Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! od 5 dni jestem posiadaczem nowego kotła Per-Eko KSP DUO 27 i mam problemy z ustawieniem jego. W instrukcji jest napisane, że nie mogę palić poniżej 57 st. ale wtedy w domu jest za gorąco! Można to wyregulować zaworem 3-drogowym? Nie wiem co robić z temperaturą na noc, ponieważ jest gorąco. I jakie powinny być wszystkie parametry na piecu? Proszę o pilną pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zainstalowany zawór trójdrogowy to bez problemu możesz obniżyć temp. w części mieszkalnej, ale gdybyś jeszcze na grzejniki założył zawory termostatyczne to byś miał pełen komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam problem, bo nie wiem jak regulować tym zaworem, z instrukcji nic nie rozumiem, bo nic konkretnego tam nie ma. Na pokrętle od zaworu są napisane cyfry od 0 do 10 i nie wiem w którą stronę przymyka się na kaloryfery. Proszę o wytłumaczenie.

Edytowane przez tomek2396
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych temp. mój zawór jest ustawiony na 3 i jest ok. 1/3 ciepłej wody idzie na grzejniki, a reszta wraca do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kogo pytasz, ja mam WIMIX 1''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czesław Ale masz zawór trójdrogowy??

 

Mam, przed chwilą pisałem jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda z temperaturą na noc? zmniejszacie na kotle?

 

W moim sterowniku jest opcja korekcja nocna, mam ustawioną o 3 st. mniej niż w dzień, ale przy pracy z czujnikiem pogodowym i temp.min. ustawionej na 53st. przy obecnych temp. na zewnątrz sterownik nie obniża temperatury kotła. Jeżeli chcę zmniejszać temp., robię to zaworami termostatycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest podłączony tuż za pompą CO ( jest podłączona na zasilaniu) i krótki powrót do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/photo/my-images/191/zawr.jpg/

Ja go mam tak podłączony jak na schemacie i w tym położeniu, i moje pytanie brzmi czesław a jaką masz temp. powrotu bo ja cały czas z tym walcze??

 

 

 

Czy tym zaworem można podregulować temp. powrotu??

Edytowane przez Balzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/photo/my-images/191/zawr.jpg/

Ja go mam tak podłączony jak na schemacie i w tym położeniu, i moje pytanie brzmi czesław a jaką masz temp. powrotu bo ja cały czas z tym walcze??

 

 

 

Czy tym zaworem można podregulować temp. powrotu??

 

 

Temp. powrotu wynosi ok. 43 st., mierzone na termometrze przylgowym.

 

 

Pewnie, że można. Pytanie, czy tego ciepła wystarczy na ogrzanie domu.

Edytowane przez czeslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydzile wam sie "smoła" w środku kotła?

 

Jak do tej pory nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zamontowany termometr przylgowy na wejściu powrotu do kotła, ale mi takiej temp. nie pokazuje max jaki osiąga to ok 38 może powinienem go zamontować na rurce miedzianej a nie na śrubunku, i dlatego trochę oszukuje,

 

W swoim wątku mam cały schemat swojej kotłowni może zerknijcie na niego??

 

Schamet mojej kotłowni

 

 

Wogule to ja mam piec Defro Eko Duo Uni 19KW i cały czas borykam sie z ustawieniami spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile wam spalają dziennie mniej więcej kotły? i czym palicie, bo ja na razie miałem.

 

Mój mieści się średnio w 15 - 16 kg na dobę przy obecnych temp średnich oscylujących w okolicach minus 2 do minus 3.

Palę groszkiem z Piasta.

Dopalam sobie jednak w piecu kaflowym drewnem, bo sprawia mi to frajdę, a dość dużo ciepła daje.

Gdyby nie piec, mieściłbym się może w 18 - 20 kg.

Wszystko zależy od docieplenia domu, temperatury na zewnątrz i jakości spalania. Skoro Ci niedopala, to jest jeszcze zapas i trzeba go wykorzystać :-).

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja też mam zamontowany termometr przylgowy na wejściu powrotu do kotła, ale mi takiej temp. nie pokazuje max jaki osiąga to ok 38 może powinienem go zamontować na rurce miedzianej a nie na śrubunku, i dlatego trochę oszukuje,

W swoim wątku mam cały schemat swojej kotłowni może zerknijcie na niego??

Schamet mojej kotłowni

Wogule to ja mam piec Defro Eko Duo Uni 19KW i cały czas borykam sie z ustawieniami spalania


Zerknąłem na ten schemat, masz problem ze zbyt niską temp. powrotu bo ten Twój zawór trójdrożny zamontowany w tym miejscu niewiele wnosi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.