Skocz do zawartości

Jamjestcichy

Stały forumowicz
 • Zawartość

  885
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez Jamjestcichy

 1. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  @marcus312 Jak duży kanał zostawić między kotłem a ścianką na uciekające spaliny?Ja myślałem by zostawić taką przestrzeń jaka jest między pierwszym wymiennikiem poziomym a pleckami kotła. Węgiel mam 25-50mm,więc podczas załadunku zapcha mi szczelinę,ale czy cały zasyp zbyt szybko się nie zajmie ogniem? Własnie za ścianką na ruszcie chcę z trzech stron zrobić skosy by cały popiół podczas czyszczenia leciał między dwie cegły.
 2. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  @marcus312 Napisz mi czy palnik szczelinowy ma sens,gdy zasyp węgla to jakieś 25-28cm a szczelina 24cm? Czy za tym palnikiem na pleckach kotła jest szamotka (do jakiej wysokości) oraz jak duży odstęp jest od plecków kotła do ścianki? Czy zauważyłeś różnicę w ilości spalonego węgla między palnikiem szczelinowy a tym normalnym na 2 i 3 zdjęciu? Poważnie się nad nim zastanawiam bo jak już wspominałem kocioł stoi w mieszkaniu i nie ma opcji by puszczał bączki czy zadymiał przy dokładaniu a niestety te inne palniki mogą mieć taką przypadłość-nie chcę sprawdzać by nie nasmrodzić.
 3. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  @janosh pocieszę Cię. Może w lutym wyrwę kilka dni urlopu i pojadę do rodziców ściankę stawiać :) Także masz jeszcze kilka tygodni by udoskonalić swój kocioł :)
 4. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  @SONY23 Mój kocioł ma 25×25×25cm moc 8kW gs Czyli wychodzi na to,że dolne spalanie tak jakby zwiększa moc kotła,albo nie tyle zwiększa a przyczynia się do lepszego odbioru ciepła przez kocioł? A ile kW potrzebuje Twój domek?
 5. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  @SONY23 A jest jakiś przelicznik pow rusztu/komory zasypowej=moc kotła?
 6. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  @FireFlame Jak radzisz sobie z odpopielaniem? Szamotki na pleckach kotła masz aż pod poziomy wymiennik?-tak wnioskuję ze zdjęcia. Właśnie o taką prostą przeróbkę mi chodzi.
 7. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  Usunąłem poprzedni post bo aż mi się głupio zrobiło,gdy przeczytałem podlinkowany temat-Wy tam robicie palniki i podajniki własnej roboty a ja pytam o takie drobnostki :)
 8. Jamjestcichy

