Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żeliwny Kocioł Wodny - Jak Osiągnąć Temperaturę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym palaczem, posiadam piec żeliwny kz3-k z roku 1981. Jako materiał do spalania używam koksu, jednak mam problem mianowicie nie mogę rozżarzyć pieca do temperatury min. 60 stopni, maksymalnie dochodzi ona do 40, po rozpaleniu w pieca zasypuje go do drzwiczek koksem. Czy jest również możliwość palenia węglem?

Proszę od odpowiedzi.

 

Do pieca została zainstalowana pompka, jeszcze w tym roku muszą pozostać stare żeliwne kaloryfery (nie wiem czy ma to wpływ)

Edytowane przez tulipan1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....posiadam piec żeliwny kz3-k z roku 1981. Jako materiał do spalania używam koksu, jednak mam problem mianowicie nie mogę rozżarzyć pieca do temperatury min. 60 stopni, maksymalnie dochodzi ona do 40, po rozpaleniu w pieca zasypuje go do drzwiczek koksem. Czy jest również możliwość palenia węglem?

Do pieca została zainstalowana pompka, jeszcze w tym roku muszą pozostać stare żeliwne kaloryfery (nie wiem czy ma to wpływ)

 

*zacznij od przeczytania instrukcji.

o ile ja trafilem prawidlowo, jest tu link-instrukcja

porownaj czy napewno jest to ten typ kotla.

moze popelniasz bledy w technologii, jesli wszystko z powierzchniami kotla i ukladu jest OK, szykalbym bledow w paleniu, dostepie powietrza lub w jego ilosci.

*tak, w kazdym kotle tego typu mozesz palic weglem

*jaka moc kotla, w stosunku do ogrzewanej powierzchni? i co to znaczy nie moge rozzarzyc. czy nie mozesz rozbujac pieca wyzej, jest w nim czarno i nie uzyskujesz temperatury, czy tez kociol jest rozbujany, opal idzie na czerwono a uklad jest zimny. moze poprostu uklad jest przewymiarowany w stosunku do ogrzewanej powierzchni.

pisze o tym, gdyz wspomniales ze

...jeszcze w tym roku muszą pozostać stare żeliwne kaloryfery (nie wiem czy ma to wpływ)

rozumiem ze byly w ukladzie wykonywane jakies ruchy

*a tak swoja droga ja prowadzac remont instalacji powrocilem do zeliwiakow. maja one wg mnie swoje wady, ale jak dla mnie wiecej zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz wiec precyzyjnie

jaka powierzchnia ogrzewana do jakiej mocy kotla.

jesli masz rozbujany kociol i idzie na czerwono. czyli sie fajnie pali.

tlenu dosc. inaczej by bylo czarno.

uklad zimny.

wiec jakby za maly kociol do ogrzewanej powierzchni.

mowiac krotko on nie daje rady. szybciej sie chlodzi powracajaca woda z ukladu niz sie ogrzewa.

jaka powierzchnia i moc kotla?

na jakim biegu pompka?

moze za bardzo przymkniete przyslony ciagu? poczytaj instrukcje ktora ci podrzucilem, moze odkryjesz jakies bledy, ktore sam popelniasz.

zrob fotki z kotlowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem już rozwiązałam - w piecu między rusztami znajdowały się rurki - których celem jest odprowadzanie dymu - niestety były one nie czyszczone przez kilka lat dlatego mimo palenia w piecu było zimno. pozdrawiam i dziękuję za chęć pomocy, może mój przypadek też komuś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.