Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wylewka Na Ogrzewaniu Podłogowym


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Kolega ma problem: wykonawca ogrzewania podłogowego w jego domu - ok 150m2 zażądał aby położyć dodatkowo na rury PEX siatkę zbrojeniową bo inaczej nie daje gwarancji na ogrzewanie.

Instalację wykonano na wylewce betonu B20 grubości ok 15cm oraz styropianie 17cm, podkład betonowy był bez uszkodzeń, styropian EPS100, rury w systemie Uponora.Wylewka ma być anhydrytowa grubość 6cm od styropianu.

 

Sam Uponor nie żąda dodatkowego zbrojenia,

 

Co myślicie o dodatkowym żądaniu wykonawcy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To nie rozchodzi się o cenę, wylewka anhydrytowa kosztowałaby tyle co cementowa + zbrojenie a ja jestem za cementową, nie przekonuje mnie 4,5 cm gipsu nad rurami ogrzewania ( 6 cm od styropianu).

 

Gwarancja ma być podobno na działanie ogrzewania podłogowego - 5 lat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam

To nie rozchodzi się o cenę, wylewka anhydrytowa kosztowałaby tyle co cementowa + zbrojenie a ja jestem za cementową, nie przekonuje mnie 4,5 cm gipsu nad rurami ogrzewania ( 6 cm od styropianu).

 

Gwarancja ma być podobno na działanie ogrzewania podłogowego - 5 lat.

 

Pozdrawiam

A czy wiesz ze ten gips jest bardziej wytrzymały niz ten beton :) 

osobiście mam anhydryt F5 C25 , podaj mi wylewkę betonową o takich parametrach , proszę 

Są już anhydryty co można lać 25mm nad rurę , czyli od styropianu 35mm ! 

Wylewki anhydrytowe są dużo lżejsze , do 100m2 tylko dylatacja obwodowa , nie stosuje sie żadnych zbrojeń , możliwośc chodzenia nawet po 3 godz ( knauf fe25) , właczenie ogrzewania po 2 dniach , a przy knauf 25 mozna grzac zaraz po wylaniu !!

Maja lepszą przewodność cieplną ,  beton jest jak pumex ma duzo powietrza a to izolator , jedyny minus to zastosowanie tylko w pomieszczenich suchych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były dawne wstępne wątpliwości , ale po pewnych oporach zaczełem lać po 1000m2/rok i więcej.

Rynek wylewek samopoziomujących grubowarstwowych się mocno rozrósł.

Ale nadal uważam , że tylko wylewka Lafarge Agilia jest prawdziwą i pierwszą wylewką anhydrytową na polskich posadzkach.

Jest droższa od Kaufa, Bolixa, i innych pseudo anhydrytów np z Nida Gips.

Pisałem na forum o tym np posty 400-403 w temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20130-problem-z-temperatura-kot%C5%82a/page-21

 

PS

W roku 2016 była rekordowa wylana ilość - prawie 3000m2, w tym roku już dużo mniej.

W przyszłym już nie będę jej wylewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

 

Jaki powód, że już nie będziesz wylewał anhydrytu? W ogóle w jakich sytuacjach ma sens anhydryt? Przy anhydrycie nie mamy akumulacyjności cieplnej, więc czemu ludzie na niego się decydują? Ogrzewanie podłogowe chyba po to się robi, żeby mieć bardzo dużą bezwładność cieplną. To, że zwykły beton wolno się nagrzewa to raczej jest mało istotne. Ważne, że bardzo wolno się wychładza.

Anhydryt totalnie nie nadaje się do pompy ciepła. Raczej nie realne grzać w 2T. W sumie dla PC to ma same minusy.

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno to to co piszesz, a drugie absurdalne ceny naszego dostawcy.

Spróbuję się przerzucić na wylewkę betonową samopoziomującą np Bolixa.

Ponadto powoli odchodzę od wykonawstwa bezpośredniego - organizacja i nadzór nad inwestycją zaczynają być bardziej opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.