Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termo-Tech 18Kw - Alarm! Tmp Podajnika Przekr


togal7

Rekomendowane odpowiedzi

Wlaśnie przed chwilą miałem przygodę z piecem i nie wiem co się stało, jaka przyczyna.

 

Sąsiadka zauważyła dym z kotłowni i do nas przyszła.

Po otworzeniu drzwi od pieca wyleciało pełno eko-groszku ( ok 4 wiader) , a podajnik cały czas chodzi i co na złość dobrze się wewnątrz paliło. Temperatura podajnika 85 stopni C. Nie mam pojęcia co się stało, że podajnik się zaciął i nie chce przestać pracować i o dziwo, piec nie zgasł. W instrukcji jest, że w przypadku alarmu odcina się zasilanie podajnika. Czy ktoś wie jaka jest przyczyna tego problemu i jak to naprawić?

Edytowane przez togal7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze.

ja polecam kontakt z serwisem.

przyczyna jest raczej w sterowniku.

grzebanie w tym we wlasnym zakresie moze miec przykre stkutki jak wczoraj u ciebie.

 

funkcja wiekszosci sterownikow jest, by przy osiaganiu temperatury progowej wypchnac opal jak najdalej od czujnika. zwieksza sie wtedy automatycznie czas podawania a zmniejsza czas przerwy.

mysle ze u ciebie tak sie wlasnie stalo. tyle tylko, ze w tej funkcji "podwiesil sie" sterownik. a moze ma blad w programie.

sam tego nie naprawisz

w palniku byl zar. wypchniety na zewnatrz dostal nowego opalu na siebie i zaczal sie normalnie palic. przeciez to wegiel.

zachowanie o tyle nie prawidlowe, ze nie powinien sie zajac na tyle na ile u ciebie. zajal sie bo mial powietrze z normalnej cyrkulacji.

skad? - na pytanie o nieszczelnosci w twoim kotle ja odpowiedziec nie potrafie. ale bezwzglednie sa one na tyle duze, ze naturalny zaciag powietzra zewnetrznego podtrzymal palenie, a nie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura podajnika 85 stopni C. Nie mam pojęcia co się stało, że podajnik się zaciął i nie chce przestać pracować i o dziwo, piec nie zgasł. W instrukcji jest, że w przypadku alarmu odcina się zasilanie podajnika.

Witam,

Sterownik obsługuje parę RODZAJÓW alarmów.

Każdy znaczy co innego i może powodować inne reakcje sterownika.

Ty pomieszałeś różne alarmy, wrzuciłeś do jednego worka. Urządzenie to jest trochę bardziej "wrażliwe", to nie łopata, która ma tylko jeden alarm - złamanego styla.

Doczytaj dokładniej, który alarm co robi i dlaczego powstaje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.