Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moc Kotła, Rodzaj Cwu -Pomysł Na Rozwiazanie


ognik90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z forum., zbliża się jesień, a obecny kocioł obawiam się, iż nie przetrwa tego sezonu.

Rozmiar domu to teoretycznie 200m2 lecz grzewczej to okolo 145 m2. Budynek pustak, przerwa.cegła

Na przyszły sezon ocieplam styropianem 12.

Parter zamierzam ogrzewać w przyszłości kominkiem.

 

W takim przypadku jak rysunek wskazuje myślę o kotle 17 kW KDO-U z nadmuchem, Orion podajnik, lub Termo tech termo-eco.

Po ociepleniu rozważam grzac wode poprzez kocioł.

Proszę o poradę bo gdyż jedni twierdzą , i kocioł 17 kW bedzie idealny , a inni że musi to być minimum 22 kW

 

Czy z wodą jest dużo przeróbki?

Sadzę,że rysunek ułatwi w doradzeniu.

Dzieki

 

http://www19.zippyshare.com/v/64280480/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mysle że 17 kW to wystarczy na samo grzanie domu natomiast jeżeli lędzie CWU powyzej 150l to przydałby się 20

Ale mozna na 17 wtedy napewno piec będzie chodził na wyższych obrotach a to dla niego lepiej.

Jeżeli ocieplisz to napewno wystarczy.

Żeby powiedzieć cos o przeróbkach to będziesz musiał dokładnie opisać instalacje co gdzie i jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliłem około 5 ton węgla Kostka, dorzucając czasami odpadów drzewnych.

Zastanawiam się czy wziaść kocioł np KDO-U czy tez tego termo tech z podajnkiem lub orion z możliwością palenia zwykłym opałem( sprzedawca mówił ze to zwykłe palenisko), a w opisie pisze palenisko awaryjne.

Kocioł z podajnikiem biorę jedynie pod rozważania przyszłościowo jakbym korzystał z podajnika obecnie by było spalanie węgla głównie i drzewa.

 

Wedle tego jako moc winna być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Vlad24 w pełni Dom Domowi Nie Równy !!! Jeśli był opalany najlepszą wykładnią będzie dotychczasowe zużycie opału, napisz także kolego ognik90 jak dokładnie paliłeś ->jak się paliło-.ile opału szło. Poza tym widzę kolego, iż chcesz mieć w instalacji JUNKERSA, a kotły gazowe chodzą w układach zamkniętych natomiast kotły węglowe w układach otwartych i tak jest bezpieczniej i prościej, więc grzejniki i kocioł gazowy junkers będące w instalacji zamkniętej trzeba połączyć z kotłem węglowym wymiennikiem płytowym. Niestety żeby nie komplikować z kotła węglowego jeśli chcesz grzać wodę, to trzeba umieścić bojler przy kotle wpięty w układ otwarty najlepiej (wyższa temperatura), więc gazówka wody by nie grzała chyba, że masz dwu funkcyjny kociołek gazowy i nie nagrzana woda z bojlera(gdy węglówka wygaszona) będzie puszczona przez gazówkę jeśli masz oddzielne wejście ;) i wtedy gazówka będzie grzać na bierząco C.W.U. i tyle. PS W tak zdziałanym układzie jeśli przed ociepleniem ta 17kW-a węglówka przy największych mrozach by była za krótka choć wątpię, to bez problemu podgonisz gazówką która wtedy dołoży te 3-5 kW-ów , bo po ociepleniu ta 17-tka na pewno powinna wystarczyć. W takiej instalacji jest dodatkowa wygoda, nastawiasz gazówkę na niższą temperaturę i wyjeżdżasz wiedząc, że wrócisz do nie wyziębionego domu i instalacja Ci nie zamarznie . Duży pozytyw i mniej problemów :D. A, ha fajnie jak byś się skusił na układ z zaworem 4D , lepiej grzało by wodę i niższą tempę byś puszczał przez JUNKERSA. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma być ocieplony to tylko 17 kW z podajnikiem, zasypowy raczej 22 i raczej dolnego spalania. Jak nie znasz się na ustawianiu parametrów spalania i nie chcesz się poznać to szukaj czegoś ze sterownikiem eCoal. Jak chesz tanio grzać to szukaj kotła do spalania miału, brucer/burner/ekoenergia/tłok. Jak drewno ma być palone sporadycznie, to niei kupuj kotła z rusztem wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25-35 kg wegla lecz cieżko to wylicz bo było wrzucane nawet i drewno (odpady z palet).

Problem wynika z mieszanego metrażu gdyż użytkuje się to 144 m2, lecz dół (obok kotłowni)pewnie też jakoś bedzie ochładzał i myślę o 22kW.

Wiekszość sprzedawców określa,że bez wody 17 kW bedzię OK, po ociepleniu z wodą także.

Dawny kocioł miał chyba 25kW ( gdyz tabliczka zatarta) jak dorzuciłem do kotła po drzwi zasypowe to musiałem dusić kocioł gdyż uzyskiwał 90%,

Po zduszeniu to pewnie wszystko poszlo w komin.

Wiec palenie polegało na zasypywaniu do cześci i stałym dosypywaniu co 2 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.