Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pora Na Ostre Działania !


husky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Myślę że nadeszła pora żeby poruszyć temat z właściwym natężeniem - w polskich miejscowościach nie da się wyjść wieczorem na dwór ! Ludzie palą wszystko co leci, śmieci, gumy, podeszwy, ubrania, masakra ! W związku z tym że próbuje się zabić nasze narodzone i nienarodzone dzieci polifenolami i całą resztą syfstwa, doszedłem do wniosku żeby założyć stronę internetową pt. chcezatrucswiat.pl i na tej stronie ludzie mogą zamieszczać zdjęcia trucicieli z okolic (widok dymu z komina) z podpisem: np Jaworzno, Słoneczna 18; właśnie konsultuję z prawnikami jak to ma wyglądać od strony prawnej żeby uniknąć pozwów.

I co Wy na to ? Dobry pomysł ?

Edytowane przez husky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł :)

Na szczęście nie truję, bo palę od góry bardzo dobrym węglem i dymu to niewiele jest komina po paru godzinach od rozpalenia. Popieram natomiast, bo mam parę domów dalej sąsiada, który notorycznie pali laminowanymi płytami i Bóg wie co jeszcze, że aż nieraz oddychać nie można od tej dymówy. Po części go trochę rozumiem, bo mieszka sam z 26 letnią córką i od roku jest wdowcem. Do emerytury zostało parę lat, nie pracuje, córka też nie pracuje z powodu "depresji". Więc co mu pozostaje? Chodzić z wózkiem po okolicznych blokach i zbierać jakieś odpady: drzwi, płyty ze starych mebli, okna itd., bo nie stać, żeby wyrzucić 650zł na najtańszy węgiel groszek.

Generalnie powinno to się zgłaszać straży miejskiej, policji i innym jednostkom gminnym. Problemem prawnym może być podawanie numerów domów i publikowanie zdjęć przedstawiających całą posesję. Nie powinno się tego robić, bo to naruszenie prywatności i osoba może nas podać do sądu, jeśli będą ją nachodzić ciekawscy, bo zobaczyli zdjęcie i pełen adres. Myślę, że wystarczyło by podać miejscowość i ulicę. W przypadku wsi, gdzie jest tylko jedna ulica, to samą miejscowość i zdjęcie górnej części posesji z kominem, z którego lecą te trujące wyziewy. Na pewno zaglądać będą na tą stronę straż miejska, gminna i będą sprawdzać, czy faktycznie ktoś truje.

Może dzięki temu, że zainteresują się, będzie można pomóc tym ludziom, bo przecież kogo stać w dzisiejszych czasach wywalić ponad 700zł za tonę dobrego węgla?

Edytowane przez Miałowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale jak tu się zabezpieczyć przed złośliwością ludzką ?

Myślę, że zdjęcie komina z dymem plus jakiś adres to ok.

 

No i jakaś weryfikacja bo prawidłowy dla nas dym z drewna bądź rozpalanie może być uznany przez niektórych za trucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Myślę że nadeszła pora żeby poruszyć temat z właściwym natężeniem - w polskich miejscowościach nie da się wyjść wieczorem na dwór ! Ludzie palą wszystko co leci, śmieci, gumy, podeszwy, ubrania, masakra ! W związku z tym że próbuje się zabić nasze narodzone i nienarodzone dzieci polifenolami i całą resztą syfstwa, doszedłem do wniosku żeby założyć stronę internetową pt. chcezatrucswiat.pl i na tej stronie ludzie mogą zamieszczać zdjęcia trucicieli z okolic (widok dymu z komina) z podpisem: np Jaworzno, Słoneczna 18; właśnie konsultuję z prawnikami jak to ma wyglądać od strony prawnej żeby uniknąć pozwów.

I co Wy na to ? Dobry pomysł ?

 

Witam

Popieram.

Sam odczuwam to własnej skórze - jedna z moich sąsiadek całe lato gromadzi butelki PET, które służą do palenia w CO, starcza tego na 2-3 msc.KOSZMAR !!!!ohmy.gif

 

Na jakiekolwiek uwagi odpowiada - przecież to moje śmieci, mój dom, paszoł won.

Pali głównie wieczorem, nie boi się straży gminnej i policji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to akurat ze spalania butelek pet wydziela się mniej toksycznych związków niż ze spalanego węgla ale to tak na marginesie :) . Mam również sąsiada który lubi spalać różnego rodzaju odpady ale takich ludzi już nic i nikt nie zmieni. Tacy ludzie palą śmieci najczęściej nocą gdy nie widać dokładnie kto to spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zdjęcia komina po to aby np. nie pomówić kogoś choć i tak to żaden dowód bo niby kiedy zdjęcie było robione ?

