Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dobieranie obrotów dmuchawy


denacik

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jestem nowym uzytkownikiem forum i nowym uzytkownikiem pieca :) moj piec to UKS PLESZEW 10kW a sterownik to FOSTER SIGMA.

 

chcialem sie ogolnie dowiedziec jak dobierac obroty dmuchawy do palenia mialem, co jaki czas maja byc przedmuchy i z jakimi obrotami (czy wolnymi czy szybkimi).

temperatura zadana ma byc 50 st.

 

chodzi mi tez o technike rozpalania tzn. wczoraj zrobilem to tak : zasypalem ok pol pieca mialem i rozpalilem ognisko na gorze i jak sie dopiero dosc mocno zlapalo drewno to puscilem dmuchawe, dosc szybko wzrastala temperatura, ale niestety musialem juz pojsc do domu bo te mieszkanie jest jeszcze nie zamieszkale bo dopeiro sie wprowadzam i nie wiem co dalej sie stalo i jak dlugo trzymalo cieplo, dzis pojde zobaczyc efekty wczorajszego pierwszego razu rozpalania mialem :(

 

prosze o dosc szczegolowe odpowiedzi bo jestem jak narazie zielony z tego wszystkiego i jak czytam instrukcje to i tak dalej nic

nie wiem bo w praktyce wyglada to inaczej. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ustawienie każdego sterownika w piecu miałowym niestety trzeba spędzić trochę czasu w kotłowni a nie rozpalić i uciekać :(

Przede wszystkim temp. 50 st. dla pieca miałowego jest za niska(moim zdaniem co najmniej 55 st) może korodować itp,itd i szybko zakończy żywot- wiele postów na ten temat na tym forum.

Jeśli chodzi o rozpalanie (palę już czwarty sezon) to zaczynam od niewielkiej ilości miału , kiedy zacznie wzrastać temp i brakuje do zadanej ok 10 st trochę rozgarniam i wsypuje wtedy ok2/3 pieca.

I temp. zadana w końcu nastanie zaczyna sie cala jazda - albo będzie spokojna bez niespodzianek albo niespodzianki będą

tj fukanie , strzelanie itp to właśnie w dużej mierze zależy od sterownika i rodzaju miału jaki posiadasz(miał musi być wcześniej zroszony trochę wodą ale tylko trochę! ) jeżeli sterownik posiada odpowiednie algorytmy sterowania dmuchawą- obroty dmuchawy zaczną spadać , im bliżej będzie temp. zadanej. dzięki temu temp. nie będzie przeciągnięta np o 5 st powyżej zadanej

jeżeli jest to prosty sterownik to proponuje nie nastawiać zbyt dużych obrotów dmuchawy - np. niskie na 3 a wysokie na 6,7 wtedy proces powinien spokojniej przebiegać. Czas przedmuchu na 5-6 s , odstęp u mnie jest 2 minuty. Kiedy dokonasz tych nastaw musisz usiąść i obserwować co dzieje sie z piecem i temp. jeżeli nie będzie prychał i temp. bedzie dłuższy czas w pobliżu zadanej to znaczy że jest ok, jeżeli piec zacznie fukać ,strzelać spróbuj skrócić czas między przedmuchami , czas przedmuchu.

zawsze możesz tez skontaktować sie z producentem sterownika , gdzie uzyskasz pomoc - ja tak zrobiłem , chętnie mi doradzili.

Także posiedź , poobserwuj i poklikaj a na pewno się uda - powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.