Skocz do zawartości

marszy

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez marszy

  1. W dniu 14.07.2023 o 18:22, ADRIAN949 napisał(a):

    Panowie, co z tym fantem? Dziś dopiero zobaczyłem. Reset nic nie daje 😔

    IMG_20230714_162357.jpg

    IMG_20230714_162407.jpg

    IMG_20230714_162459.jpg

    Miałem w kwietniu dokładnie ten sam problem. Prawdopodobnie padła sonda lambda. Serwisant wymienił i problem znikł. 

  2. U mnie po kilku korektach ustawień popiół się poprawił i przestała się obklejać fotodioda. Aktualnie jest tak, jak na zdjęciach. Martwią mnie jeszcze wysokie korekcje ale z tym chyba już nic zrobić się nie da. 

    3C9EE1BB-E161-4EF1-8A91-FE05906B3664.jpeg

  3. 14 godzin temu, Kroitzman napisał:

    @marszy

    1. 170-180% to nie są błędy sondy ale korekcje od danych wyjściowych. Przyznaje 170% to trochę za dużo.

    2. Błąd polegał na kalibracji nowej sondy wg procedur dotyczących sondy Denso i po nowej kalibracji sondy działają prawidłowo 

    tu podgląd na jeden z nich.

    https://v16.stokercloud.dk/#roksmar

    3. Tak jak wspomniałem, twój dom jest energochłonny i każdy kocioł miałby spalanie na podobnym poziomie.

    @kanko nie chodzi o to czy kocioł ma odpowiednią moc, tylko że ciągle przez 24h , w każdą godzinę wciąga prawie  2kg pelletu 

    Muszę przyznać, że parametry pracy kotła bardzo się poprawiły i staje się powoli obiecanym mercedesem. Dwa dni temu zrobiłem jeszcze raz kalibrację pompy zgodnie z instrukcją wrzuconą przez użytkownika @heraket oraz jeszcze raz zważyłem pellet. Wczoraj natomiast widziałem, że serwis zmienił w ustawieniach moc wentylatora wyciągowego i mamy sukces. Korekcje zaczęły spadać. 

    Wczoraj opróżniłem zbiornik na popiół i dzisiaj lub jutro sprawdzę stan popiołu. 

    @Kroitzman:  W związku z tym, że lubię znać obsługę i działanie urządzeń z których korzystam, mam jeszcze kilka pytań. 

    1) Czy mogę się spodziewać, że korekcje już zostaną na poziomie poniżej 150%?

    2) Czy kalibracja, którą użytkownik @heraket, to jest ta nowa kalibracja o której piszesz?

    3) Energochłonność domu i instalacji jest dla mnie sprawą jasną i z tym nie dyskutuję. Czy na ten moment zaizolowanie rur idących przez piwnicę da jakiś odczuwalny efekt w spalaniu kotła, czy raczej skupić się tylko na ociepleniu domu w najbliższym czasie? 

    4) Z czego może wynikać ciągłe zabrudzanie się fotodiody? Muszę ją dosłownie co 3-4 dni czyścić, bo jest ciągle oblepiona pyłem z peletu. Myślałem, że to wina peletu i zmieniłem lavę na Olczyka, ale póki co nie widać różnicy. 

    5) W przeciągu 1,5 miesiąca działania kotła wygrzebałem ok 10l sadzy z wyczystki. Czy to jest normalna wartość?

    Póki co tyle ale pewnie jeszcze będę miał pytania/wątpliwości

  4. 12 minut temu, Kroitzman napisał:

    @marszy 

    1.Proszę o wyjaśnienie co jest  ogromą wpadką i co  jest przestrogą?

    Z czego jest Pan nie zadowolony?

    2. Jest  problem to śmiało proszę pisać  do serwisu  pelletexpert, ponieważ jak dotąd nie dostaliśmy od Pana  żadnych wiadomości. Tak będziemy mogli ustosunkować się do problemu

    Proszę zrozumieć:

    Pana  dom, kotłownia, rury w ziemii wciągają energię jak smok.  Kocioł tylko uzupełnia straty cieplne  a dom potrzebujesz ciągle od 7 do 10kw na godzinę pracy.

     

     

    nedza 11.01.JPG

    To po kolei: 

    1) Czy korekcje rzędu 170-180% również wynikają z zapotrzebowania na energię? Czy niedopalony pellet również z tego wynika? Mój kocioł chyba nie jest jedynym który nie pracuje najlepiej z nową sondą? 
    Jeśli w tych kwestiach jestem w błędzie, to proszę o sprostowanie mnie. 

