Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po przerobce o wile lepiej sie pali zjechalem obrotami na 4bieg. Dlaczego producent seryjnie tak nie robi? Czym najlepiej uszczelniac retorte....? Do ustawienia spalania dawki powietrza

Mam zamiar wykorzystac sonde lambda co myslisz peklorz sprawdzi sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do węgla nie sprawdzi się w dłuższej perspektywie

Nastawy na pełna moc oraz niższą miałeś tutaj na wątku, z tym ciężko się powtarzać i szkoda zaśmiecać wątek pozostałym osobom czytającym

 

jak chcesz coś do ciągłego pomiaru i korekty pracy w kotle węglowym, to analizator brager, tyle,że on jest przewidziany do pracy ciągłej i wykorzystywany w dużych i średnich jednostkach >100kW, tam zakup urządzenia za prawie 3tysie netto wróci się w ciągu sezonu

 

Ja z tego palnika od dłuższego czasu nie korzystam, badałem go jednak na stanowisku badawczym i poprawiałem ze względu na swoich użytkowników, chciałem, aby to odpowiednio pracowało.

 

Czym uszczelniać - np. uszczelniacz kominkowy CX-80 na 1500st.c albo podobny marki Soudal

i na około przy łączeniu zewnętrznego talerza żeliwnego łączącego się ze stalowa puszką powietrzną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslisz o moich nastawach 12podawanie 19 przerwa? mam na nich duzo moc? Czy lepiej zastosowac te z watku 20/50 przed perobka to sie kiepsko palilo.

 

Chodzi mi o to czy lepiej porcjowac po trochu czy wieksze dawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przesialem sobe eko przez drobne sito 10/10mm i zostala mi frakcja 5-10mm i wsypalem do zbiornika. Efekt zauwazalny o wiele lepiej sie pali ladnie sie spala i nic nie chrupie. Polecam do palnikow malej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Wiesz kiedy było lepiej, więc zawsze możesz do tego wrócić.

 

N/t klapki ciężko dyskutować, skoro twierdzisz,że jej nie ma, to ja się poddaję https://forum.info-ogrzewanie.pl/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/wink.gif

 

Tu masz stronę producenta dmuchawy

http://mplusm.com.pl/

po lewej wybierz wentylatory promieniowe a Twoja dmuchawa to model WPa06 PK (P = przysłonka, K=klapka)

 

Ale dajmy już z tym spokój, dopasuj zatem lekko mocniejszą szczelinkę jutro powiesz czy się poprawiło/pogorszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mam taki sam piec jak w temacie. Zgłębiłem cały wątek od początku i mam pytanie. Czy możecie coś podpowiedzieć, bo zostaje m trochę niewypalonego węgla, szlaki i popiołu. Wcześniej paliłem pelletem i piec wypalał wszystko na popiół od papierosa. Teraz wziąłem na próbę trochę węgla Skarbek (Bobrek- miał być Piekary, ale nie było)wiem, że akurat ten lubi spiekać,ale chciałbym, żeby ktoś kto ma pojęcie to ocenił. Doczytałem na forum o tej klapce, żeby była otwarta i zauważyłem po zastosowaniu się do tego zmianę na plus. Przedtem to mi wywalał dużo nie spalonego ekogroszku. Widzę, że to norma, że te piece prawie non stop chodzą. U mnie wygląda to teraz tak, że około 20 minut dogrzewa, później około 5-10 minut stoi i na nowo (czy to normalne, chociaż teraz temp. wynosi około -2 w dzień i do -8 w nocy, plus wiatr). Zauważyłem, też, że jakbym nie ustawił pieca (histereza 1 st.)to i tak zawsze po spadku z temp. zadanej 58 , spada mi do 48 i dopiero się powoli podnosi, jednak widzę, że to chyba norma przy tak małym palenisku.

Ustawienia:

 

Czas podawania: 9 s

Przerwa podawania: 45 s

Przerwa w podtrzymaniu: 8 min.

Opóźnienie wyłączenia nadmuchu: 5 s

Siła na dmuchu: 3

Szczelina na wentylatorze: około 7 mm

 

Czy coś można poprawić?

 

post-76703-0-55725400-1516051846_thumb.jpg

post-76703-0-04243900-1516051853_thumb.jpg

post-76703-0-39436900-1516051857_thumb.jpg

post-76703-0-07634200-1516051864_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.