miksie....

 

Samego pieklorza to tylko z małym wiatrem, duże pauzy i spokojne wypalanie, spali się tylko przy małym zapotrzebowaniu na grzanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz widzę, że tak w dodatku w kotle robi się smoła a popielnik po nocy jest pełny niedopalonego węgla - coś okropnego żebym wiedział to bym tego badziewia w życiu nie kupił a jak mówię tani nie był - w zeszłym sezonie brałem z różnych marketów workowany dużo tańszy i palił się jak złoto a to jest jakaś masakra.

Piekorz napisz jakie ustawienia konkretnie zrobić do tego nomen omen piekorza bo teraz chodzi na automacie ale to nie zdaje egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo nie widzę, zacząłbym od 8sek podawanie i koło 70-80sek pauza,

pytanie czy lepiej w dwustan przełączyć i zadać jakiąs małą, stałą wartośc nadmuchu

czy zostawić w trybie auto i zdjąc powietrze gdzieś pod ok.65%

 

Musisz sprawdzić doświadczalnie. Jak będzie kicha, to kupic cos mało kalorycznego o niskiej spiekalności i mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ze teraz po prostu z dużo tego węgla idzie bo słabo się spala i trzeba wymusić wolniejsze spalanie - no to chyba jednak innego węgla dokupić muszę i pomieszać to będzie najlepsze wyjście bo tak to chyba się nie ujedzie a mogłem tego tańszego kupić - jak widać nie zawsze drogie znaczy lepsze a w tym przypadku to gruba przesada= ten groszek jest nic nie wart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.