Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe Ciśnienie Ciepłej Wody


chemp1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem dotyczy słabego cisnienia ciepłej wody na pietrze domu, piec posiadam gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny, niestety filt wody znajduje sie tylko na głównym zasilaniu zimnej wody wiec wyczytane tutaj porady w moim przypadku nie maja zastosowania, Myślałem o założeniu pompki cyrkulacyjnej na obiegu ciepłej wody z czujnikiem przepływu wody(ze względu ze obieg ciepłej wody nie jest zamkniety).... proszę o opinie na temat takiego rozwiązania lub podpowiedz usuniecia problemu,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma w budynku problemu z cisnieniem wody wodociagowej (sprawdź stan instalacji ) to twoim problemem może być osadzanie kamienia w wymienniku. Filtr jest skuteczny do cząstek już wytraconych i wszelkich smieci płynacych wraz z wodą - piasek, opiłki,oderwane osady z rur itp. Kamień osadza się w wyniku podgrzewania wody. Niestety bez serwisanta się nie obejdzie i czeka cię albo chemiczne czyszczenie wymiennika albo jego wymiana. Przede wszystkim trzeba sprawdzić twardość wody, która dla kotłów dwufunkcyjnych nie powinna przekraczać 20 dh, przy wyższych wartościach należy stosować systemy zasobnikowe z anodą albo systemy uzdatniające.

Stosowanie pompki cyrkulacyjnej jest nieporozumieniem(!!!) nie stosuje się zadnej cyrkulacji do cwu przy przepływowym podgrzewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... tylko ze na parterze z ciepła wodą jest ok, myslałem ze przez to ze piec musi podac do góry wode wystepuje spadek ciśnienia, a tez serwisant przy ostatnim przegladzie nie stwierdził zeby bylo coś nie tak z wymiennikiem, a moja propozycja podłaczenia pompki cyrkulacyjnej(lub innej) wynikała z uzyskaniem tylko wyzszego ciśnienia, moze dopowiem dokładniej jak by miało to działac.: na wyjsciu z pieca ciepłej wody pierszy zamontowany bylby czujnik przeplwu wody, króry po podniesieniu kranu z cw włanczalby pompke, króra by dawala wieksze ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje jak odkręcisz ciepłą wodę czy od razu jest słabe ciśnienie , czy na początku jest dobrze a po chwili spada ciśnienie i czy ciśnienie zimnej wody na piętrze jest niższe niż na dole ? :ph34r:

Pompka nic nie da dla przykładu jak włączysz pompę CO to czy w instalacji rośnie ciśnienie , nie .

Edytowane przez amber36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak odkręcam ciepła wode na pietrze przez moment jest ok, ale po chwili znacznie spada cisnienie, z zimną woda na pietrze i na parterze jest ok, zamówilem juz czyszczenie wymiennika.... może coś faktycznie pomoże; a czy sama bateria nowa mogła by w jakiś sposób zanieczyszczona?

mam przy wannie zamontowany mieszczac hanssa który podaje wode poprzez korek w wannie; zimna woda przez mieszacz leci ok tylko z ciepła jest problem, sprawdzałem cisnienie ciepłej wody w przyszłej umywalce na pietrze i wydawałoby sie ze bedzie ok, tylko ze tam puszczałem przez węzyk od baterii, a może trzeba podnieć tem. cwu na piecu jak na razie mam 45 stopni, moze wtedy zwiekszyłby sie udział zimnej wody do uzyskania odpowiedniej temp.koncowej co dałoby wieksze ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki objaw to zwężenie przekroju rury w jakimś miejscu zobacz czy nie masz może filtra siatkowego przy wężykach , bateriach , albo za małe przekroje rury .Piec raczej bym wykluczył ponieważ podobne objawy występowałyby w całej instalacji a nie tylko na górze . :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam ten sam problem. Wczoraj zamontowaliśmy na piętrze wannę z wylewką w przelewie. Ciśnienie zimnej wody jest OK, ale ciepłej znacznie mniejsze. Poza tym temp. wody mimo, że kocioł ustawiony jest na maxa (ponad 60 stopni) jest raczej letnia. Gorąca robi sie dopiero po przykręceniu baterii, co powoduje, że woda nadaje się do kąpieli, jednak tempo jej wlewania się powoduje, że po nalaniu większej ilości, woda w wannie jest już chłodna. W łazience na dole woda w umywalce jest gorąca, aż parzy. Kocioł Junkers Ceraclass 14kW nowy. Cała instalacja ma 3-4 m-ce. Nie wiem czy to może pompa w piecu jest zepsuta i nie jest w stanie "docisnąć" wody na 1 piętro. Nie wiem co może pomóc - zasobnik?

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to piec jedno czy dwufunkcyjny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz się pogodzić, taki jest urok pieców z przepływowym podgrzewaniem wody i są dwa wyjścia sprzedać ten i kupić jednofunkcyjny z zasobnikiem lub kupić gazowy podgrzewacz wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jest dwufunkcyjny. Ze sprawdzeniem siateczek będzie mały problem, bo bateria jest podtynkowa i już niestety zamurowana i opłytkowana... :( Sama wylewka jest pewnie OK, bo zimna leci z niej prawidłowo, a woda i ciepła i zimna jest doprowadzona jedną rurą z mieszacza.

No to jescze przed mieszaczem -siateczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZWIĄZANIE PROBLEMU :-)

po wizycie serwisanta wszystko sie wyjasniło... okazało sie za na moim piecu (Buderus dwufunkcyjny) jest zawór regulujacy ciśnienie króry znajduje sie miedzy rurkami wychodzacymi z dołu pieca, z tego co mowił mi serwisant przewaznie sie tego nie rusza nawet przy pierwszym odpaleniu pieca, wiec tez musiał pogłówkowac..:-). najważniejsze ze woda na pietrze w wannie leci gorąca i z przyzwoitym ciśnieniem,dziekuje wszystkim za rady i mam nadzieje ze komuś pomoże opisany moj przypadek:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 3 lata później...

Może ktoś z Państwa będzie w stanie pomóc mi rozwiązać mój problem ze słabym ciśnieniem ciepłej wody. Mam piec CO i CWU z zasobnikiem 160L. Producent DeDietrich. Od jakiegoś czasu (trudno mi okreslić ramy czasowe) ciśnienie ciepłej wody jest znacznie niższe niż ciśnienie wody zimnej. Piec serwisowany i przeglądany corocznie. Dla zobrazowania problemu - odwrócona słuchawka prysznica "sika" wodą na wysokość może 5-7 cm. Spłukanie się pod prysznicem jest problematyczne i długotrwałe. 

Serwisant był stwiewrdził że trzeba wymontować zasobnik. Może to trwać od 3 do 10 godzin. Cena 100pln za godzinę. 

Może ktoś z Państwa będzie mógł mi zasugerowąć działania. Piec jest usadowiony na piętrze obok łazienki. Nie ma problemu do dosatrczanie wody na wyższe piętra (poza oczywiście wodą zimną, z którą problemu nie ma. W razie pytań prosze zadawać.

Pozdrawiam
WM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.