Skocz do zawartości

EmEnTechnik

Nowy Forumowicz
 • Liczba zawartości

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O EmEnTechnik

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. OK dzięki faktycznie nie zwróciłem uwagi 2F występują ale z dodatkowym oznaczeniem K czyli typ CBG-2K
 2. OK rozumiem czyli rozsądniej będzie zwiększyć grubość wełny do 15cm. Zastanawiam się jeszcze czy nad pomieszczeniem wilgotnym jakim jest łazienka nie powinna być folia paro-przepuszczalna. Oczywiście w łazience będą płyty gk kolor zielony.
 3. Tak dotyczy mojego budynku i zakłada współczynniki przenikania ciepła: Dach U=0,21W/m2K Drzwi U=2,00W/m2K Okna U=1,40W/m2K Podłoga na gruncie U=0,28W/m2K Podłoga między-kondygnacyjna U=1,33W/m2K Ściana zewnętrzna U=0,25W/m2K Ściana wewnętrzna U=1,23W/m2K Posiadam jeszcze Audyt energetyczny budynku zrobiony programem Optima 4 Pomieszczenia z zapotrzebowaniem na wodę w projekcie specjalnie poukładałem tak aby były blisko kotła np: dla kuchni długość rury z wodą do kotła to około 10m, górna łazienka to około 8m rury. Czy przy takich odległościach warto rozważać cyrkulację? Czyli założenia projektu są słuszne. Odnośnie ocieplenia tzn. mam nadzieje że dobrze się wyraziłem wyżej, ten strop jest między kondygnacjami parter-poddasze użytkowe natomiast nad całością będzie dach dwuspadowy ocieplony 25cm wełny. Między poddaszem użytkowym a kalenicą będzie jeszcze nieogrzewana przestrzeń oddzielona 10cm wełny. Sorki za może banalne pytanie ale na ile ważna jest ta izolacja w stropie, czy chodzi o to aby ciepło z parteru nie przenikało za szybko na poddasze użytkowe?
 4. Witam, Chciałbym prosić o poradę w wyborze gazowego kotła jednofunkcyjnego, kondensacyjny + zasobnik. Dom jest w trakcie budowy. Zrobiłem symulację cieplną na stronie cieplowlasciwie.pl, przesyłam link: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/21hp (niestety nie pokrywa się to z projektem inst. sanitarnych wg. którego powinien być: Kocioł 2 funkcyjny wodny z zamkniętą komorą spalania dla CO i CWU o mocy 24kW - dla wyliczonych Qco=13,44kW i Qcwu=2,0kW) Zależy mi abym serwis miał na miejscu dla tego zrobiłem rozeznanie na mieście i znalazłem następujących autoryzowanych instalatorów/serwisantów firm: Buderus Immergas Polska Sp. Z o.o. Viessmann Auer Beretta Ariston Termet Chaffoteaux Saunier Duval Ferroli ACV Wolf Kryteria wyboru jakie sobie założyłem to kolejno: - jakość i niezawodność - cena - gwarancja - opcje dodatkowe
 5. W projekcie inst. sanitarnych mam następujące dane podstawowe obiektu: Sumaryczne zapotrzebowanie ciepła na potrzeby CO wynosi Q=13,44kW przy parametrach 40/30oC Zapotrzebowanie ciepła dla CWU Qcwu=2,0kW Współczynnik pow. zapotrzebowania ciepła 71,8W/m2 Kocioł gazowy dwufunkcyjny, wodny z zamkniętą komorą spalania z indywidualnym przewodem powietrzno-spalinowym dla celów CO i CWU o mocy 24kW zacząłem to porównywać ze zrobioną charakterystyką energetyczną budynku i trochę się to rozmija: Projektowany dwufunkcyjny kondensacyjny gazowy kocioł grzewczy CO o mocy do 20KW zasobnik buforowy w standardzie domu niskoenergetycznego: zapotrzebowanie energii końcowej na ogrzewanie i wentylację QK,H = 11619,05kWh/rok zapotrzebowanie energii pierwotnej na ogrzewanie i wentylację QP,H = 8966,90kWh/rok Projektowane obciążenie cieplne 9,30kW zapotrzebowanie energii końcowej do podgrzania ciepłej wody QK,H = 8391,85kWh/rok zapotrzebowanie energii pierwotnej do podgrzania ciepłej wody QP,H = 9231,03kWh/rok Średnie zapotrzebowanie na moc do przygotowania CWU 6,46kW Wskaźnik EP dla budynku projektowanego 89,68kWh/m2rok Znalazłem jeszcze ciekawą stronę internetową na której dopasowało mi kocioł 12kW, poniżej link do tych wyników: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/21hp Czy może być to wiarygodny wynik?
