Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrza Się Centralne


dpasiek

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem

hydraulik wymienił mi rury z grubych stalowych na plastikowe

naturalnie odejście od pieca zostało stare 11\2 cala nowe grzejniki aluminiowe i jest problem instalacja ciągle sie zapowietrza

napuszczamy wodę do instalacji i odpowietrzamy grzejniki jest ok woda wypycha powietrze przez odpowietrzniki palimy w piecu i włańcz się pompka i zaczyna się problem woda przelewem z naczynia w zbiorczego otwartego przelewa sie do kanalizacji . naczynie w zbiorcze jest podłączone do zasilania jest naturalnie układ otwarty co może być przyczyna

proszę o pomoc i poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem może coś podobnego. Przyczyna była prozaiczna. Mimo nawet niskiej tem. na piecu wywalalo mi wodę w zbiorniku. Myślałem że termometr może trefny. Guzik.

Kaloryfery miałem po zamykane na 3/4 domu plus wysokie obroty pompki. Zmniejszyłem obroty i kaloryfery na ful i po kłopocie

Najciemniej pod latarnią :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być pompa na powrocie.

drugi popełniany błąd ,pompa na powrocie z kotła.

Ja mam pompę Wilo 25/65 rs zamontowaną na powrocie do kotła w 1997 roku.

ZERO problemów z zapowietrzaniem się instalacji.

Edytowane przez emus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty jesteś wirażka :P

Jaki masz zbiornik oraz ilość wody w instalacji?

Pompa może być oczywiście na powrocie, tylko instalacja musi być "lepsza".

Po prostu czasem pompa na powrocie przeszkadza i to miałem na myśli. Oczywiście strzał w ciemno, bo kolega napisał jedno zdanie i pyta sie o przyczynę :angry:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię tylko o to, że niewielkie opory instalacji zawory przy grzejnikach z nastawą wstępną i już mamy wyrzucaną wodę z naczynia. Może to być też pompa o zbyt dużej wydajności w stosunku do potrzeb instalacji.

 

Nie zawsze własne rozwiązania można wykorzystać jako rozwiazanie problemu u innych, zwłaszcza przy niewielkiej ilości informacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to stara instalacja ze stali wyjście z pieca rura 2 cale zredukowana na 11/2 do pierwszego odejście na grzejnik drugie odejście tez jest z rury 11/2 cale odejścia to rurki 1 cal.

dalej wpięte jest naczynie wzbiorcze dalej zredukowana instalacja na plastik i rurę 32 i z tej rury jedna gałązka na grzejnik dalej zredukowana na rurkę 25 i dojście do 2 grzejników przed samymi grzejnikami zredukowane na rurkę 20 .

powrót tak samo wygląda jak zasilanie na bojler jest odejście z pionu rurką 1 cal.

moim zdaniem naczynie wzbiorcze jest zbyt małe bo ma tylko 10 litrów

pomóżcie i doradźcie co dalej z tą instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj naczynie zamontowane w złym miejscu ,rura wznośna do naczynia powinna odchodzić bezpośrednio z pieca najlepiej prosto do góry,pompę zamontować tak aby naczynie było po stronie ssawnej .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam zabudowane naczynie wyrównawcze.

post-12152-0-21447900-1317563683_thumb.jpg

 

A może kolega dpasiek ma zamiast pompy obiegowej CO ma zamontowaną pompę tłoczącą do wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.