Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

iwka

Wracając do tematu Twojego kociołka i tej nieszczęsnej klapki.

Skoro wiemy już że nie działa i że trzeba ją unieść i zablokować to zrób to i tylko to.

Nic więcej żadnych zmian ani o sekundę żadnego paametru i nawet przysłonę na dmuchawie ustaw tak jak była i niech tak popracuje z tym większym wiatrem. zobaczysz jaki będzie efekt tej zwiększonej ilości dostarczonego powietrza. zaobserwuj co wyszło z palenia w ten sposób i napisz oraz wrzuć ze dwa zdjęcia popiołu i palnika żeby było widać pozostałości spalania. Da nam to obraz czy należy szukać zmian w kierunku powietrza czy czasu

I błagam nie złość się i nie irytuj zbyt szybko bo będziesz jak ja 2 zimy na tylku w kotłowni zamiast w cieplutkim łóżeczku lub w fotelu z książką :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A nie zgubię kopca ? Nie wypali sie znowu za szybko i będzie się palic środku ? Bo wiesz ja mieszkam gdzie indziej niż stoi piec. Więc jutro tam zajadę zmienię klapke , posiedzę na chwilę i wracam do siebie . Ja juz siedzę drugą zimę .....................

Edytowane przez iwka123bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwić się będziemy jak go zgubisz. nie stanie się żadna tragedia. jak się obniży to przymkniesz lekko przysłonę i znów dasz mu pracować. to ustrojstwo jeśli jest jako tako "karmione" to będzie pracować póki mu starczy opału w zasobniku więc kilka godzin go nie zabije a da obraz tego co przyniesie zmiana.

Ja swoje dwie już odsiedziałem. od wiosny czytam dwa fora i dzięki temu przerobiłem swoją instalację zmieniłem sterownik(przeróbki tego wymagały) i wyniosłem się z kotłowni. jak widzisz siedzę przy kompie i nie trzymam go w piwnicy tylko na stole w salonie a do pieca zaglądam raz dziennie sprawdzić czy stoi i ile paliwa w zborniku a raz w tygodniu czyszczenie i "tankowanie"

Jak swój ustawisz to też tak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet się zna i to że nie wytłumaczył nie oznacza że trzeba go skreślać wręcz odwrotnie, ja się nie znam przy nim niestety,

Bardzo dziękuję, ale nie przesadzaj :D

W tym temacie wypowiadam się tylko na temat klapki, bo ogólnie w podajnikowcach wydaje mi się temat niedostrzegany [kol. Pieklorz jedynie wspomniał], warto zwrócić uwagę...

Inne, pewnie tu ważniejsze kwestie, nie są przeze mnie poruszane, bo właśnie moi przedmówcy (i Ty też) mają w tym względzie dużo więcej ciekawych rzeczy do powiedzenia.

Powodzenia więc życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vernal

Ja nie przesadzam.

o klapkach się tyle naczytałem że mam klapki na oczach już :P jedni piszą stosować inni nie stosować. a tu wyszło że u koleżanki jest ale do stosowania jej jest daleko bo nie działa. Podejrzewam że dmuchawa jest źle przykręcona i ta nieszczęsna klapka dlatego się blokuje. nieważne już teraz. Wszyscy chcemy żeby działało a do tego trzeba parę rzeczy sprawdzić(klapkę też :D :D :D )

idę spać bo mi się Klapki zamykają :P :P :P

do jutra w lepszych nastrojach i z mniejszym zużyciem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dzisiaj zablokowałam śrubę jak chcieliście i klapka jest cały czas otwarta . W ustawieniach nic nie zmieniałam i tak piec popracuje sobie do jutra ( mam nadzieję ,że tam się nic nie narobi ) . Zobaczymy co będzie i zdam wam relację . Zmierzyłam dzisiaj tylko dobowe spalanie i wyszło mi 18 kg - dużo ? . Gdyby popiół był piękny to byłoby ok - poprostu tyle piec potrzebuje groszku ,żeby ogrzać co ma ogrzać . Ale popiół jest brzydki więc z tych 18 kg pewno sporo wyrzucam z popiłem . :huh: Jak się ma to spalanie do wydajności mojego kotła ?

