Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 05.06.2019 uwzględniając wszystkie działy

 1. 1 punkt
  Błękitny dotarł do palnika, być może miesza się z greenpalem, ale na środku zasobnika robi się lejek i do ślimaka idzie to co jest u góry zasobnika a nie po bokach. Natomiast tak czy inaczej widać różnicę na plus. Na pewno jest twardszy niż greenpal, moc ma większą, ale wydaje mi się że słabszy niż Piekary. Popiołu bardzo mało, ale przede wszystkim w kotle jasno. Mam porównanie przy paleniu na samo CWU, gdzie kocioł siedzi w podtrzymaniu większość doby; na greenpalu deflektor był czarny, podobnie opłomki, teraz jest siwo. Kocioł był czyszczony w sobotę. Na fotkach widać żółto pomarańczowy płomień, w rzeczywistości jest dużo niebieskiego. @krisgie dziś zauważyłem baner na ul. Kolejowej, tam też mają Błętkitny, dam znać w jakiej cenie.
 2. 1 punkt
  ..., a przy odbiorze osobistym dostaniesz tą paletą w łeb i usłyszysz " weź se Pan to zmiel, wysrugaj i sprasuj, a otrzymasz brakujące 10 kg... He he he
 3. 1 punkt
  Maronka, zadzwoniłbym jeszcze, czy jest to na pewno tak jak piszą gruby orzech I 40-80mm, czy jednak drobniejszy orzech II 25-50mm. Orzech I to jest mniej więcej coś takiego, jak ten mój Piast na zdjęciu, dolna granica to 40mm, jest wizualnie równiejszy w przeciwieństwie do typowego orzecha 25-80mm Zapytaj też, czy dostaniesz na fakturze adnotację węgiel orzech I KWK Wesoła. Od razu odpowiem Ci, że nie dostaniesz, bo to jest mieszanka i to wcale nie z ruskiem. No chyba, że się mylę. Na przykład podobna duża firma z Wieszowej miesza w ten sposób mocniejsze węgle takie jak Jankowice i Marcel z Janiną i Sobieskim robiąc niezły "orzech firmowy". Ta firma z Zabrza, w której miałem brać Piasta, chrzci go prawdopodobnie Halembą, która jest drobniejsza, ale na bank była domieszka w granicach 25-30% tańszego, mocniejszego węgla. Paradoksalnie ten ochrzczony Piast z Zabrza miał mniej popiołu od czystego i był mocnieszy, ale był drobniejszy i pozostawiał niedopalony koks. W innej sytuacji powiedziałbym, że świetny węgiel, tyle że taką mieszankę to ja sobie sam mogę robić w piwnicy w zależności od pogody mając jeszcze około 2 ton bardzo mocnej Sośnicy.
 4. 1 punkt
  No tak. Tak jak @eliks pisał. Kupił i zapłacił za tonę. Dostał standardowe pellety (65 na palecie) plus woreczki do wyrównania. I to wszystko jest jasne :) Gorzej jest jak ktoś oferuje cenę za tonę, a daje paletę z 65 woreczkami. I TO JUŻ JEST OSZUSTWO!
 5. 1 punkt
  Ponad stówę na pewno kosztuje wysyłka kurierem. Pewnie od 120 do 150zł. To daje jednak ciągle kwotę poniżej tysiąca, więc nie wiem skąd taka cena? Może nie bardzo chcą się bawić w wysyłki - prawa konsumenta, możliwość zwrotu, stąd tak zaporowa cena. Ja dałem nawet mniej, bo przy tej ilości z naliczonym rabatem tona workowanego wyszła mnie dokładnie 3980zł:5=796zł. Na kopalni tona Piasta luzem 639zł, partnerzy PGG mają pewnie jakieś rabaty, więc swoje i tak zarobili. EDIT: wszedłem teraz na stronę PGG i orzech Piast jest już po 651zł, a wczoraj był po 639zł. Sośnica poszła z 615zł na 627zł. Czyli mamy pierwsze podwyżki panowie.
 6. 1 punkt
  Obstawiam, że to będzie coś jak sadpal, tylko że w płynie. Trochę wyczyści wymiennik, może trochę smołę z komory... Majątku nie kosztuje. Można poeksperymentować.
 7. 1 punkt
  Ale węglowy to wtedy potencjalna bomba, najlepiej byłoby właśnie węglowy zostawić przed wymiennikiem w układzie otwartym.
 8. 1 punkt
  Co do tej cenzury. Ja jestem zdania, że jak forum/strona jest kogoś, to ma prawo dodawać i usuwać co mu się podoba. Na tym forum na szczęście (jeszcze) ogranicza to się do zdania: "Nie trzeba cytować poprzedniego posta."


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.