Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szumy W Rozdzielaczu Podłogówki


konrad1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam poważny problem z szumami z rozdzielacza podłogowego. Posiadam piec z podajnikiem z zaworem 4 drożnym za nim jest jedna pompka głowna potem jest rozdzielenie na kaloryfery i na rozdzielacz od podlogówki (zdjęcie rozdzielacza w załączniku). Podczas pracy podłogówki z rozdzielacza dobiegają intensywne szumy, które słychac za ścianą i z kaloryferów, nadmienie że instalacja podłogowa zastała odpowietrzona tak samo i kaloryfery. Zauważyłem, że szumy ustają po zakręceniu dopływu lub odpływu wody do rozdzielacza pomimo ciągłej pracy pompy od podłogówki. Mój serwisant stwierdził (pomimo ciągle ważnej gwarancji) iż są to szumy które on w ramach gwarancji nie usunie.

Będę wdzieczny za pomysły na rozwiązanie problemu szumów, jak również sposobu postepowania aby usterka została usunięta w ramach gwarancji

post-8455-0-09360400-1323806998_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy instalacja była robiona według projektu , jakie są długie obwody ,czy jest to budynek już zamieszkiwany, narysuj odręczny schemat poglądowy twojej instalacji , ponizej zamieszczam twoje zdjęcie na którym zaznaczyłem abyś spróbował zrobić takie nastawy i zobaczymy czy coś się zmienia .

 

post-4018-0-66098600-1323848509_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzięki wielkie tomekb. Postąpiłem według twoich porad. Szumy praktycznie ustały po odkręceniu zaworów (nr 2 i 3), nie słychac ich już w innych pomieszczeniach, ani w kaloryferach.

Niestety nie miałem projektu na podłogówkę, wzorowałem się na projektach umieszczonych na forum. Długośc obwodów jest taka sama,niecałe 100 m każdy. Budynek jest zamieszkały. Mam kilka zdjęc z przed zalania betonem dodam je w załączniku.

W skrzynce słyszalny jest jeszcze delikatny szum ale nie jest już tak uciążliwy i praktycznie nie słychac go po zamknięciu skrzynki. Można coś jeszcze wyregulowac?

Jeszcze raz dzięki za pomoc

post-8455-0-54476800-1323980507_thumb.jpg

post-8455-0-61825600-1323980536_thumb.jpg

post-8455-0-83736500-1323980590_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , to cieszę sie że mogłem pomóc , teraz trzeba sprawdzić czy to bedzie grzało , a jeszcze ważną rzeczą jest to , że jak masz grzejniki na tej samej "nitce " zasilającej co ten rozdzielacz należy je nieco skryzować aby im zrobić większy opór aby zasilanie dochodziło do samego rozdzielacza . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.