 

Po zastanowieniu bardziej bym zdjęcie same z nazwą miejscowości zamieścił no może ulicy ale bez dokładnego adresu bo ktoś jeszcze po sądach nas będzie targał a tacy się na pewno znajdą.

I gorąco namawiał samorządy/straż miejsko-gminną aby oglądały te zdjęcia. Bo żadnego efektu z tego nie będzie jak nie będzie reakcji.

 

Ps. Jestem zwolennikiem wyświetlenia filmów z monitoringu osób złapanych na złodziejstwie szerszemu ogółowi. Wyznaję zasadę, że jak ktoś kradnie i go nagrano to się sam na to zgodził aby jego wizerunek umieścić na ekranie.

Edytowane przez rpc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inna refleksję. Patologia rodzi patologie. Każdy by chciał żeby paliło się czysto i ekologicznie. A co fobii rząd i bruksla podnosi ceny gazu akcyzy węgla . Polak nie jest zamożny i będzie oszczędzał na jakości opału. Puścić węgiel po 500 złotych , koks po 800 oraz obniżyć ceny gazu ropy czy prądu to i w powietrze nie będzie pachniec gumiakiem czy ciuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... cel niesłychanie słuszny i poważny , ale ten sposób kojarzy mi się z wyciąganiem pieniędzy lewą ręką z prawej kieszeni. Jest to wniosek-apel o zakazanie ubóstwa i głupoty. Zgadzam się z kolegą powyżej.

Winę za obecny stan rzeczy ponoszą - instytuty za radośnie rozdawane certyfikaty , brak innowacyjnych wdrożeń, - producenci za złe konstrukcje, za brak dobrze napisanych instrukcji obsługi, - politycy za rozbudowę państwa na glinianych "nogach".

Sytuację, w której między miejscowością A (20tys. mieszkańców) a miejscowością B (3tys. mieszkańców) na jedynej drodze giną piesi i rowerzyści, należy poprawić nie kamizelkami odblaskowymi, mandatami na podstawie głupiego prawa (ustanowionego przez idiotów), ale poprzez zrobienie osobnego traktu pieszo-rowerowego!!!! Firmy ubezpieczeniowe cały swój zysk powinny przeznaczać właśnie na takie trakty, bezkolizyjne skrzyżowania i przejścia dla pieszych, że przemilczę inną profilaktykę.

Mam przy tej okazji zadanie matematyczne.

Zupełnie nowy, wzorcowo przygotowany skład dalekobieżnego pociągu pasażerskiego wyrusza z miejscowości A w Polsce do B. Na którym przystanku w toalecie nie będzie papieru, ręcznika oraz muszla będzie ob......ana ???? Odpowiedzi proszę przesyłać do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego .....

Wniosek końcowy. Proszę całą energię skierować na zainteresowanie instytutów węgla, stosownych ministerstw aby one zajęły się sprawą. Gdyby tak palne surowce wtórne były skupowane, to prawdopodobnie śmieciarze puściliby dobroczynne fundacje z torbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowny pan Profesor nawet jawnie stawiał na słynnym wątku o ekonomicznym spalaniu węgla postulat, by zakazać produkcje kotłów zasypowych tzw górnego spalania. Sam je bada i widzi jakie odbywa się w nich spalanie i ile niespalonych tlenków węgla i innego długołańcuchowego dziadostwa emitują. A mimo to są wydawane świadectwa o 80-90% sprawności i biznes się kreci dalej.

 

Tak że nie narzekajcie, tylko uświadamiajcie i zniechęcajcie do kupowania, oraz postulujcie razem z Profesorem ZAKAZ produkcji - dystrybucji i używania kotłów górnego spalania.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ten Profesor i liście to nie do mnie... Chociaż liśćmi palę jak najbardziej.

 

Ale do sedna: swego czasu (jakieś dwa lata temu) napisał do mnie, jako do pożal się Boże eksperta inny ekspert,

jak się przedstawił, z zespołu mającego na celu wdrożenie programu czystego powietrza w mieście Krakowie.

Dopytywał mnie, jakie gatunki węgla dadzą się spalić w miarę bezdymnie i bez obciążania środowiska.

Delikatnie próbowałem naprowadzić go, że to nie sprawa gatunków węgla, tylko nieszczęsnych kotłów

i niskiej kultury technicznej użytkowników (zresztą użytkownik powinien dostać taki kocioł, aby bez względu

na obsługę zawsze spalało się w nim ekologicznie- cokolwiek to znaczy). Oczywiście napomknąłem mu

że mam w tej dziedzinie niejakie doświadczenie a nawet wypróbowany kocioł, który ewentualnie wdrożony

do masowej produkcji raz na zawsze załatwi problem zadymienia miast i wsi naszego kochanego kraju.

 

Jasne, że ten list pozostał bez dalszej odpowiedzi.

