Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moderator


Fabian

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

Kotły bardzo dobre. Znam opinie wiedziałem w pracy. Specjalizują się w spalaniu biomasy. Zestawy do spalania odpadów drzewnych to najmocniejsze produkty tej firmy. Znają się na spalaniu drewna a i dobrze spisują się na węglu ( miał raczej odpada). Kotły mają dobre drzwiczki ( pod kątem wielkie i solidne) jak również sporą komorę zasypową. Minusy to spore wymagania co do komina i umiejętności palacza. Moim zdaniem kotły z pierwszej 10 w kraju ( cena/jakość). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kotły bardzo dobre. Znam opinie wiedziałem w pracy. Specjalizują się w spalaniu biomasy. Zestawy do spalania odpadów drzewnych to najmocniejsze produkty tej firmy. Znają się na spalaniu drewna a i dobrze spisują się na węglu ( miał raczej odpada). Kotły mają dobre drzwiczki ( pod kątem wielkie i solidne) jak również sporą komorę zasypową. Minusy to spore wymagania co do komina i umiejętności palacza. Moim zdaniem kotły z pierwszej 10 w kraju ( cena/jakość). Pozdrawiam.

 

Ponieważ spalam dużo drewna i innej biomasy drążę temat kotłów typu: moderato, żubr. Mam w związku z tym pytanie do Ciebie, czy moderator ma dozowanie powietrza wtórnego i możliwość podłączenia miarkownika, bo z dokumentacji fabrycznej nie mogę się dopatrzyć.

Według mojej oceny tego typu kotły będą zdobywać coraz więcej zwolenników. Odnośnie ciągu kominowego to podają w dokumentacji, że fi 18 wystarczy do sporego kotła. Przy moim fi 20 kocioł nie powinienem mieć problemów. Jedynie proponowana temperatura wody powrotnej 55 stopni nie odpowiada mi, bo instalacja - grawitacyjna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka temperatura jest konieczna, szczególnie w przypadku Moderatora gdzie często pali się paliwem o zbyt dużej wilgotności. Generalnie opinie o nich nie są za dobre (mała żywotność) jednak przypuszczam, że to najczęściej wina użytkowników (niewłaściwy opał i temperatura pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Kotły Moderator są beznadziejne. Bardzo słaba jakość materiałów i wykonania. To nie te same piece co były 15 lat temu.

Po 4 sezonach zaczęło się z niego lać. Normalnie wypadają dziury, a blacha w ostatniej komorze się łuszczy.

Jeśli ktoś nie wierzy to dołączone są zdjęcia z pieca moderator.

post-46633-0-39728100-1355330528_thumb.jpg

post-46633-0-94817700-1355330585_thumb.jpg

post-46633-0-33730800-1355330720_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Kotły Moderator są beznadziejne. Bardzo słaba jakość materiałów i wykonania. To nie te same piece co były 15 lat temu.

Po 4 sezonach zaczęło się z niego lać. Normalnie wypadają dziury, a blacha w ostatniej komorze się łuszczy.

Jeśli ktoś nie wierzy to dołączone są zdjęcia z pieca moderator.

Widać kolega pali jakimiś odpadami typu płyta wiórowa lub tym podobne rzeczy zawierające kwasy wydzielające się z kleju jakim została ta płyta sklejona+ nadmierna wilgotność opału jest przyczyną korozji.... A najbardziej częstym przypadkiem jest zły dobór wydajności kotła do powierzchni mieszkania które ogrzewamy. Jak to Polacy,,a kupię większy niech będzie , przecież większy to lepszy i wydajniejszy.....'' BZDURA!!!! Takie myślenie prowadzi właśnie do takich skutków korozji poprzez zbyt niską temperaturę na kotle . Piec musi być gorący żeby wilgoć która wydziela się z opału mogła z dymem uciec przez komin.  W przypadku zbyt dużego kotła względem ogrzewanego domu zanim piec złapie te 55-80'C przestajemy palić bo w mieszkaniu już jest za ciepło. Przy braku odpowiedniej temperatury w piecu wilgoć zostaje i skrapla się na ścianach i spływa do popielnika gdzie nawet może to wyglądać na dziurawy piec bo potrafi się w nim zebrać że tak powiem po kostki wody i to bardzo szybko . Razem z tą wilgocią osadza się smoła która jak to powinno nie spala się razem z paliwem (drewno,węgiel...). Tak więc przed zakupem poradzić się fachowca lub bezpośrednio w firmie MODERATOR jak u nich kupujecie , na pewno doradzą odpowiedni zestaw. Najlepiej nie przyznać się do swojego błędu i zwalić winę na jakość :) Powiem Panu że u moich rodziców kocioł z MODERATORA pracował 29 lat !! Paliło się w nim dosłownie wszystko od trocin do węgla i różnych odpadów..Pan Kubacki założyciel firmy kiedyś mówił że''w jego kotłach nawet kamieniami napalimy :).Sam też sprawiłem sobie tej firmy piec i nie żałuję. Śmiga huczy i grzeje aż miło i cieplutko się śpi :) Pozdrawiam i mądrych wyborów w doborze kotła życzę .  

Edytowane przez Krzysztof83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.