Skocz do zawartości

bronekG

Forumowicz
  • Postów

    24
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez bronekG

  1. Odnośnie sterowania pompą CWU jakiś czas temu na grupie FB zadałem pytanie dlaczego pompa CWU nie posiada do ustawienia progu temperatury załączania pompy CWU. Temat ten podrzucił mi znajomy instalator, był bardzo zdziwiony że po rozpaleniu kotła CWU ruszyło od razu. Dla kotłów z zapalarką jest to problem w okresie przejściowym. Jak to się ma do ochrony powrotu? Jedno drugiemu zaprzecza, obwód C.O. zamknie siłownik, ale pompa CWU dalej schładza powrót! Dzwoniłem w tej sprawie do Timela z pytaniem czy mogą dołożyć nastawę temperatury załączenia pompy CWU, ale nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi. Muszę przyznać rację niektórym użytkownikom SKZP, że sterownik posiada mnóstwo ustawień w których zwykły Kowalski się gubi a mi brakuje progu CWU.

  2. W dniu 29.03.2020 o 16:52, DK321 napisał:

    Witam po wgraniu z wersji 2,31 na 2,35A zadaną na kotle mam 60 st. , a z tego co widzę to ster ani myśli wyhamować pędzi jak szalony dopiero przy temp. ok 63.8 -64.4 zaczyna jakoś modulować czy u was jest tak samo czy może mam coś nie tak ustawione . Nadmieniam ,że przy poprzedniej wersji nie było takiego  

    Po ostatniej aktualizacji do ver. 2.35 też nie mogłem utrzymać zadanej temperatury. Modulacaja szalała. Postanowiłem porównać wskazania czujników,  mam ciepłomierz z dokładniejszymi czujnikami. Okazało się, że powrót zaniża o 3 st.C a kociol zawyża o 2. Po korekcie stał się cud- kocioł trzyma zadaną temperaturę prawie idealnie!

    Skoki zasilenia na wykresie  spowodowane testami siłownika mieszacza.

    Screenshot_20200330-174427_Chrome.jpg

  3. W poprzednim kotle miałem dorobiony czujnik na ślimaku podłączony do Logo8, w programie miałem datalogger dzięki któremu kontrolowałem ilość obrotów/zużycie opału w danej godzinie. Gdyby była możliwość podpięcia tego czujnika w skzp zamiast klapy byłby potencjał do rozwoju sterownika. Wiele tematów forum zostało przecież zaimplementowane w oprogramowaniu skzp.

    20191104_201644.jpg

  4. Niestety brakuje opcji ,,bufor" co nie oznacza że nie można zastosować w instalacji bufora. Przed tym sezonem chciałem założyć sprzęgło, ale przypadkowo udało mi się kupić mało używany bufor (300 l). Od tego momentu kocioł pracuje równo, powrót mam 5 stopni  poniżej zasilania( jako ochronę powrotu dałem zawór 3d z siłownikiem ale po miesiącu wyłączyłem go i tak jadę do dziś). Czytając posty o problemach z siłownikami mogę każdemu doradzić: załóż bufor i miej święty spokój!

    Dołączam  mój wykres.

    20190308_153654.jpg

  5. 23 godziny temu, Skori44 napisał:

    Witam ponownie. 

    Niestety, po podłączeniu kablem RS232 1:1 żadnych postępów, co więcej przy włączonym konwerterze wyłączyłem sterownik z prądu i po ponownym włączeniu sterownik zachowuje się jak by był martwy. Muszę włączyć najpierw sterownik a dopiero potem konwerter. Jakieś rady ?? 

    Też tak miałem,  rozwiązanie polegało na odcięciu jednego druta z kabla RS232. Oryginał Timela nie ma tej wady i tylko te mają pełny dostęp do strony Wojtka.

  6. Do Jockey

    10 godzin temu, Jockey napisał:

    Funkcja Start Palnika jest po to, aby "rozdmuchać żar" po czuwaniu i przygotować palnik do przyjęcia nowej dawki paliwa.

    Co Ci da podanie węgla od razu przy starcie palnika, jeśli żar nie jest odpowiedni i nie ma płomienia? Kopa palnikowi? Nie - tylko kopcenie. Dopóki nie ma płomienia, to nie ma właściwego palenia.

    Właśnie podanie samego powietrza przy starcie palnika po wyjściu z czuwania nadaje kopa 

    Czy ja napisałem że paliwo ma być podane od razu przy starcie palnika?

    ,,2. Kocioł po Starcie palnika moglby od razu podać węgiel żeby dać kopa palnikowi"

    Może  bylo mało precyzyjnie ale chodzi mi o podanie paliwa po zakonczeniu startu palnika po przejściu do modulacji.  Z mojej obserwacji wyszło że przy modulacji 10 % paliwo zostalo podane po 2 minutach. Może była to wyjątkowa sytuacja, ale bardziej by mi pasowało podanie od razu węgla. 

  7. Jako że moja instalacja jest trochę nietypowa mam parę uwag:

    1. Dlaczego nie mogę ustawić temperatury wyższej niż 50 st.C za mieszaczem ? ( mój bufor lubi ciepło)

    2.Zawór powinien raz na dobę się pozycjonować. Ochrona powrotu działa lepiej niż poprzednio- szybko zamyka zawór do momentu osiągnięcia temperatury. W poprzedniej wersji softu zablokowałem go na 80% i temperatury były równo trzymane. Testuję obecnie w nowej wersji w zakresie 20 do 100% i nieźle buja kotłem. Ale to dopiero parę godzin  zobaczymy po dłuższej obserwacji.

    3. Pompa kotłowa- po krótkim teście wróciłem do ustawienia Stale wł. ( mam oszczędne pompy i lepiej trzymają temperatury gdy chodzą non stop).  Może dla użytkowników z buforem dałoby się włączyć kotłową bez temperatury uruchomienia.

    4.Mam na ślimaku czujnik zliczania obrotów podłączony do Logo8 -może dałoby się wykorzystać wejście otwarcia klapy i dołożyć licznik w sterowniku?

     

     

    20181010_192911.jpg

    20181010_192759.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.