Skocz do zawartości
IGNOROWANY

instalacja co cwu+podłogówka


olllo20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę do osób, które mają pojęcie o instalacjach centralnego ogrzewania. Mianowicie mój dom: 2 piętrowy, łaczna powierzchnia ok 300m2 dom wykonany nieco starą techniką bo z pustaków, dach ocieplony. Moja prośba dosyć znaczna:P mógłby mi ktoś przedstawić schemat takiej instalacji z instalacją podłogową na parterze. Dodam że piec jest na razie w sferze poszukiwań ale bedize to piec na paliwo stałe, bez zbędnej automatyki, podobnie jak cała instalacja co, ponieważ z braku odpowiednich środków nie chciałbym się pchać w nadmierne koszty(mimo świadomośći późniejszej oszczędności...) Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki. Interesuje mnie miejsce umieszczania odpowiednich zaworów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzejników to są dwa rozwiązania : jeśli nie ma wylanych posadzek to system z rozdzielaczami, drugie to tradycyjne piony i gałązki do grzejników w obydwu przypadkach pamiętając o naczyniu zbiorczym. jesli chodzi o podłogówkę to na powrotach każdej z pętli konieczne są zawory do ogrzewania podłogowego "RTL" z głowicami takie co mierzą temperaturę wody a nie otoczenia tak jak popularne termostatyczne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sobie stópki poparzysz ;)

Kolega chyba miał na myśli całość podłogówki w danym miejscu. U mnie np. są dwa pomieszczenia z podłogówką (tzw. dwie pętle), każde oddzielnie podłączone i dwie sztuki zaworków redukcyjnych + 2 szt termostatów.

Nie wiem jak jest prawidłowo, ale tak mam zainstalowane.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdej pętli stosuje się,jeśli trzeba,siłowniki sterowane termostatami rozmieszczonymi w pomieszczeniach,ale RTL?To zawór do pilnowania temp. na całym rozdzielaczu albo na pojedynczej podłogówce,ale nie służy on do sterowania temp. w pomieszczeniach.

Temp. powrotu i temp. powietrza w pomieszczeniu,to dwa różne parametry,jakkolwiek jedno wynika z drugiego.Jak niby to sterowanie miało by wyglądać?Patrzysz na termometr,stwierdzasz,że za ciepło,idziesz do szafki i przykręcasz zawór RTL.To ty sterujesz więc temperaturą pomieszczenia a nie RTL.To samo dało by się osiągnąć za pomocą zwykłego zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.