Edytowane przez iwka123bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaką powierzchnie ogrzewasz i jaka konstrukcja więc trudno powiedzieć czy dużo. zrób jutro zdjęcie popiołu po dniu pracy z otwartą klapką i zobaczymy co trzeba zmienić

nie powinno się nic złego stać a gdyby nawet w co wątpię to piec ma zabezpieczenia i w najgorszym razie się wyłączy. nie ma powodu do paniki.

jutro zobaczymy zdjęcia i będziemy dalej radzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwka, ale Ty nadajesz :)

 

Oki, zobaczymy jutro, co po tej korekcie wyjdzie.

 

ps. Spalanie 16kg/dobę w starej chałupie w spadku po Niemcach na 70m2 jest bardzo przyzwoite. Zawsze można jeszcze powalczyć.

 

Ja czekam na lepsze spalanie u Iwki, sprawa podwiązania klapki jak rozumiem załatwiona, czekamy na jakies efekty do jutra.

Iwka wklej foty!!

 

Darek70 miło widzieć,że jeszcze ktoś czyta....

 

Na koniec wkleję, co można zmodyfikować w tym palniku, aby spalanie było lepsze.

Tutaj odrobina zdolności manualnych ew. drukarka i fachowiec-ślusarz czy instalator na ok.30minut roboty za kilka groszy...

 

Obserwuję temat i czekam Iwka na efekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz ! Ja mówiłam o spalaniu 18 kg a nie 16 kg na dobę . Trochę to wg,mnie dużo bo temp. na zewnątrz mamy plusową . To ile będzie pożerał jak przyjdą mrozy ????? To tyle sprostowania .

A teraz co u mnie po pierwszej dobie palenia przy otwartej klapce. Wszystko widać co prawda na zdjęciach ale wg,mnie jest ciut lepiej ( nie ukrywam ,że po Waszych opowiastkach spodziewałam się jeszcze lepiej ) .Piec ustawiony 20/55 z przysłoną na dmuchawie jak na zdjęciach. Ciekawe jest to ,że wogóle nie zmieniły się parametry pracy pieca w porównaniu z paleniem z zamknietą klapką . Wygląda to tak .temp.zadana 60 histereza 2 . Czas pracy ok. 9,5 minuty , czas postoju ok.11 minut ( nie wchodzi w podtrzymanie bo ma ustw.13 minut ) podaje 8 razy . Spalanie na dobę to samo czyli ok.18 kg . Temp spada po właczeniu trybu pracy do 55,3 st a po osiągnięciu 60 st podchodzi jeszcze do ok.63 st. . I co Wy na to ?