    2) Dotychczas komunikacja odbywała się przez instalatora, który wykonał u mnie całą instalację i kotłownię ale żeby uniknąć niedomówień, to dwa dni temu napisałem wiadomość przez formularz ze strony internetowej, skoro nie dotarła, to uczynię to raz jeszcze. 
     

    3) Jestem w stanie zrozumieć wyższe spalanie niż w innych instalacjach, tym bardziej, że dom jest aktualnie w remoncie. Problem, który opisałem jest bardziej złożony. 

     

  5. Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Napisałem wiadomość do serwisu, zmieniłem pellet na olczyk, dzisiaj wieczorem wyłączę sondę i zobaczymy co będzie dalej. 
     

    Mam nadzieję, że firma NBE stanie na wysokości zadania i szybko rozwiąże problem, a wtedy ja też będę mógł powiedzieć, że to mercedes. 
     

    Póki co, to dobrze, że wpisy się tu pojawiły. Będzie to przestroga dla zainteresowanych tym kotłem. Firma zaliczyła ogromną wpadkę.

  6. Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i porady. 
    odpowiadając: 

    1) Do serwisu jeszcze problemu nie zgłosiłem, bo próbował to ogarnąć mój instalator, który jest autoryzowanym dystrybutorem kotłów RTB i był w stałym kontakcie z serwisem ale właśnie przed chwilą poszedł mail do serwisu, żeby było na papierze. 
     

    2) Nie ma czujnika powrotu, ponieważ jest zawór zabezpieczający powrót, a według mojego instalatora i instrukcji obsługi jest to wystarczające ale rozważę, żeby jednak czujnik zamontować. Czy informacja, że temperatura powrotu jest brana pod uwagę jest pewna na 100%?

    3) Doszedł kolejny problem: jak jest ustawione wykrywanie płomienia przez fotokomórkę, a nie sondę lambda, to często po czyszczeniu kocioł nie może się rozpalić. Dopiero powrót do sądy umożliwia rozpalenie.

    4) Faktycznie serwis grzebał w ustawieniach i zmienił czyszczenie na 20kg, cały czas było 30kg i do tego ustawienia wróciłem. Niestety, to niewiele zmieniło. Nawet pomiędzy czyszczeniami jest niedopalony pellet. 

  7. Pytanie za 100pkt. Czy firma posiada sondy Denso? Bo dostałem informację od mojego instalatora, że nie. Jeśli jest możliwość kupienia na własną rękę, to chętnie to uczynię byle tylko mieć już święty spokój. Patowa sytuacja. Kocioł, który miał być mercedesem, a jest co najwyżej fiatem. 

  8. Pellet już był dwa razy przeważany. Nic to nie dało.

    Wcześniej przez pewien czas dom nie był ogrzewany. Ja go dopiero w kwietniu kupiłem. Całe centralne ogrzewanie było robione od nowa więc trzeba wziąć pewną poprawkę na wygrzanie domu, jednak kocioł już działa od 29.11.2021 a spalanie nie spada. Co cztery dni wsypuję ponad 200kg peletu. 

    Tak, jak już wcześniej pisałem dotychczas była to lava. Od dnia uruchomienia kotła poszło 2 tony peletu. Jutro zasypię Olczykiem i zrobię znowu ważenie. 

    Temperatura w domu to max 20 stopni. Jak były większe mrozy, to ok 17-18. image.thumb.jpeg.201ed65c35e5a4a092d24950567276d6.jpeg

  9. Witam! Od listopada jestem użytkownikiem RTB Feniks 16kw z zasobnikiem 500l. Niestety od początku z kotłem są same problemy. Miał być bezobsługowy, a wymaga ciągłej uwagi. Główne problemy to spalanie ponad 50kg na dzień, popiół to praktycznie sam niedopalony pellet no i kosmiczne korekcje O2. 

    Napiszę może trochę o warunkach pracy kotła. Do ogrzania dom ok.130m2, ściany nieocieplone, okna nowe- 3 szybowe, ocieplony dach i podłogi na dole. Ok.70m2 to ogrzewanie podłogowe (cały dół), reszta to grzejniki. Póki co nie ogrzewam CWU. Dotychczas używałem peletu Lava ale dopalam już resztę i przechodzę na Olczyk.

    Dostałem informację od instalatora, że wyszła seria z wadliwymi sondami lambda i został założony dystans na sondę, niestety nic to nie dało. 

    Czy macie jakieś propozycje jak rozwiązać problem? Bo ja już jestem załamany.

    https://v16.stokercloud.dk/#nedza

    IMG_1509.jpeg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.