Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo S6Wc Classic


seb235

Rekomendowane odpowiedzi

Domek jak widać ocieplony to pewnie 10 kW da radę, W 17 będziesz kisił opał. Teraz czym grzejesz? Na tej stronie http://cieplowlasciwie.pl/start wpisując wszystkie parametry dokładnie możesz uzyskać teoretyczne zapotrzebowanie na moc kociołka. Wcale bym się nie zdziwił, że będzie to ok 7 kW. Wrzuć wynik linkiem.

Witam ogrzewam suchym drewnwe i weglem mam pie Olsztynski 16 kw +300litrów Bufor bo mialy byc solary i zastanawiam sie czy Ogniwo Clasic 13kw da rade w mrożne dni ogrzac do 23stopni zeby nie byl za maly kociol bo bedzie problem Pozdrawiam A wogule moze sie ktos odezwie kto ma taki kociol i ile metrów ogrzewa prosze o porady .........?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam o mocy 20kW i ogrzewam 180 mkw starej nieocieplonej chałupy. Kocioł był za duży mocą więc przerobiłem go na DS-a o mocy myślę że nie przekraczającej 12kW. Tak że przemyśl moc kotła. Ty masz 135m i 10 cm styro a u mnie nic kompletnie tylko nowe okna i 1/3 stropu ocieplona wełną 20cm (jedynie pustka w ścianie). 13 kw spokojnie da radę a nawet uważam że będzie za duży. Moim zdaniem 10kW i to w największe mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A palisz w swoim kotle od góry? tzn zasyp pod drzwiczki  i na to ognisko? Jeśli nie to prosze sie dokładnie zapoznać z tymi tematami. strona czysteogrzewanie.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale od dołu bo to jest DS ale stalopalnosc na nim to 2-3h na maxa

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olsztyński DS ? a to ciekawe . Moźe naszkicujesz przekrój tego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/olsztyn-ski/ wydaje mnie się że to Twój kociołek, jak się mylę to mnie popraw. To typowy górniak, zresztą w linku wszystko napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego olsztyniaka chyba z 10 lat. Paliłem drewnem byle jak, spalając 30 mp + pożary w kominie. Obecnie w przerobionym żuberku na DS spalam 16 mp drewna i nie ma co czyścic w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam bo chce jeszcze zapytac Ogniwo 13kw ma 32L pojemnosci wody czy to nie bedzie zamalo inne kotly tej wielkosci maja miedzy 40-50 L i troche mam watpliwosci gdyz nie mam pewnosci i dlatego pisze do was o porade pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma 2 pionowe półki i duża komorę zasypowa jest identyczny jak na zdjecu w linku ale produkowany był przez firme Dron oni robili same DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wczesniej o opinie spalanie żywotnosc itd czy ktos poze posiada taki i podzieli sie opinie lub spostrzeżenia  i ile metrów nim ogrzewa Ogniwo S6WC 13 KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo 13 kW  przy  wprawionym  palaczu palącym od góry na mocnym węglu oraz w domu ocieplonym tak jak twój przy -20 ogrzeje z 260m2 i będzie chodził nie krócej niż 10 lat . Przy palaczu " Tak palił dziadek ojciec i ja tak palę" może nawet nie ogrzać 100m2  kociołek jak sito po 3 latach, kondensat na ścianach w domu i pożar komina.  Polo brak tobie podstawowej wiedzy o metodach palenia potwierdziłeś to wpisem posiadania kociołka dolnego spalania (DS).  Dałem Tobie link, a ty nawet nie chciałeś pobieżnie go przeczytać leniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie można porównywać co jest u kogoś to i tak będzie u mnie. Każdy ma inny dom, inna instalację inny opał i jeszcze wiele innych czynników przekładających się na różną stałopalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jaja sobie robisz, czy takie masz osobliwe poczucie humoru, w linku którym podałeś jak byk jest napisane "górnego spalania"