  Inicjatywa gazstop - stop dla propagowania ogrzewania gazowego

  Dziwisz się? Pamiętam jak któregoś roku byłem przelotem w kilku miejscowościach nadmorskich i pamietam do dziś jak ludzie burzyli się bo miała powstać elektrownia atomowa. To jest tak,że my byśmy chcieli wszystko tylko najlepiej nie za blisko Nas.
 9. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  Tak,ale ja nie piszę o uniwersalnym przepisie,lecz o wyjściowym-punkt odniesienia. W punkt.Można dopisać odległość przegrody od plecków kotła oraz rozmiar otworu-wyjściowy. Dodać do tego co Wy doświadczyliście i już jest punkt odniesienia. Zauważ,że w tym temacie już na starcie koledzy zauważyli,że otwór jest zbudowany dla drewna a nie węgla-wniosek taki,że mają o tym jakąś wiedzę i mogli coś wcześniej o tym wspomnieć. Z drugiej strony cieszy fakt,że staracie się pomóc laikom :) Koniec mojego wywodu.
 10. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  Zgadzam się tylko czy aby na pewno nie ma przepisu wyjściowego,którego w późniejszym czasie modyfikujemy według potrzeby? Ludzie też kupują mpm i raczej producent w każdym kotle o danej mocy (powiedzmy 10kW) montuje ten sam palnik o tym samym wymiarze itd.
 11. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  Niestety tym razem się z Tobą nie zgodzę-sorki. Nie jestem długo na tym forum,ale zauważyłem "dawkowanie" wiedzy w wielu tematach. Sporo czytam o czymś jak się nakręcę i sporo użytkowników znam właśnie z postów,które pisali w innych tematach i to właśnie na tej podstawie napisałem tak odważną tezę. To nie jest tak,że ktoś nie ma tej wiedzy bo ją ma,ale zwyczajnie może poprostu po raz enty nie chce tego powtarzać,nie wiem... Oczywiście to,że się z kimś nie zgadzam nie oznacza,że go nie szanuję.
 12. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  Niestety @SONY23,ale dzięki takim często powtarzającym się tematom te forum istnieje. Tym bardziej dziw,że strzelacie ślepakami z odpowiedziami :)
 13. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  @witek1234 Wiesz o co mi chodzi? O to,że są znawcy tematu na tym forum,ale albo nie chcą pomóc albo dawkują swoją wiedzę. Pozdrawiam
 14. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  Z czytaniem są problemy jak i z odpowiedziami na konkretne pytania. Kolegów nikt nie pokierował na odpowiedni tor,nie wyjaśnił tylko teraz piszecie-Panie,Pan to masz za mały otwór... Trzeba było ustalić otwór wyjściowy skoro "teraz" wiecie,że był on zbyt mały od samego początku. No przecież kolega @lepik pisał,że 300 na czopuchu a Wy jemu piszecie,że otwór za mały. Mimo to temp na kotle tylko 50* I znów masz rację,jak żyć Panie Witku,jak żyć :)
 15. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  No fakt,ale mnóstwo tego jest.Ciekawe czy i w komin to ciśnie. To nieciekawie.
 16. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  Według mnie żadna rewelacja. Również nie osiąga zadanej? Ile spalił ds względem gs'a? No i wychodzi,że witek miał rację:)
 17. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  Jakie 3cm? Z tego co pamiętam to janosh ma tam z 10-15cm Więc jak to zrobić bez psucia kotła?
 18. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  Ok,rozumiem,ale czy przez tą rozetkę nie ryzykujemy,że wydostanie się dym? Napisz mi w takim razie jak dopalana jest sadza /płomień nie mając pw? Nie można pw puścić rurą z popielnika na odpowiednią wysokość? Pisząc pw mam na myśli powietrze pierwotne za wybudowaną ścianką-dopalanie sadzy. @janosh A jak ze spalaniem już możesz coś napisać?
 19. Jamjestcichy

  Dopalanie płomieni w gs

  Witajcie. Mam problem z dopalaniem płomieni co niesie ze sobą spore ilości sadzy w wymienniku. Niestety kocioł ma taką konstrukcję,że język ognia prawie sięga czopucha. Wypalanie wsadu jest dość intensywne/gwałtownego i myślę,że tutaj leży problem. Jak można na maxa doprowadzić do tego by płomienie się dopalały? Dzisiaj zrobiłem pewną modyfikację w tym kierunku,ale nie wiem czy coś to da. Cegła szamotowa wstawiona trochę poniżej drzwi zasypowych na głębokość 12cm po to by spaliny miały szanse się wypalić.Głębokość kotła 25cm. Co o tym myślicie?
 20. Jamjestcichy

  Dopalanie płomieni w gs

  @janosh A nie powinno być tak? Sadze dopalone a w chałupie siwo :) Tzn,ja pewnie bym tak napisał.
 21. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  Dzięki za sprostowanie. U mnie tak samo z tą różnicą,że po 10h nie palenia jest 15* a po 2h jakieś 20*,więc dlatego tak ważna jest ciągłość palenia. Siwo w kotłowni?:)
 22. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  @FireFlame W zadadzie po co rozetka? Z tyłu na pleckach kotła masz jakąś szamotkę by ogień nie uderzał bezpośrednio w wymiennik tylko właśnie w szamotķę?
 23. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  @janosh Oczywiście zdaj relację i zrób kilka zdjęć.
 24. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  @witek1234 No masz rację. Sam liczyłem zużycie na godzinę oraz aktualne zapotrzebowanie w kW a potem odmierzałem tak węgiel by starczał do odpowiedniej godziny i wszystko byłoby fajnie gdyby nie ten żar,który zostaje i którego jest dużo a który w zasadzie nie daje potrzebnej temp by wystartowała pompka. Na przepalanie gs jest dla mnie super,natomiast na palenie ciągłe (a takie potrzebuje od 5*) gs traci swój urok.Wszystko rozbija się o miejsce w którym stoi kocioł,ale uciekam od głównego tematu-autorze nie gniewaj się:) Pion czy na bok? Stabilniej na płask lub na boku.Ty kładziesz cegły o grubości 6.5cm,więc bez kontowników zrób tak na próbę.
 25. Jamjestcichy

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  @witek1234 Bo Ty jesteś stary wyjadacz,więc masz wszystko opanowane :) Ja narazie czekam na autora tematu bo po co mam popełniać te same błędy.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.