Skocz do zawartości

franek89

Forumowicz
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez franek89

  1. Tylko ja przetestowałem instalację bez zaworu i kocioł szarpał mocą. Gdy obniżyłem temperaturę kotła z 60 do 40 stopni Celsjusza to modulacja się ustabilizowała i zmniejszyło się dobowe spalanie ekogroszku, dlatego przerabiam instalacje by na kotle utrzymywać 60-65 stopni a na grzejniki puścić wodę o jak najniższej temperaturze zapewniającej komfort cieplny w domu.

  2. 2 godziny temu, tepac napisał:

    Zastanawia mnie jeszcze trochę niska temp. spalin, czy nie zrobię tym kuku kominowi. Stary komin murowany z cegły, bez wkładu, poddasze nieużytkowe i brak ocieplenia komina - nie zdążyłem przed sezonem ocieplić, w planach na następny sezon.

    Właśnie to przerabiałem i na szybko montowany wkład ze stali 1.4404

    Kocioł urochomilem 1 września, a w styczniu w domu pojawił się dziwny zapach - okazało się, że to ściana w której jest murowany komin, na szczęście nie ma zacieków ani plam...

    Teraz gdy jest wkład to widzę ile kondensatu się zbiera. Z komina przestał też wydobywać się dym.

     

  3. 5 godzin temu, Hitower napisał:

    Bardziej przydałoby się nagranie palnika i zdjęcie ustawień. Przy ujemnych lub bliskich ,,0" temperaturach to co wydobywa się z komina to w większości para wodna. Jak zimą oddychasz to też widać dym, a przecież nie palisz.

    Wątpię by była to para.

    Tutaj filmik gdy nie było mrozów.

    Obecne ustawienia

    PXL_20211211_144958447.thumb.jpg.e0b41468e25f8e46748a9a3bc62bd07c.jpg

    Dodawać powietrza?

  4. W dniu 12.10.2021 o 18:25, Pieklorz napisał:

    Palnik z Twoich zdjeć jest podróbką.

    Może tak robią,że ogień widać (szybciej, taniej) a może czegoś zapomnieli skręcić. Nie wiem, ale to koło oryginału nie leżało.

    Ostatnio coraz gorzej paliło się w kotle - spieki, niedopalony węgiel itp. Zabrałem się za czyszczenie komory powietrznej pod rusztem i nie widzę otworu, którym powietrze wpada pod ruszt. Czy tak powinno być?

    spieki 5.jpg

    ruszt 5.jpg

    komora spalania 4.jpg

  5. W dniu 7.10.2021 o 21:30, Kijasr napisał:

    Masz ze złej strony zamontowaną dmuchawę

    Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
     

    Tak złożony kocioł dostałem, tzn. dmuchawę trzeba było samemu przykręcić, ale miejsce na jej przykręcenie było zostawione z przodu kotła.

     

    Przełożyłem dmuchawę na prawidłową stronę, ale zauważyłem że przez otwór widać żar z paleniska. Czy tak powinno być? Palnik nie ma lewego powietrza?

     

    image001.jpg

    image003.jpg

    image004.jpg

  6. Wracając do tematu gorącej części palnika, to ociepliłem to skrawkami wełny skalnej (sąsiad akurat ociepla tym dom) i muszę powiedzieć, że w piwnicy jest chłodniej - pytanie tylko jak to zniesie palnik. Po testuję jeszcze kilka dni, nie ma mrozów więc obciążenie kotła niewielkie...

    Nie patrzcie na estetykę, to tylko prowizorka 😜

    image001.jpg

    image002.jpg

  7. Cześć,

    W sierpniu wymieniłem stary zasypowy kocioł (Tezam 20kW) na kocioł z palnikiem SV200 (Miniwit 12kW). W porównaniu do poprzedniego kotła w piwnicy zrobiło się wyraźnie cieplej - zewnętrzna część palnika która wystaje poza kocioł mocno się nagrzewa. Czy można ją ocieplić wełną mineralną, i zabudować? Ktoś próbował coś takiego?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.