Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe centralne ogrzewanie i kaloryfery gorące do połowy


krzysiek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam centralne ogrzewanie z obiegiem wymuszonym, zakładała je firma która się tym zajmuje, spece siedzieli dzisiaj cały dzień umieścili pompy w innym miejscu ale kaloryfery nadal są gorące tylko do połowy a poniżej letnie. Stwierdzili jednak, że tak musi zostać. Czy to jest normalne? Nie wiem co teraz robić. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że jest niewłasciwy obieg czynnika grzewczego. Najprostsze rozwiazanie problemu to zapowietrzony układ.

W obcji pesymistycznej niewłaściwe podłączenia. Może to być jakiś drobiazg hamujący przepływ (tylko gdzie?).

 

Mam starą instalację działającą grawitacyjnie, ale z obcją obiegu wymuszonego. W jednym pomieszczeniu posiadam grzejnik trudny do odpowietrzenia i tutaj często połowa grzejnika jest chłodna - rozwiązaniem jest włączenie pompki, wówczas zagrzewa sie równomiernie.

Trudne do zrozumienia jest podejście Twoich fachowców, pewnie otrzymali całą wypłate z usługę, bez zatrzymania kwoty gwarancyjnej.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie zachowanie się grzejników może mieć kilka kilka powodów. Zapowietrzony układ. Proponuję powiedzmy co drugi dzień na wygaszonym piecu odpowietrzyć wszystkie grzejniki. Zrobić to nawet kilka razy. Jeśli instalacja jest na rozdzielaczu to na pewno jest zapowietrzona. Problem gdy jest to instalacja trójnikowa. Tu może być błąd w wykonaniu instalacji- źle dobrane średnice rur.

Gdzie jest pompa? na zasileniu czy powrocie? Jaka instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeżeli są zamontowane zawory termostatyczne na grzejnikach, to prawdopodobnie jest za mała nastawa na zaworze, po zdjęciu głowicy można ja zwiększyć. Przyczyną takiego stanu grzania grzejników, może być również to że termostat na zaworze, jest przysłonienty firanką, lub też tym że w danym pomieszczeniu jest już żadana temp. ustawiona na termostacie. Zasadą działania zaworu termostatycznego jest to, że przy dojściu do żądanej temp. głowica zaworu przymyka się automatycznie, co powoduje zmiejszenie przepływu wody w kaloryferze. Uwagi te są wynikiem mojego 15-letniego stażu w zawodzie hydraulika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Instalacje trzeba zrównoważyć hydraulicznie. Można to wykonać za pomocą kryz na zaworach termostatycznych, jeżeli będzie potrzeba można przykręcić zawory powrotne. Głównie chodzi żeby z każdego grzejnika wychodziła taka sama temperatura powrotu. Niestety trochę latania z termometrem od grzejnika do grzejnika.

 

post-2255-1222527037_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Skoro już zapłaciłeś to zażądaj na piśmie gwarancji poprawnego działania swojej instalacji. To, że stwierdzili, że tak musi być to wcale nie znaczy, że jest dobrze. Istnieje coś takiego jak "sztuka budowlana" a w Twoim przypadku instalacja została wykonana niezgodnie ze sztuką budowlaną. Skoro został zamontowany grzejnik musi oddawać ciepło całą powierzchnią a nie jej częścią, co skutkuje niedogrzaniem pomieszczenia. Przede wszystkim zażądaj na piśmie (polecony z potwierdzeniem zwrotnym) o usunięcie usterek. To ich broszka aby instalacja działała poprawnie, czytaj według norm.

A może tak połączyli grzejniki?

pozdrawiam.

Witold

post-11790-0-68742000-1295994718_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.