 6. @Maciek92 odnośnie solarów to zdecydowanie jestem na nie, za dużo jest z tym roboty. W fotowoltaice przekonujemy mnie możliwość magazynowania w sieci energetycznej nadwyżek i prostota montażu. Wstępnie planuję przygotować peszle oraz konstrukcję na dachu, a jak pojawi się ciekawy program rządowy z dopłatami zakupię inwerter z panelami (ostatnio sporo się o tym mówi po ogólnopolskiej akcji "SMOK" ;)). Kocioł zdecydowanie jednofunkcyjny natomiast pytanie czy warto dokładać pompę ciepła przy posiadaniu gazu ziemnego? Z tym chłodzeniem w pompach to również IMHO tylko bajer. @Odpowietrznik projekt budowlany już mam nawet zaakceptowany w urzędzie. Znalazłem w nim ostatnio taką sprzeczność: w opisie technicznym jest ogrzewanie podłogowe - parter oraz grzejniki płytowe typu PURMO V - piętro i garaż natomiast na rzutach wszędzie jest OP a grzejnik pokazano tylko w garażu. Zanim pójdę skorygować błąd z projektantem chciałem zasięgnąć wiedzy na co najlepiej się zdecydować. To ogrzewanie ścienne to bardzo ciekawy pomysł. Jesteś w stanie powiedzieć jaki jest stosunek kosztów w porównaniu do OP? Przepraszam jeżeli pytanie banalne (niestety nie moja branża) ale dlaczego wylewka betonowa powinna mieć 6,5cm na stropie jeżeli nie planowałem OP na piętrze? Z wylewkami anhydrowymi jeszcze się nie spotkałem muszę poczytać - dzięki za podsunięcie pomysłu :) @Miki1212 Projekt był opracowywany od podstaw z powodu niewymiarowej działki (niestety nic nam nie pasowało z katalogów). O nieścisłościach w projekcie inst. CO pisałem wyżej. Niestety z projektantem inst. sanitarnych kontaktuję się przez architekta u którego zamówiłem kompletną dokumentację do pozwolenia. Czy mógłbyś podać szacunkowo jakie są to rozbieżności w rachunkach pomiędzy układem grzejnik+podłogówka a same grzejniki. Rozumiem że technologia domów taka sama a ogrzewanie z kotła gazowego.
 7. Witam, Rozpoczynam budowę i chciałbym prosić o pomoc odnośnie ekonomicznego sposobu ogrzewania. Dom z poddaszem użytkowym, powierzchnia użytkowa 170m2, ocieplony styropianem 20cm. Na parterze płyta fundamentowa - 10cm XPS, 25cm żelbet, 15cm styropian twardy, 9cm wylewka betonowa z instalacją grzewczą podłogową. Strop to płyta żelbetowa 18cm, 5cm styropianu i 4cm wylewki. Wentylacja grawitacyjna. W działce wszystkie media (woda, prąd, gaz). Wstępnie założyłem sobie ogrzewanie podłogowe na parterze oraz grzejniki i podłogówka w łazience na poddaszu. Myślę o kotle kondensacyjnym do CO i CWU. Dodatkowo planuję montaż paneli fotowoltaicznych (3kWh) wpiętych do sieci na zasadzie on-grid które wspomagałyby zasobnik CWU. Prosiłbym szanownych Kolegów o komentarz czy kierunek jest dobry biorąc pod uwagę względy ekonomiczne. Czy w tym wszystkim warto jeszcze dołożyć pompę ciepła powietrze/woda. Dostawcy zachęcają mnie jeszcze na wersje hybrydową pomp ciepła z kotłem kondensacyjnym. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest wbudowane chłodzenie. Przyznam szczerze pomysł bardzo kuszący jednak cena hybrydy trochę mnie odstrasza.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.