 

Wracajmy na ziemię. Czy da się sankcjami wymusić czyste spalanie? NIE ! Ludzie wcale nie muszą palić

śmieciami, aby zasmrodzić. Smrodzą węglem i drewnem- jak nie wierzycie, zapraszam do "degustacji"

dymu od sąsiadów, palących całe kubiki drewna- ohyda!

 

Pozdrawiam bez nadziei na poprawę takiej sytuacji- zdjęcia, filmy, kontrole- nic nie warte. Paląc tymi mandatami też można nakopcić. HS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się sankcjami wymusić czyste spalanie? NIE ! Ludzie wcale nie muszą palić

śmieciami, aby zasmrodzić. Smrodzą węglem i drewnem-

tym stwierdzeniem mozna by zakonczyc tak szumnie rozpoczeta debate

i skierowac pare na wdrozenie czegos bardziej sensownego i pozytecznego

 

co sie działo jak nastał czas gazu LPG w latach 90-tych , ile było mowy jak to szkodzi silnikowi

podobnie było z BIO- dizlem a kto sie nie bał ten jezdził

ale to juz koniec z biodizlem bo akcyza załatwiła sprawe ze kosztuje tyle samo co ropa i co wy na to

podobnie sie szykuja władcy by wyeliminowac LPG

podobnych przykładów mozna znalesc wiecej , wiec debaty ekologiczne to tylko mydlenie oczu zabawa dla ekologów

bo zwykły człowiek ZMUSZONY JEST radzic sam sobie jak potrafi

dopóki nie bedzie rozwiazan systemowch PROEKOLOGICZNYCH dotad bedziemy sie truc i narzekac ze nas truja z powierza wody ,zywnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie konsultuję z prawnikami jak to ma wyglądać od strony prawnej

Czy chcesz pozwać rząd za wysokie ceny czystych paliw (gaz ziemny, olej, prąd elektryczny itp)? Sprawdż jak w Niemczech, Holandii itp jest stosunek ceny do zarobków.

 

Czy chcesz pozwać rząd za doprowadzenie obywateli do nędzy? Za Gierka i Jaruzelskiego grzało się gazem ziemnym i nie było ruiny w budżecie domowym.

 

Czy chcesz pozwać rząd za niskie zarobki? Pamiętaj o pracownikach Tesco w Polsce którzy zarabiają kilkakrotnie mniej niż pracownicy Tesco w Wielkiej Brytanii.

 

Ekologia kosztuje. Dopłać sąsiadom do czystego paliwa.

Edytowane przez emus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

def

Racja, trzeba zainteresować kogo trzeba. Tylko mam takie obawy, że ktoś wpadnie na pomysł, żeby wogóle zabronić palenia węglem/drewnem.

 

Vlad24

Tak, zakażmy produkcji i sprzedaży górniaków (chyba, że do koksu). Ale dajmy coś w zamian. Większość "dolniaków" na rynku to straszne buble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

husky jak sąsiad nie zgodzi się na Twoje dopłaty to ja jestem chętny.

 

Nie mieszkam w Jaworznie. Jako osobę wrażliwą na sprawy ekologii interesuje Cię czyste spalanie w miejscowości oddalonej o 35 km od Jaworzna. Mam kocioł na gaz ziemny. Z Twoimi finansami i z moją energią sprawę załatwimy jeszcze przed świętami. Na początku lat 90-tych zużycie gazu ziemnego było u mnie około 25 - 30 m3/dobę (nie pamiętam przy jakich temperaturach atmosfery, ale w domu 22 - 23 stopnie). Oczywiście za zużycie gazu ziemnego płacisz z góry. Rozliczamy się co miesiąc według licznika PGNiG w moim domu. Końcowe rozliczenie w czerwcu. Przygotuj odpowiednią umowę i prześlij mi wiadomość.

 

P.s. Mam duży sentyment do Jaworzna, ale jeszcze nie z Twojego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udokumentowane zasoby bilansowe złóż węgla kamiennego w Polsce wynoszą 45 miliardów ton, a złóż węgla brunatnego na 20 miliardów ton!

To dopiero paradoks, że siedzimy na najbogatszych złożach w Europie, a nie każdego stać kupić tonę węgla. To wina poprzednich ekip rządzących, którzy w latach 90 restrukturyzowali polskie górnictwo zamykając nawet nowoczesne kopalnie, jak KWK "Morcinek". Oczywiście działo się to też pod dyktando Banku Światowego. Teraz mamy taką sytuację, że kopalnie nie mają pieniędzy na inwestycje w nowe pola wydobywcze. Jest tylko rabunkowa eksploatacja ze złóż zagospodarowanych. Z tego powodu brakuje węgla kamiennego w Polsce, że trzeba go importować. Polski węgiel kamienny mógłby być tańszy, gdyby kopalnie inwestowały w nowe ściany, w maszyny, które obniżą koszty wydobycia itd. Niestety polski rząd woli doić z kopalń podatki, akcyzę, od wyrobisk itd. niż dać jakieś fundusze na rozwój polskiego górnictwa. Tak samo UE. Woli bankom pomóc. Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tu nie chodzi o modę na ekologię lecz o zdrowie najnormalniej w świecie.

