Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Dokładać Jeszcze Jeden Grzejnik ?


conderus

Rekomendowane odpowiedzi

Robię remont małego mieszkania,którego układ widać na załączonym obrazku,w dwóch pokojach są zrobione wnęki na grzejniki i do nich chcę wstawić grzejniki (długie czerwone kreski) takie by pasowały do tych wnęk,zastanawiam się natomiast nad umieszczeniem małego grzejnika (504 wat) w kuchni w jednym z miejsc które zaznaczyłem małą czerwoną kreską...zastanawiam się dlatego że przy tamtych dwóch grzejnikach wychodzi 152 wat na metr kwadratowy (mieszkanie narożne na pierwszym piętrze ,ściany porządnie ocieplone,nowe dobre okna ),i może jak otworzę drzwi od tego większego pokoju to wystarczy żeby ogrzało kuchnie i nie ma potrzeby wkładać tam żadnego grzejnika ?

 

post-37477-0-68391200-1325956416_thumb.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, czy kuchnia z oknem, jak dużo dotujecie, no i czy lubicie mieć ciepło (ja - niekoniecznie) przy jedzeniu...

Ogólnie to dla ocieplonego porządnie mieszkania daje się max 80W/m kw - 150 to dla muru z 1nej czerwonej cegły bez tynku (kiedyś bywało i tak)!

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

 

Kuchnia ma 8 m2,mniejszy pokój 8m2,a duży 13,5 m2.Grzejniki mają wymiary 120 x 50 cm ,To jest taki grzejnik jak na zdjęciu poniżej. W kuchni nie ma okna.

 

Drzwi od dużego pokoju właściwie zawsze będą otwarte od tego mniejszego rzadziej. Chodzi mi tylko o to żeby nie było jakoś zimno w tej kuchni a grzejnik do kuchni miałby wymiary 24x50 bo i tak większego nic się nie wciśnie tam.

 

Wnęki na grzejniki są pod oknami jeśli ma to jakieś znaczenie,i jeszcze drzwi balkonowe są w dużym pokoju.

 

post-37477-0-43274000-1326037524_thumb.jpeg

Edytowane przez conderus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tej kuchni przerabiasz podłogę z legarów, to proponowałbym podłogówkę z zaw RTL i po sprawie = masz cieplej w nogi a miejsca żeberka nie zajmująrolleyes.gif! Koszt przy takiej powierzchni nie będzie duży. Mam tak zrobione i miło jest zimą w kapciach na posadzce... chodzić.

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podłoga nie jest na legarach w kuchni - jest w tym mniejszym pokoju ,i teraz zrywać to wszystko i robić jeszcze raz to za dużo roboty. (posadzkę sam bym musiał robić a już mam jeden pokój do roboty).Nie będę instalował tego grzejnika w kuchni bo widzę że nie jest to konieczne - dziękuję za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.