Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opał Ile Rocznie?


Budowniczy12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie od nie dawna jestem posiadaczem pieca iskra 25. Chciałbym się dowiedziec ile rocznie spalacie w swoich piecach opału (t) wiem , że może był już taki temat ale jednak proszę o odpowiedzi.

Równiez chciałbym się dowiedzieć jak walczyć z spiekami . Wydaje mi się , że spowodowane jest to węglem nie ustawieniem pieca, ponieważ wcześniej na innym węglu było ok . Czy ktoś ma doczyniena z węglem z kwk piast lub Ziemowit proszę O opinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie palisz za dużo

 

 

z uproszczonych rachunków wynika, że twój dom przy średniej - 10 potrzebuje ok 145 kWh ciepła (razem z cwu)

jak palisz węglem ok 25 MJ/kg to dostarczasz 208 kWh, z tego sprawność ci wychodzi ok 70%

 

 

Bardzo przyzwoita i nie masz o co się martwić, już dużo więcej nie wyciśniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam Iskrę ale 30kW. Dom nieocieplony. Jakieś 162 m2 do ogrzania. Do obecnych mrozów spalał mi jakieś 25 kg na dzień. Przy obecnych mrozach pali nawet do 40-45 kg na dobę. W domu temp od 22 do 24 oC. Na początku paliłem miałem 25 z Piasta i było nawet dobrze jak na miał. Obecnie pale groszkiem (luzem) również z Piasta i nie jestem zadowolony. Pali się dobrze, wypala wszystko, ale strasznie dużo popiołu jak na groszek.

Spieki mozna zwalczyc. Nie po to ma ten piec tyle ustawień, żeby spieki się robiły. Duży wpływ ma na to siła nadmuchu. U mnie zmiejszenie siły nadmuchu pomogło. Ale nie moze byc też za mała bo wtedy w piecu osadza sie zbyt dużo sadzy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom niemiecki po kapitalnym remoncie. Doskonale ocieplony, nowa okna, dół ogrzewanie podłogowe góra grzejniki. Powierchnia 150m2. Piec na węgiel LOGICA II.

 

Kiedy temperatura spada do - 2 średnie spalanie na dobę około 15kg węgla. Temperatura dzisiejsa a więc w dzień - 15 w nocy - 25 spalanie na dobę 25kg. Temperatura na dole 23,5 temperatura na górza 21

 

 

 

Co to znaczy doskonale ocieplony ? dobrej jakości materiały ale przede wszystkim sprawdzenie domu przez fachowca posiadający sprzęt w tym przypadku kamera widząca w którym miejscu na danym obszarze są ubytki ciepła. Ocieplanie poddasza jak i odpowiedni montaż okna zajął mi 2 razy więcej czasu ale nie żałuje gdyż praktycznie udało mi się wyelminować straty ciepła

 

Natomiast moja siostra ma dom o powierzchni 130m2 oczywiście też ocieplony ale szkoda jej było zapłacić 3 tys na Pana z takim sprzętem co spowodowało tym że mając piec na gaz płaci przy takich mrozach około 1200zł na miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.