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spaliny gdzie uchodzą : dołem czy górą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku to typowy "górniak" marnej jakości. Spaliny w czopuchu pewnie ze 400 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba więcej. Jak w nim paliłem to ogień sięgał do komina a po drodze było 40 cm czopucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ale dobrz było by, źeby miał Kolega jakieś pojęcie o spalaniu bo w nowym kotle teź moźna kiepsko palić i będzie wiele nowych pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaj sobie nie robie,  DRON -ski robil tez DS w kolorze niebieskim a pojecie o spalaniu i paleniu to ja mam wiem jak sie pali od dolu i jak w górniaku w innym poscie pisalem ze ma malo wydajny wymiennik i cieplo idzie w komin,dlatego hce go wymienic a porad o SPOSOBIE PALENIA  to ja nie potrzebuje tylko opini na temat wydajnosci 

kocioł model S6WC 13 kW CLASSIC na paliwo stałe oraz żywotnosci w/w kotla jesli ktos taka info posiada to prosze o porade tego lub innego moze lepszego kotla .Pozdrawiam wszystkich i tych najmadrzejszych co wszystko wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozazdrościć podejścia producenta do "ekologii" Skoro sam producent w taki sposób pokazuje jak palić w tym kotle  :wacko:

Za takie coś ,jednak powinny być kary. Nawet pokazał ,jakie *** spaliny będą ;)

post-65457-0-83695000-1455719989_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo500 a dlaczego Twój wybór padł akurat na Ogniwo? Co prawda mój ma już 6 lat i raczej ma się dobrze ale są lepsze kotły. Wymiennik dosyć trudny do czyszczenia. Warunek palenie "od góry" lub kroczące przy dokładaniu opału jest masakra. Warunek jest taki moim zdaniem aby kocioł był dobrany mocą w sam raz a nawet 1-2kW mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaj sobie nie robie,  DRON -ski robil tez DS w kolorze niebieskim a pojecie o spalaniu i paleniu to ja mam wiem jak sie pali od dolu i jak w górniaku w innym poscie pisalem ze ma malo wydajny wymiennik i cieplo idzie w komin,dlatego hce go wymienic a porad o SPOSOBIE PALENIA  to ja nie potrzebuje tylko opini na temat wydajnosci 

kocioł model S6WC 13 kW CLASSIC na paliwo stałe oraz żywotnosci w/w kotla jesli ktos taka info posiada to prosze o porade tego lub innego moze lepszego kotla .Pozdrawiam wszystkich i tych najmadrzejszych co wszystko wiedza.

 

Znam montowałem i eksploatowałem S6WC i S6Wc clasik . S6wc to porażka pod względem czyszczenia , stanowczo za dużo zakamarków których nie dało się wyczyścić i chyba dlatego wytrzymał tylko 8 lat . 3 tygodnie temu założyłem ojcu clasika i jest o niebo lepiej . wymiennik szczelinowy zamieniony miejscami z płaszczowym , w wyczystce żadnych zakamarków tylko płaskie powierzchnie , czyszczenie można robić na pracującym kotle a to co szczotka wyciągnie z wymiennika szczelinowego wystarczy zepchnąć do paleniska . Szczeliny szersze niż u poprzednika a przez to można czyścić nawet czopuch do komina jedną byle odpowiednio długą szczotką . Eksploatacyjnie bez różnicy ale komfort obsługi zdecydowanie lepszy niż w poprzedniku no i grubsza blacha wewnętrzna . 17 kw na 180 m2 .palone oczywiście od góry .

Pozdrawiam

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak więc Panowie widać kwestia czyszczenia kotła jest b. ważna. Ja w swoim KWK Zębiec nie mam z tym żadnych problemów. Czopucha jeszcze nigdy nie czyściłem. Trochę drewna na rozpałkę i cały wymiennik  wyczyszczony. Palę oczywiście od góry. Kocioł 25 kW na 140m2. Palę raz dziennie, obecnie 10-12kg, a na to trochę drewna. Kocioł łapie temperaturę do 80 stopni, po czym sam się wygasza. Palę z uchyloną delikatnie przepustnicą 2-3mm. Nic nie reguluję. Węgiel Chwałowice daje dobrą temperaturę. W sezonie spalam około 2 tony orzecha i 5m3 drewna.

Pozdrawiam wszystkich.

 

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi byc Ogniwo Clsic to moze byc inny Kociol  BYLE dobry wedlug tych obliczen które przyslal mi Mario 1969 to potrzebna moc 10-12kw

Może buc innej marki Ale spalanie GS i w miare dobrej marki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.