Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Podłączyć Kaloryfery Do Tej Instalacji


Kubaza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam instalację z buforem 750l z wewnętrznym zbiornikiem cwu 150l ( bufor na zdjęciu )

 

ze zbiornika jest wyjście na 3 niezależne podłogówki w układzie zamkniętym ( po prawej widać jedną z nich )

 

potrzebuje podłączyć do tego dwa kaloryfery, które by były na pierwszym piętrze ( kotłownia jest na parterze ) i pytanie :

 

czy mogę zasilać kaloryfery z zasilania podłogówki ( dorobić tam trójnik i woda szła by do góry )

 

i powrót z kaloryferów wpiąć też przez trójnik do powrotu z podłogówek ?

 

czy to zadziała grawitacyjnie ?

 

i jeszcze pytanie jakie kaloryfery polecacie i jakiej wielkości

 

mam do ogrzania dwa pokoje 12m2 i 14m2

 

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

post-34613-0-83604400-1323371013_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie podłogówki to temp.zasilania około40*C na grzejniki przy tem. zewn -20 to chyba będzie za mało . . a jaki to układ kocioł na paliwo stałe ,czy piec gazowy? kondensacyjny? bo widze że układ zamknięty( zbiornik ciśnieniowy) może masz gdzieś schemat od instalatora ?

Ja bym pociągnoł grzejniki zaraz za wyjściem z...........tego czym grzejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam instalację z buforem 750l z wewnętrznym zbiornikiem cwu 150l ( bufor na zdjęciu )

 

ze zbiornika jest wyjście na 3 niezależne podłogówki w układzie zamkniętym ( po prawej widać jedną z nich )

 

potrzebuje podłączyć do tego dwa kaloryfery, które by były na pierwszym piętrze ( kotłownia jest na parterze ) i pytanie :

 

czy mogę zasilać kaloryfery z zasilania podłogówki ( dorobić tam trójnik i woda szła by do góry )

 

i powrót z kaloryferów wpiąć też przez trójnik do powrotu z podłogówek ?

 

czy to zadziała grawitacyjnie ?

 

i jeszcze pytanie jakie kaloryfery polecacie i jakiej wielkości

 

mam do ogrzania dwa pokoje 12m2 i 14m2

 

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Witaj

Wszystko się da zrobić Tylko że do temperatury zasilania jaka jest z podłogówki grzejniki żeby osiągnąć przyzwoitą temperaturę w pomieszczeniu musiały by być prawie dwa razy takiej mocy jak przy zasilaniu z obliczeniowej 75 C czyli w przybliżeniu przy zasilaniu z podłogowego 2400 i 2800 W na ten metraż pomieszczeń a to już gabarytowo są duże grzejniki chyba ze poszukasz potrójnych paneli . I nie wiem dlaczego pytasz się o grawitacje , przecież podłogówke masz na pompach nie da się grzejników wpiąć za pompą od podłogówki ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mój błąd nie napisałem że zasilanie podłogówki ma zazwyczaj około 60 do 65 stopni bo to dopiero sie rozdziela na 3 obiegi i każdy ma elektrozawór trójdrożny i miesza na odpowiednią temperaturę w zależności od temperatury na zewnątrz i temperatury w pomieszczeniach.

 

bufor grzeję kotłem sas gro eko 23 kw na eko groszek.

 

do mac65 właśnie dla tego żeby mieć cieplejsze grzejniki chcę to zrobić przed pompką od podłogówki.

 

co o tym sądzicie ??

 

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.