Skocz do zawartości

MarcinL15

Forumowicz
  • Postów

    55
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom, parterowy podpiwniczony z użytkowym poddaszem (skosy). Ocieplony, 180m2 ogrzewanej powierzchni.
  • Instalacja
    mieszana, dół i łazienki na górze podłogówka, reszta na grzejnikach panelowych
  • Kocioł
    Krommler-Logica 20kW + Kipi 20kW (pellet)

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Białystok

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia MarcinL15

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

9

Reputacja

  1. No więc to jest dziwne, napisałeś że "ponieważ palnik był tak zasypywany że po 30min pracy miałem pełen wąż pelletu prawie doszło do blokowania ślimaka który wychodzi ze zbiornika na pellet", a z drugiej strony piszesz ze w komorze jest wszystko wypalone. Wygląda na to że: - albo ten podajnik pomocniczy w palniku nie daje rady. Dlatego ciekawi mnie wartość "Wydłuż.pracy podaj.2". - albo pelet się gdzieś zawiesza - takie cuda też się zdarzają. Zapychanie palnika spiekami wykluczyłeś. U mnie to było powodem "mini pożaru" w kotłowni, na szczęście rura spiro zadziałała jak trzeba. Czujniki czadu w kotłowni pokazywały wartości rzędu 700 ppm, w domu lekko powyżej 20. Rano nieświadomy wszedłem do kotłowni ale już było przewietrzone. Ponowny pomiar pokazywał już tylko około 30 ppm. Warto mieć szczelne drzwi do kotłowni i dobrą wentylację...
  2. To fakt :) dopiero teraz doczytałem jaka tam lokomotywa siedzi :) Ale nawet jeśli, to przy dobrym spalaniu ta początkowa dawna powinna się po prostu wypalić i już. Ciepło idzie na kocioł, jeśli ciepła jest dużo to kocioł osiąga temperaturę zadaną i się wyłącza. Przez kilkanaście dni prowadziłem u siebie palnik 20kW z mocą minimalną ustawioną na12 kW i nic niepokojącego się nie działo. Po prostu przesterowywał o parę stopni więcej niż na standardowych nastawach i się wyłączał. Jeśli nie dopala peletu, a tym bardziej jeśli pelet się blokuje to coś tu nie jest w porządku.
  3. Jakie masz wartości Kaloryczność paliwa, Wydajność podajnika, Czas cyklu praca i Wydłużenie pracy podajnika 2? Takie coś o czym piszesz nie ma prawa się wydarzyć. Po to jest ten test paliwa by szła odpowiednia dawka. Zbyt mała dawkę trudno osiągnąć :) ale objawem będzie przygasanie płomienia aż do wygaśnięcia (ponowne rozpalanie w trakcie pracy). Poza tym na zbyt małej mocy spalanie nie jest optymalne (zużycie pelletu będzie rosło). Ja kiedyś przypadkiem miałem ustawioną masę paliwa w teście o 60% większą niż właściwa i wszystko pracowało poprawnie.
  4. Z dziś. Tam gdzie wskakuje wyższa temperatura kotła tam jest dogrzewanie CWU (140 litrów, temp 60 stopni). Wiem że te taktowanie nieładnie wygląda, ale w takim trybie osiągam najniższe spalanie. Przynajmniej wg sterownika. Kiedyś muszę sprawdzić jakie jest rzeczywiste. Się jeszcze okaże że nie jest tak różowo. :D
  5. Mam podobną powierzchnię ogrzewaną jak u Ciebie i wyniki takie jak niżej. Bez bufora, ale kocioł 100 litrów. Grzejniki na termostatach, przeważnie zimne lub chłodne w dotyku. W domu średnio ok 23 stopni. Do tego u mnie 6 osób w domu i na samo CWU latem szło średnio chyba coś koło 4 kg peletu dziennie. Ciekawe do ilu bym zszedł po zamontowaniu bufora. ;)
  6. Przedwczoraj 1 rozpalenie, wczoraj 12, dziś 21. ;) Wszystko zależy jak ustawię parametry palnika. Co ciekawe przy 1 rozpaleniu i pracy ciągłej na minimalnej mocy wyszło największe zużycie. Ale to już chyba kilka osób pisało.
  7. ecoMAX850P2-C Reszta danych jak poniżej na screenie poniżej (wyciąłem SSID i UID). Może to kwestia wersji ecoNeta?
  8. U mnie się wyświetla to co u Ciebie. Te "ustawienia urządzenia" to aktualnie otwarta strona po prawej, czyli to co widzisz (to co masz na screenie). Po prostu nie ma żadnej innej zakładki, więc ta jedna jest domyślnie otwarta i zaznaczona, więc kliknięcie na niej nie wywołuje żadnej akcji. Edit. Mam tylko trochę więcej uzupełnionych informacji, np info o WiFi oraz identyfikatory oraz wersje modułu i panelu.
  9. Ktoś się śmiał z zapisywania woreczków w notesiku, ale to jedyny wiarygodny sposób wyznaczenia zużycia. Dodatkowo można sobie te dane wprowadzić do tabelki na komputerze i wygenerować raporty, w przeciwieństwie do słupków z których co najwyżej można zrobić zrzut ekranu, bo producent nie przewidział eksportu danych. To samo z raportami zbiorczymi, brak możliwości wygenerowania podsumowania np za jakiś okres np. za tydzień czy cały miesiąc lub rok. Pomijając już to że dane o zużyciu przechowywane są tylko przez 45 dni (przynajmniej u mnie).
  10. Nie. Było o tym szerzej parę dni temu w tym wątku. :) Warto sprawdzić jak wygląda płomień, ale jeśli jest ok i palnik grzeje prawidłowo i nie wpada w tryb rozpalania w trakcie pracy to pewnie "tylko" czujnik płomienia "świruje".
  11. Ok, dzięki. To mniej więcej tak jak mi się wydawało. Skoro jest dobrze, to nie ruszam. :)
  12. U mnie 15 sek. Chyba fabrycznie tyle jest. Kiedy warto regulować ten parametr?
  13. Nie pójdzie na 20 kW w FuzzyLogic, pójdzie na MAX ustawiony dla trybu standard czyli u Ciebie 10 kW. W FL poziom 0% = MIN dla standard, a 100% to MAX dla standard. FL różni się tylko modulacją mocy. Standard pracuje na histerezach, FL to regulator PID, więc przebieg temperatury jest wygładzony (przynajmniej w teorii i założeniach powinien być :) ).
  14. Dzięki (limit polubień mi się dziś wyczerpał...) Pozostaje pytanie czy ma to wpływ na działanie palnika i czy na tyle istotny by zmniejszać pochylenie (musiałbym uciąć rurę spiro, bo będzie zbyt płasko).
  15. Teraz pytanie ode mnie. Skąd tyle trocin w okienku rewizyjnym podajnika? U mnie ten sam pelet, ten sam podajnik i jest ok, a u rodziców i u sąsiada tak jak na zdjęciu. Wszyscy mamy ten sam palnik i ten sam pelet. Jedyna różnica - ja mam podajnik ustawiony bardziej płasko. Czy to może być powodem i czy tylko to? Zastanawiam się też czy to ma wpływ na pracę palnika i czy mam zmniejszyć stromość podajnika, czy olać i zostawić jak jest?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.