Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Górnego Spalania Do Układu Zamkniętego


arczi001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

szukam kotła górnego spalania już od razu przystosowanego do układu zamkniętego z mocą do 12-14 kw za cenę do 4-5 tyś zł,

dodatkowe ważne cechy dla mnie ruszt ruchomy, łatwość czyszczenia no i fajnie by było jak by producent dawał wyjmowaną szufladę z popiellnika choć to to można samemu zmajstrować :rolleyes: kotły zarówno z miarkownikiem jak i sterownikiem...

co polecacie na co warto zwrócić uwagę ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli ktoś uważa że dubluje to sory... mi się jednak wydaje że nie tym razem konkretnie chodzi mi o kocioł

"górnego spalania już od razu przystosowanego do układu zamkniętego z mocą do 12-14 kw za cenę do 4-5 tyś zł,

dodatkowe ważne cechy dla mnie ruszt ruchomy, łatwość czyszczenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębiec nie dopuszcza pracy swoich kotłów w układzie zamkniętym. Jeśli już, to robi to jego starachowicki konkurent Per-Eko. Jako zebezpieczenie polecają DBV, podobnie zresztą jak Galmet. Ten ostatni to nawet próbuje robić uniwersalne kotły dolno i górno spalające.

Kotły górnego spalania, typowo dedykowane pod układ zamknięty czyli z wbudowaną wężownicą, jeśli jeszcze uwzględnimy wymogi kolegi w zakresie ceny, rusztu ruchomego i łatwości czyszczenia, wskazać można zasadniczo dwa:

 

- Ogniwo S6WC 13 kW - taki kocioł można polecić, jeśli chce się pracować na miarkowniku;

- Defro Optima Komfort Plus 12 kW - w przypadku zdeydowania się na nadmuch i elektronikę.

Ten drugie wyjdzie praktycznie 2x drożej od pierwszego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

szukam kotła górnego spalania już od razu przystosowanego do układu zamkniętego z mocą do 12-14 kw za cenę do 4-5 tyś zł,

dodatkowe ważne cechy dla mnie ruszt ruchomy, łatwość czyszczenia no i fajnie by było jak by producent dawał wyjmowaną szufladę z popiellnika choć to to można samemu zmajstrować :rolleyes: kotły zarówno z miarkownikiem jak i sterownikiem...

co polecacie na co warto zwrócić uwagę ?????

Nie wiem,dlaczego kopniecznie ma być górnego spalania,chyba ,żę posiada się do spalania tzw niesort opałowy,czyli wszystko co się pali.Syn obecnie sprzedaje kotły w sklepie i w rozmowach z klientami wymagania to-sterownik,dmuchawa,ewentualnie podajnik powiadomienia o pracy kotła do domu.Mi to jest po prostu niepotrzebne.Proponuje to co kupiłem posiłkując się opiniami na tym forum i kupiłem prawdziwego dolniaka -Viadrus u24 ,który nie ma ruchomego rusztu i sterownika.posiada miarkownik i wyjmowaną szufladę jest łatwy w czyszczeniu-nawet bez wygaszania,i przystosowany do pracy w układzie zamkniętym w jakim u mnie pracuje,mogę na nim utrzymywać temp 40 stopni i nie jest mu straszna korozja niskotemperaturowa-kocioł żeliwny.Jak wspomniałem w moich wcześniejszych postach dodatkowo zaistalowałem do niego dodatkowo wężownicę schładzającą,regulator ciągu kominowego oczywiście pompka wody ale ona była już przy poprzednim kotle oraz wiadomo instalacja zabezpieczona do pracy w układzie zamkniętym.Na koniec aby nie było za fajnie musiałem się nauczyć w nim palić a wydawało mi się ze umiem po tych 37 latach.Niestety nauka zazwyczaj kosztuje a w moim przypadku to było niepotrzebne spalenie 2,5 tony węgla w poprzednim sezonie.Coby nie wybrać zawsze to będzie jakiś kompromis między tym co pragniemy otrzymać a tym co dostaniemy od producenta,Mi się udało ponieważ mam zauważalne oszczędności w zużyciu opału-w porównaniu do starego kotła,nie zadymiam okolicy -stąd ekonomiczniejsze spalanie i mam nadzieję,że żeliwniak dłużej popracuje jak stalowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.