Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż pieca EKO-KWP 25


lefi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie montażu pieca EKO-KWP 25 firmy elektromet.

Mam instalację CO i COW zrobioną pare lat temu i wygląda to tak że rury rozprowadzające to cu fi22 piony 18fi a doprowadzenie do kaloryferów 15fi, zbiornik wyrównawczy jest połaczony z jednym z pionów i znajduje się w najwyższym punkcie budynku.

 

Mam pytanie czy muszę prowadzić dodatkowa rurę zaraz z wyjścia z pieca do zbiornika wyrównawczego (bo jak tak to będę musiał pruć cały budynek po wszystkich pomieszczeniach a chciałbym tego uniknąć).

 

Co jeszcze będę potrzebował do instalacji tego kotła:

- pompa jedna czy dwie (jak dwie to jak to powinno być połączone)

- jakie i ile zaworów oraz gdzie je umieścić

 

Za wszelaką pomoc dziękuję.

 

Czy to co jest na poniższym rysunku będzie działało poprawnie

post-2479-1220048749_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tak na dobra sprawę to zespół z zaworami odcinającymi, filtrem i zaworem zwrotnym najlepiej klapowym powinna mieć każda pompa. Uklad na rysunku jest poprawny, jednak montaż naczynia wzbiorczego na szczycie któregoś pionu to nie jest zgodne ze sztuką. Powinien byc oddzielny pion do samego naczynia wzbiorczego. Brak zaworu bezpieczeństwa 1,5 bar. Nic mi jak na razie więcej nie przychodzi do głowy. Może dlatego, że pora taka pogańska.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proponuję nie przewężać przepływów i do kotła do pierwszego rozdziału instalacji wykonać na średnicy 28 mm. A z wyprowadzeniem rury do naczynia wzbiorczego nie ma tragedii. U mnie taki układ funkcjonuje a wiem, że jest niewłaściwy. Jednak po wywaleniu kotła gazowego nie przerabiałem instalacji z tych samych względów co u Ciebie - musiałbym przy okazji wykonać remont domu a właściwie jego części, gdzie miałaby przechodzić rura do naczynia wzbiorczego. Nie zapomnij jednak o porządnym odpowietrzeniu kotla odpowietrznikami Afriso i zamontuj koniecznie zawór bezpieczeństwa maksymalnie 1,5 bar na powrocie do kotła.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie moge sie zgodzic ze uklad na rysunku jest poprawny poniewaz jest zamontowany zawor 4d na ktorym jest mozliwosc zamkniecia calkowicie obiegu kotla w tym wypadku kociol zostanie bez zabezpieczenia rozsadna alternatywa to zamontowanie wymiennika plytowego wiaze sie naturalnie z kosztem kilkuset zlotych ale uklad bedzie wtedy w stu procentach poprawny no i bezpieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.