Są takie skupiska domków, gdzie wieczorem i rano dusisz się na ulicy.

Przyczyną są 2 z 20 domów w promieniu 200m.

Ich własciciele notorycznie (ale nie non stop) wypuszczają kłęby żólto czarnego dymu. To są barbarzyńcy i zbrodniarze i to na takie przypadki może posłużyć taka strona.

Każdy sposób, żeby im uświadomić co robią jest dobry. Może też zajmą się nimi odpowiednie służby.

Twierdzę, że "sami się nie nawrócą".

 

Każdy kto wie coś o paleniu, zdaje sobie sprawę, że kryterium karania (bo czyny zbrodnicze karać należy) nie jest tu banalne. Dość duży problem.

Nie może to byc rodzaj paliwa, bo Heso spali bezdymnie oponę i pójdzie siedzieć :blink: :P (za posiadanie :lol: co byłoby głupotą)

Jak to ktoś wymyśli dobrze, to wtedy dopiero będzie można coś konkretnego z tym zrobić.

 

Na razie kryterium nagrania lub zdjęć jest (jak dla mnie) krokiem do przodu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernal

Co do pierwszego kroku to masz rację.

Ale co dalej? Tym, którzy chcą coś zmienić dać w prezencie książkę na temat prawidłowego palenia? Albo w jakiś inny sposób pokazać jak palić? Odsyłać na forum?

Są poza tym ludzie niereformowalni :

- "mój dziad i ojciec tak palili to ja też tak będę palił",

- "jak się pali to musi się dymić",

- "jakby mnie było stać na dobry węgiel to bym nie dymił".

 

Żeby było jasne: mnie też wkurzają sąsiedzi wypuszczający szaro-żółte chmury. Mieszkam w dzielnicy o zwartej zabudowie (lata dwudzieste XX w.). Smrodliwe piecokuchnie są w wielu mieszkaniach. Ale najgorsze są miałowce zasypane taczkami paliwa (na żar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy... Ja zauważyłem, iż więcej u mnie smrodzą Ci którzy palą 7-8 ton miału 130-160 m2 i jeszcze drewka do równego rachunku, a dymić przestają jak zostaje sam żar na palenisku, niestety wydaje Mi się, że więcej zysku będzie z uświadomienia palaczy z antytalentem zaszczepnym :rolleyes: lub pszeszczepnym. Z resztą jak ma być w tej naszej Polsce , nawet duzi i renomowani producenci tacy jak Sas umieszczają na swych stronach firmowych, iż taki Sas UWT typowy nowoczesny kocioł górnego spalania jest opisany jako górno dolny , panowie zacznijmy od piętnowania producentów, to od nich trzeba zacząć, bo jeśli pan Kowalski przeczyta w prospekcie, iż kociołek palony od górnie z rysuneczkiem spali o 1/3 mniej, to wąż w kieszeni pomoże;), WIĘC MÓWIE WAM ZACZĄĆ TRZEBA OD CIŚNIĘCIA AMORALNOŚCI WYBIÓRCZEJ U PRODUCENTÓW, to będzie najszybsza reakcja w czystości powietrza. CIĘŻKA SPRAWA ALE PANOWIE JEŚLI WIĘKSZOŚĆ FORUMOWICZÓW ZASYPAŁA BY WIADOMOŚCIAMI SKRZYNKI PRODUCENTÓW, NP. NAPISANYMI I ZATWIERDZONYMI NA FORUM , TO SĄDZĘ, IŻ DOCZEKALIBYŚMY SIĘ REAKCJI, REALNE 10% LEPSZE NIŻ UTOPIA W MARZENIACH. MOŻE NADSZEDŁ CZAS ŻEBYŚMY WYKORZYSTALI SIŁĘ PŁYNĄCĄ Z NASZEJ ILOŚCI , FORUM MOGŁO BY SIĘ WŁĄCZYĆ I ZROBILIBYŚMY COŚ ALE ZAWSZE :):):):) CO WY NA TO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są poza tym ludzie niereformowalni :

- "mój dziad i ojciec tak palili to ja też tak będę palił",

- "jak się pali to musi się dymić",

- "jakby mnie było stać na dobry węgiel to bym nie dymił".

Sanki i zaraz się nauczą.

Szamba też niektórzy opróżniają gdzie się da (jak dziad i pradziad), ale jest tego coraz mniej właśnie przez sankcje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.