Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Ciśnienie W Instalaci C.o.?


simp

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Witam.

Mam pytanie dotyczące spadku ciśnienia w zbiorniku wyrównawczym po wyłączeniu pieca i przejściu na grzanie wody bojlerem z grzałką elektryczną. Jak wyłączam piec na zimę to ciśnienie spada mi w zbiorniku wyrównawczym prawie do 0. Czy to normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daleko bojlera, 30cm niżej, chodzi tylko jak mam włączony piec gdy grzeje bojlerem pompa wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala instalacja CO (w kazdym punkcie i to bez wzgledu na prace pomp) musi byc caly czas na nadcisnieniu, czyli nie jest dobrze gdy cisnienie spada do  zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor jest to oczywista oczywistosc. Nie podlega to dyskusji - naprawde.

Pierwszy lepszy artykul: http://m.instalacjebudowlane.pl/7047-33-68-cisnienie-w-instalacji.html

Zagladnij do norm, przepisow, publikacji i zdrowego rozsadku.

Zadna instalacja nie moze pracowac na podcisnieniu! Znam i serwisuje instalacje pracujace na podcisnieniu, ale to nie jest ta bajka.

Ps. Wyprzedze dalsze posty - wysokosc podnoszenia pompy nie ma tu nic do rzeczy.

Dodano: miejsce montazu pompy, zbiornika wyrownawczego (przeponowego), koncept instalacji i jej projekt, srednice rur i opory przeplywu na armaturze wplywaja tylko na rozklad tego cisnienia (ale ciagle nadcisnienia).

 

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zdjęcie  jak wygląda to u mnie, na zdjęciu ciśnienie ma 1.0 bar bo dolałem wody. Ale normalnie po wyłączeniu pieca spadło do 0.

20190714_202249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob (narysuj) schemat tej instalacji z zaznaczeniem wszystkiej armatury, polaczen i srednic rur to bedzie prosciej. Kazdy z nas cos tam wylapie co jest/moze byc nie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Brendy napisał:

Wysłałem zdjęcie  jak wygląda to u mnie, na zdjęciu ciśnienie ma 1.0 bar bo dolałem wody. Ale normalnie po wyłączeniu pieca spadło do 0.

Masz instalację z naczyniem przeponowym w niej nie powinno być ciśnienia = zero, powinno być jakieś ciśnienie wstępne.

Podałeś link w którym jest wszystko opisane - przeczytaj uważnie jego zawartość - szczególnie o "punkcje zerowym" , gdyż o tym cały czas piszemy, nie o ciśnieniu bezwzględnym tylko o ciśnieniu dynamicznym wytwarzanym przez pompę podczas pracy.

Może ono być dodatnie lub ujemne.

 

 

ciśnienie w inst 1.jpg

ciśnienie w inst CO 2.jpg

ciśnienie w inst co 3.jpg

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sambor napisał:

Może ono być dodatnie lub ujemne

No po to jest pompa i jej zasada na tym sie opiera. Byc moze o tym samym myslimy ale jakos inaczej.

20 minut temu, sambor napisał:

..gdyż o tym cały czas piszemy, nie o ciśnieniu bezwzględnym tylko o ciśnieniu dynamicznym wytwarzanym przez pompę podczas pracy.

Manometr pokaze i jedno i drugie (sume badz roznice od punktu zero). Ale nigdy nie moze/powinno byc na nim mniej/rowne 0.

 

15 minut temu, Brendy napisał:

czyli jak spadło do zera po wyłączeniu pieca to nic się nie dzieje?

Tego nie wiem. Ale nie jest to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Brendy napisał:

czyli jak spadło do zera po wyłączeniu pieca to nic się nie dzieje?

Do kontroli naczynie wyrównawcze. Prawdopodobnie uszedł gaz i spadło ciśnienie wstępne. Wtedy wahania ciśnienia na manometrze są duże, a w sytuacji całkowitego wychłodzenia układu spada do zera. 

Zdemontuj naczynie i sprawdź ciśnienie na naczyniu. Skoro 1 bar jest ciśnieniem roboczym, to wstępne ustaw na 0,8 bara.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam taka sytuacje ,na zimnym instalacja zalana cisnienie wody 1,20 gdy rozpalę i się nagrzeje do 60-80 ° to cisnienie wzrasta do 4 atmosfer, (z tym ze mam 2 tysiące litrów bufor )i otwiera zawor bezpieczeństwa wywala wodę ciśnienie spada i przestają grzać grzejniki i nie wiem co jest w czym problem czy zawor szwankuje czy przepona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na tabliczce znamionowej bylo napisane markerem i wyblakło ale okolo 80 litrow bedzie

Witam mam taka sytuacje ,na zimnym instalacja zalana cisnienie wody 1,20 gdy rozpalę i się nagrzeje do 60-80 ° to cisnienie wzrasta do 4 atmosfer, (z tym ze mam 2 tysiące litrów bufor )i otwiera zawor bezpieczeństwa wywala wodę ciśnienie spada i przestają grzać grzejniki i nie wiem co jest w czym problem czy zawor szwankuje czy przepona 

Podpiąłem cisnieniomierz do zbiorniczka przeponowego i pokazało 0, czyli trzeba dopompowac, do ilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szuwar1 napisał:

Podpiąłem cisnieniomierz do zbiorniczka przeponowego i pokazało 0, czyli trzeba dopompowac, do ilu?

Sprawdz, poczytaj i dopiero rob...

http://kalkulatorprojektanta.pl/kalkulatory/k1-ssawnej

Moze sie okazac ze naczynie jest "na styk". Bedzie dzialac ale w okreslonych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dom nie dawno i teraz zapoznaje się ze wszystkim, no i wychodzi w praniu, ale po dopompowaniu na 1,20 zaczęło grzać sukces, chociaż ostatni grzejnik nie grzeje, pewnie bedzie tak jak podpowiadacie koledzy z dodatkowym zbiornikiem przeponowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.