Skocz do zawartości

jeanpascale

Forumowicz
  • Postów

    35
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez jeanpascale

  1. przeczytałem ze zawór mechaniczny ma byc ( ale faktycznie nikt nie wie o co chodzi, moze zawór bezpieczenstwa:)

    ma byc zawór bezpieczenstwa na zasilaniu 2 bar i powrocie 1,5bar do tego zawór termiczny sys a za urzadzenie przyjmujacy nadmiar ciepła bedzie robił bojler:)

    piec ma max 2 bar.

    jakie cisnienie w takim układzie bedzie najlepsze i jak ustawic naczynie przeponowe ( wysokosc od naczynia do najwyzszego punku instalacji + 0.2 bar?)

  2. JESLI mozesz to rob układ zamkniety, własnie przerobiłem :) ( ale piec na eko) do wkładu potrzebujesz zabezpieczenia: zawór bezpieczenstwa, zawór termiczny np.sys a za urzadzenie do nadmairu ciepła posłuzy bojler.

    Jesli chodzi o pompy to na układzie CO ma grudfosa :)

    jak teraz kupowałem cały zestaw to sprzedawca namawiał mnie na leszno( tanszy i niby to samo ) zgodziłem sie i jak poszedłem do magazynu po towar patrze a tam paczki z reklamacjami z tego 4 pompy leszno, wróciłem i kupiłęm WILO ( sprzedawca stwierdził ze niby taka partia sie trafiła):)

  3. jest jak mowisz jesli zawór kulowy roznicowy załozysz na zasilaniu, jesli załozysz na powrocie to juz tak nie jest!. Własnie "wyrzuciłem " zawór i rozpaliłem wpiecu jest ok! ALE MI SIE TRAFIŁ INSTALATOR TEZ POPRZEDNI( FIRMA FAKTURA SZKOLENIA ITD)

    teraz do kominka mam instalatora , który posprawdzał mi wszystko i okazało sie jeszcze ze miałem zle załozona rure do zbiornika wyrównawczego podłaczono POWRÓT!

    OJ KUR... BEDZIE SIE DZIAŁO WPONIEDZIAŁEK!!!! ZA WSZYSTKO ZAPŁACI!!! SORKI ALE MNIE PONIOSŁO

  4. zmieniaja sie przepisy odnosnie pieców na paliwa stałe,wiec w zwiazku z przeróbka instalacji (podłaczenie wkładu z PW) zmieniam piec ekogroszek na układ zamkniety ( zawór bezp 1,5 bar naczynie przeponowe,CHYBA DOŁOZE ZAWÓR MECHANICZNY NA ZASILANIU )) a wkład kominkowy mimo wszystkich zabezpieczen( zawór bezp, wezownica, zawór termiczny) w układzie otwartym-mysle ze kominek mozna łatwiej zagotowac

    WSZYSTKO SPIETE PRZEZ WYMIENNIK.

    i jak myslicie bedzie ok??

  5. Jak wiecie miałem wiele problemów z instalacją ( m.in. grzejniki grzały na 3/4 dół grzejników nie grzał)

    Sprawdziłem wszystko i teorii było wiele ( rurki zle połozone,za małe przekroje, zle dobrany zbiornik wyrownawczy itd.)

    WIEKSZOŚĆ INSTALATORÓW TWIERDZI ZE POMPA NA POWROCIE JEST OK! ALE OKAZUJE SIE ZE NIE DO KONCA,BO NIBY ZAWÓR ZWROTNY KULOWY MOZNA ZAŁOZYC NA POWROCIE ( ZGODNIE Z KIERUNKIEM STRZAŁKI) ALE PRZYNAJMNIEJ U MNIE BYŁ ZONK!!! biggrin.gif

    Poprostu zawór kulowy jesli załozymy go na powrocie a nie na na zasilaniu NIE DO KONCA SIE DOMYKA!!! Prosze sobie zawór obejrzeć w Srodku ma takie "niby nózki" które po załozeniu zaworu na powrocie nie pozwalają kulce zamknąć wyjście wody całkowicie, która sobie krazy.

    I WCALE NIE ZAKŁADAŁ TEGO INSTALATOR ZA 15ZŁ( sugestie Automatyka) tylko "specjalista po szkoleniach" smile.gif

    a instalator który instaluje mi wkład z PW takie sugestie mi podsunął, które się sprawdziły w 100%

    Pozdrawiam i

    NIGDY NIE MÓW NIGDY smile.gif

  6. Witam:)

    moze sie powtarzam ale lepiej teraz niz pozniej przerabiac

    Piec na ekogroszek ( układ otwarty) i teraz do istniejacej instalacji CO podłączam wkład z PW.( układ otwarty)

    Instalator proponuje zeby wkład połaczyc do CO przez wymiennik ( nawet mi to pasuje bo za jakis czas moze bedzie gaz to bedzie jak znalazł) ale czy to cos daje i jest poprawnie?

    ale zastanawiam sie czy to dobrze? bo piec bedzie podłaczony normalnie,

    czy mozna go podłaczyc tez przez wymiennik? czy tak sie robi???

  7. Witam jeszcze nie rozwiazałem do konca problemu podłogówki( chyba siedzi sobie wniej powietrze) a tu juz nowy problem:

    Prosze napisać jak prawidłowo połaczyc wkład z PW z buforem i piecem na ekogroszek. Jaki duzy ma byc bufor ? czy moze byc pod kominkiem ( pomieszczenie gospodarcze) Czy zastosować wymiennik płytowy ?

    HELP HELP HELP B)

  8. na tym zdjeciu gdzie zaznaczyłem rozgałezienie idzie nitka C.O na gore i tam pod sufitem idzie i 1 grzejnik zasilany na pietrze, 2 grzejnik zasilany na dole w garazu , 3grzejnik zasilany na pietrze i zaraz za nim jest rozgałezienie i ida rurki na strych i tam jest zbiornik ocieplony wełna a dalej rurki zasilaja grzejniki na pietrze i parterze

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.