Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 21.04.2020 uwzględniając wszystkie działy

 1. 2 punkty
  Niema za co. Popatrz co tam popełniłeś człowieku; tego się czytać nie da, a co dopiero zrozumieć. Pozdrawiam Hermogenes
 2. 1 punkt
  Ja wiem że masz, pisałeś o tym, ale ten przyklad podałem jako instalację która powinna być wykonana - w Twoim przypadku są zbędne te pompy i zaw 3-D. Temp wody powinno się ustawić na kotle, teraz za kotłem powinieneś wstawić sprzęgło i z niego zasilić oba rozdzielacze, najlepiej bez zaw 3-D, Najwięcej energii idzie jak grzejesz wodę do wysokiej temp, a następnie ją mieszasz do zadanej, niższej temp. Powinieneś dorobić do kotła automatykę pogodową ( czujnik temp zewnętrznej) i na kotle ustawiać temp wody na podłogę. Następnie tak ustawić przepływy aby temp w pomieszczeniach była odpowiednia - i to wszystko, nie potrzeba sterowników pokojowych, siłowników i wszelakich podobnych bzdetów, które kosztują i ew "pudrują " źle wykonaną instalację.
 3. 1 punkt
  @kocyl taka tem przez cały okres grzewczy i w domu cieplutko...
 4. 1 punkt
  To jest ostateczna cena jednostkowa z faktury ze wszystkimi podatkami przy zakupie 10 000 l. W firmie mamy kocioł parowy przerobiony z oleju na gaz kilka lat temu i właśnie wróciliśmy dziś do oleju.
 5. 1 punkt
  Ekran to dodatkowy kawał blachy. W Skamp PV13 zamontowany od dołu w takiej jakby szynie (pewnie kawałek kontownika) dospawanej do ściany naprzeciwko palnika. U góry trzyma go kawałek płaskownika dospawany do tylnej ściany komory spalania. Ekran można wysunąć w celu oczyszczenia. Prosto i bez zbędnych kombinacji. Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 6. 1 punkt
  Jakie samodzielne serwisowanie? Przeciez stoi jak byk na stronie że: Kostrzewa to lider. Pozwala o sobie zapomnieć. Ultra oszczędny i solidny... Na pewno nie kłamią. https://www.kostrzewa.com.pl/produkty/eei-pellets
 7. 1 punkt
  Nie jesteś odosobniony w swoich wnioskach. Kostrzewa jest świetna w reklamie i tragiczna w serwisie. A problemy z jakością ich innowacyjnego palnika VG to nic nowego.
 8. 1 punkt
  Taka jest zasada konstrukcji tych grzejników, najpierw grzeje przód a dopiego później po nagrzaniu przodu zaczyna grzać tył, to dobre rozwiązanie i pozwala lepiej sterować mocą grzejnika.
 9. 1 punkt
  Dyzio daj wzmocnienie na 8 lub 9 szybciej będzie liczył i szybciej schodził.
 10. 1 punkt
  Wszystkim, którzy zapewniają „krążenie krwi” na tej planecie.
 11. 1 punkt
  Nie kieruj się pojemnością wodna tylko mocą grzewczą pieca, a dokładniej zakresem modulacji. 50l wody w układzie to chyba raczej jakaś niewielka instalacja i zapotrzebowanie na ciepło? Szukałbym czegoś z jak najmniejszą mocą minimalną i nie sugerował się pojemnością wodna płaszcza.
 12. 1 punkt
  no ale jak mu dasz wykresy to będzie widział ze mu coś tam faluje i zaraz do internetu, a tam już mu powiedzą że źle działa bo wykres ma być płaski, a przy okazji pompę to ma do góry nogami, a właściwie to powinien przerobić instalację bo musi być co najmniej 5 pomp i 2 zawory z siłownikami... jednak najlepiej żeby był tylko przycisk włącz i wyłącz oraz zielona lampka 'spokojnie, jest dobrze'. PS zieloną lampkę zrobił bym włączoną na stałe, żeby nie wprowadzać niepotrzebnych komplikacji.


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.