post-25786-0-71845600-1321718922_thumb.jpg

post-25786-0-47925900-1321718931_thumb.jpg

post-25786-0-98892200-1321718939_thumb.jpg

post-25786-0-58648800-1321718946_thumb.jpg

post-25786-0-28322300-1321718952_thumb.jpg

post-25786-0-43524500-1321718960_thumb.jpg

post-25786-0-44451800-1321718970_thumb.jpg

post-25786-0-57890700-1321718979_thumb.jpg

post-25786-0-69390200-1321718986_thumb.jpg

post-25786-0-84707800-1321718995_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam ten temat gdyż nie ma nigdzie indziej w sieci opisu ustawień tego kotła a myślę że trochę użytkowników jego jest. Iwka 123bb zmartwię Ciebie , dzisiaj ładowałem zasyp ekoretem , od górnej krawędzi leja po nity zapięć -9 wiaderek, tym razem przeważonych- waga kuchenna 54 kg na 4 doby . Patrze na twój kopczyk i stwierdzam że to jest kopczysko a nie kopczyk . Nie ma potrzeby aby zalegało tyle popiołu na talerzu -zwalaj nadmiar pogrzebaczem . Nie wiem czego boisz zmieniać się ustawień , zawsze można wrócić do poprzednich , na zdjęciach pokazuje mój popiół -trzy szufelki na dobę ,kopczyk po dojściu do temperatury zadanej 60 stopni podbija do 66 stopni oraz otwarcie przesłony na czopuchu kotła - nie jest na max lecz jeden ząbek mniej. Do Pieklorza otwarcie klapki na stałe minimalnie poprawiło dopalanie węgla ale zwiększyło występowanie spieków ale mi to nie przeszkadza , doszło jeszcze schodzenie żaru w podajnik -ciepła rura ale jak przyjdą mrozu powinno być lepiej gdyż teraz kocioł stoi ok 42 min. w potrzymaniu jak nie ma poboru ciepłej wody .

post-9772-0-32285000-1321734684_thumb.jpg

post-9772-0-37671300-1321734698_thumb.jpg

post-9772-0-16952300-1321734718_thumb.jpg

post-9772-0-64588200-1321734790_thumb.jpg

post-9772-0-60341600-1321734813_thumb.jpg

post-9772-0-81719400-1321734837_thumb.jpg

post-9772-0-77130200-1321734865_thumb.jpg

post-9772-0-21400500-1321734901_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dopiero będę mogła zmnieszyć podawanie na 18 s . Więc efekty zobaczymy w poniedziałek . Nie zgubię kopca ? :rolleyes:

 

dziewucho a co Ci tak ten kopiec w głowie???? :D

jak go zgubisz to wiesz gdzie szukać- korekta przerwy podawania.

jest lepiej z tego co widzę i jest szansa na kolejną poprawę tylko cieprliwie proszę.

 

 

darek70

pamiętaj ze mimo iż macie takie same piece to podobieństwa na tym się kończą masz inny dom inną instalację i inny węgiel

ni możnA więc sugerować dokładnie tej samej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piec dobę szedł na ustaw. 18/55 z otwartą klapką . Efekty przedst.na zdjęciach. Parametry pracy pieca bez zmian . Zobaczcie sami i ocencie .

Witaj tak Cie czytam i widze siebie i swoj piec przez 2 lata niewolnikim pieca byl moj maz ,a teraz jestem sama i to ja zostalam niewolnica pieca prosze napisz jaki masz czas podtrzymania i opoznienie wlaczenia wentylatora ,nadmuch bieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustaw. to 18 s podawanie , 55 s przerwa , dmuchawa na 2 biegu , przesłona na dmuchawie ok.3-4 mm , otwarta klapka dmuchawy . Jesli chodzi o podtrzymanie to przerwa w podtrzymaniu 13 min., opoźnienie wył.nadmuchu 10 s . Mój piec nie stoi w podtrzymaniu 13 minut więc póki co nie przywiązuję do tych danych zbyt dużej uwagi. Z tego co piszą mądrzejsi ode mnie nie należy się sugerować czyimiś ustawieniami bo każdy z nas ma inną instalację , ciągi kominowe , zapotrzebowanie na ciepło itp. . Kolega Pieklorz pomaga mi w ustawieniu tego pieca więc poczytaj sobie co w moim temacie pisze . Ja też walczę z tym piecem drugi sezon i jak jedno się mi polepszy to drugie pogorszy .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj tak Cie czytam i widze siebie i swoj piec przez 2 lata niewolnikim pieca byl moj maz ,a teraz jestem sama i to ja zostalam niewolnica pieca prosze napisz jaki masz czas podtrzymania i opoznienie wlaczenia wentylatora ,nadmuch bieg?

 

Witaj

Możesz spróbować od takich jak iwka ustawień ale nie oznacza to że u Ciebie bedą dobre. to punkt wyjścia jest i jak widzisz Ona też jeszcze nie wszystko ma do końca ustawione.

