Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kapiąca Zimna Woda Z Naczynia Wyrównawczego


AB45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,piec węglowy (nowiutki aż żal) troszkę zaszedł mi smołą:( Defro optima plus 18kw ze sterownikiem i dmuchawą,w tej chwili jest rozpalony od góry do 57stopni,wcześniej palony był raczej w niskich temp.do 50stopni i od dołu a to z pewnością przyczyna powstawania smoły.....szyber całkowicie otwarty,smoła w trakcie palenia została częściowo zeskrobana i wsypany sadpal.Obawiam się rozpalać go powyżej 65 stopni,ponieważ testuję pracę kotła na nowym układzie otwartym.Piec wcześniej pracował na....układzie zamkniętym( wbrew przepisom o czym nie było mi wiadomo) stąd ta przeróbka na układ otwarty.Naczynie wyrównawcze otwarte 30l znajduje się na strychu.Podlączone jest od spodu z rurą miedzianą,rurą bezpieczeństwa(podstawione naczynie na ew.wyciek wody) i odpowietrznikiem ( rura zamontowana pionowo stalowa ,dużo grubsza niż podłączeniowa do zbiornika o wysokości 30cm)

 

poniżej link tego zbiornika

http://allegro.pl/naczynie-otwarte-wyrownawcze-30l-zbiornik-kurier-i2111855951.html

 

I teraz nurtujące mnie pytanie...temp.zadana 57stopni,wszystkie kaloryfery grzeją choć niektóre dołem są chłodniejsze,niektóre nie sa tak ciepłe jak inne ....a woda, która kapie na strychu ze zbiornika jest zupełnie zimna....rura ,która doprowadza wodę do zbiornika w połowie jest ciepła a im wyżej tym chłodniejsza,czy to normalne?czy zbiornik nie powinien być czasem lekko ciepły? i dlaczego prawie cały czas z małymi przerwami kapie z niego woda??obawiam się ,że przez noc nakapie całą wanienkę(ok.5-6L) Czy jest cos nie tak z cisnieniem? może za mało wody? ale skoro z mało to dlaczego kapie??? może ktoś doradzi co jest nie tak lub rozwieje moje obawy i napisze,że niepotrzebnie sie martwię...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że woda w zbiorniku jest zimna to normalne ,cały czas stoi i się wychłodziła zanim tam doszła.Jak podniesiesz temp. na piecu np. do 70 st to będzie się przelewała ale powinno wylecieć jej (nadmiar) i powinna przestać lecieć.Czym większa temp. na piecu tym większe ciśnienie i woda się przeleje.Chyba że zawór kturym dopuszczasz wodę do układu jest uszkodzony i przepuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.