Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływ Przez Grzejnik Panelowy


AGB74

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość nietypowe pytanie dotyczące grzejników panelowych a nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat.

 

Mam grzejniki panelowe ( pojedyncze ) o wymiarach 600x500 mm.

Potrzebuję informacji i wartości przepływu wody przez ten grzejnik - jaki jest optymalny przepływ wody w l/s przez taki grzejnik ?

 

Czy ktoś z was posiada wiedzę na ten temat ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość mocy grzejnika jest zależna od wielkości a gdy ta jest stała to od przepływu. Przy obliczaniu instalacji c.o. przyjmuje się wartość schłodzenia na grzejniku i wartość temperatury zasilania (maksymalnej). daje to podstawę do wyliczenia wielkości grzejnika (mocy), które dobiera się z katalogów producentów. Tabela doboru odnosi się do konkretnych, przyjętych ogólnie parametrów (chociaż nie zawsze, co nie pozwala bezpośrednio porównać parametry), są to zazwyczaj 75/65/20 oraz 75/55/20;

gdzie 75 to temperatura zasilania, 65 lub 55 temperatura powrotu, 20 temperatura otoczenia (pomieszczenia). Przy doborze innych parametrów trzeba wartość mocy grzejnika skorygować współczynnikami korygującymi podanymi przez producenta. Trzeba jednak pamiętać , że zmiana parametrów skutkować może zmianami doboru innych elementów instalacji takich jak średnica rur, wydajność pompy, wielkość nastawy wstępnej w zaworach termostatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabela doboru odnosi się do konkretnych, przyjętych ogólnie parametrów (chociaż nie zawsze, co nie pozwala bezpośrednio porównać parametry), są to zazwyczaj 75/65/20 oraz 75/55/20;

gdzie 75 to temperatura zasilania, 65 lub 55 temperatura powrotu, 20 temperatura otoczenia).

Witam,

Wygląda na to, że przepływ (nominalny) mozna wyliczyć z tej właśnie tabeli.

Jak rozumiem jest tam: moc i delta T...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę z grzejników panelowych zbudować wymiennik na dolne źródło pompy ciepła. A przepływ był mi potrzebny do tego aby wybrać sposób łączenia tych grzejników w zbiorniku.

Mam ich 30 szt. i na początku rozważałem podłączenie szeregowe ( 3 pakiety po 10 szt. ). Ale na tą chwilę wybrałem podłączenie równoległe i zobaczę jak to będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę z grzejników panelowych zbudować wymiennik na dolne źródło pompy ciepła. A przepływ był mi potrzebny do tego aby wybrać sposób łączenia tych grzejników w zbiorniku.

Mam ich 30 szt. i na początku rozważałem podłączenie szeregowe ( 3 pakiety po 10 szt. ). Ale na tą chwilę wybrałem podłączenie równoległe i zobaczę jak to będzie działało.

Witam!. Kolego tutaj nas zaskoczyłeś (nie mile z Twojej strony-Widzę ,że posiadasz jakąś wiedzę na temat termodynamiki).Już na początku należało podać do czego potrzebne są Ci te przepływy przez grzejnjki.Trochę wygląda to na kpinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.