Czytaj zatem i obierz tą sama drogę bo zapewne u Ciebie inna powierzchnia do ogrzania inna instalacja inne zapotrzebowanie na ciepło i inny węgiel.

Ustawiaj i pytaj a my postaramy się pomóc tak jak iwce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustaw. to 18 s podawanie , 55 s przerwa , dmuchawa na 2 biegu , przesłona na dmuchawie ok.3-4 mm , otwarta klapka dmuchawy . Jesli chodzi o podtrzymanie to przerwa w podtrzymaniu 13 min., opoźnienie wył.nadmuchu 10 s . Mój piec nie stoi w podtrzymaniu 13 minut więc póki co nie przywiązuję do tych danych zbyt dużej uwagi. Z tego co piszą mądrzejsi ode mnie nie należy się sugerować czyimiś ustawieniami bo każdy z nas ma inną instalację , ciągi kominowe , zapotrzebowanie na ciepło itp. . Kolega Pieklorz pomaga mi w ustawieniu tego pieca więc poczytaj sobie co w moim temacie pisze . Ja też walczę z tym piecem drugi sezon i jak jedno się mi polepszy to drugie pogorszy .

Nie mogę tak przejść obok tego postu.

Jest bardzo rzeczowy i świadczy o tym, że chcieć to móc.

Ludzie w Polsce są nie tylko pracowici ale też mądrzy, olej w głowie mają B)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pieklorz ! Ja mówiłam o spalaniu 18 kg a nie 16 kg na dobę . Trochę to wg,mnie dużo bo temp. na zewnątrz mamy plusową . To ile będzie pożerał jak przyjdą mrozy ????? To tyle sprostowania .

A teraz co u mnie po pierwszej dobie palenia przy otwartej klapce. Wszystko widać co prawda na zdjęciach ale wg,mnie jest ciut lepiej ( nie ukrywam ,że po Waszych opowiastkach spodziewałam się jeszcze lepiej ) .Piec ustawiony 20/55 z przysłoną na dmuchawie jak na zdjęciach. Ciekawe jest to ,że wogóle nie zmieniły się parametry pracy pieca w porównaniu z paleniem z zamknietą klapką . Wygląda to tak .temp.zadana 60 histereza 2 . Czas pracy ok. 9,5 minuty , czas postoju ok.11 minut ( nie wchodzi w podtrzymanie bo ma ustw.13 minut ) podaje 8 razy . Spalanie na dobę to samo czyli ok.18 kg . Temp spada po właczeniu trybu pracy do 55,3 st a po osiągnięciu 60 st podchodzi jeszcze do ok.63 st. . I co Wy na to ?

Moje ustaw. to 18 s podawanie , 55 s przerwa , dmuchawa na 2 biegu , przesłona na dmuchawie ok.3-4 mm , otwarta klapka dmuchawy . Jesli chodzi o podtrzymanie to przerwa w podtrzymaniu 13 min., opoźnienie wył.nadmuchu 10 s . Mój piec nie stoi w podtrzymaniu 13 minut więc póki co nie przywiązuję do tych danych zbyt dużej uwagi. Z tego co piszą mądrzejsi ode mnie nie należy się sugerować czyimiś ustawieniami bo każdy z nas ma inną instalację , ciągi kominowe , zapotrzebowanie na ciepło itp. . Kolega Pieklorz pomaga mi w ustawieniu tego pieca więc poczytaj sobie co w moim temacie pisze . Ja też walczę z tym piecem drugi sezon i jak jedno się mi polepszy to drugie pogorszy .

Iwka napisz co z piecem , bo mój jest chyba taki sam i nie osiąga temperatury prawie wcale tzn. spalanie jest w miare ok, ale piec chodzi non stop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ja jak narazie mam ustawienia 12podawanie 19przerwa dmuchawa 5 bieg przymknieta a wentylator mam wpa07 ten slabszy. Wengiel z chwalowic. Mowisz jest lepszy efekt?

 

A na jakich nastawach masz taki plomien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.