Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 02.11.2018 uwzględniając wszystkie działy

 1. 1 punkt
  20-30-40 lat temu właściwa norma i prawo w tym zakresie obowiązywało tak jak dziś a to, że i wtedy robili to na *** to już całkiem inna historia. Dla mnie priorytetem jest bezpieczeństwo a nie funkcjonalność. Jeżeli idę do klienta a tam widzę takie "kwiatki" a on obstaje przy swoim tak jak Ty w powyższym poście to szkoda mego czasu. Nie robię w instalacji nic zanim nie będzie ona bezpieczna. W razie W jak myślisz na kogo taki klient winę zwali i kogo prokurator będzie ścigać.
 2. 1 punkt
  Dodałem możliwość podłączenia do serwera aplikacji mobilnych Timel'a. Więcej w instrukcji na stronie.
 3. 1 punkt
  @kristofs twój wybór jeden gorszy od drugiego. Posłuchaj co Ci pisze @Dragster , bo 2,5t węgla + 15m drzewa to niebotyczne ilości pelletu, koło 7 ton pewnie. Nie opłaca Ci się zabieranie się za to z dupy strony.
 4. 1 punkt
  Zabierasz się nie od tej strony. Najpierw ociepl (nie tylko ściany) a potem dopasujesz sobie kocioł. Unikniesz niepotrzebnego przewymiarowania i zaoszczędzisz pieniądze które na pewno wydasz na pellet zanim ocieplisz. Co do samego kotła to celuj w automatykę pluma, pionowy wymiennik i palnik który potrafi modulować od niskich mocy. Poczytaj forum jest sporo ciekawych wątków o kotłach na pellet.
 5. 1 punkt
  @berthold61 Ogniwo ma specyficzny palnik i sterownik, trzeba wykresy zobaczyć i ustawienia, @makog przesiadł się z miśka na SKZP i chyba jest zadowolony, natomiast zanim się komuś zaleci wydanie kasy na to czy tamto warto mieć obraz sytuacji i za sobą próby jej poprawy bez kosztów. @axana wstaw link ze strony esterownik, powinien wyglądać tak: https://esterownik.pl/device/13975 tylko do Twojego kotła Pozdrawiam RedEd
 6. 1 punkt
  Podstawianie instalatorowi pod nos kwitów z normami raczej nie załagodzi sytuacji, chcąc żeby wyszło na "moje" bez konfliktów trzeba trochę zręczności :). Co do naczynia, kolega już wie jak ma być podłączone. Co do instalacji to trzeba zasymulować kilka przypadków by instalator sam zobaczył co i gdzie nie działa i wtedy można mu podsunąć pomysły z tego wątku. Można zrobić jak piszesz i potraktować instalatora "z buta" ale osobiście nie lubię takich rozwiązań bo nikomu to nie służy.
 7. 1 punkt
  Chyba wszyscy się zgadzamy że jest źle (oprócz instalatora). Ale on to robi bo "zawsze tak robił" i daje na to gwarancję a świadomy użytkownik to dla niego "mina". Chciałem tylko zwrócić uwagę na taki problem. Tak czy owak instalacja powinna być wykonana bezpiecznie a jej działanie sprawdzone w każdym aspekcie.
 8. 1 punkt
  Teraz jeszcze tylko trzeba sprawdzić czy na potrzebnych w zimie mocach nie brakuje powietrza i czy wtedy nie wywala go z wentylatora łopatkami. Edit. Jakby ktoś jeszcze tego nie czytał to wklejam link - to co dotyczy jest w drugiej części. https://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/palniki-retortowe/
 9. 1 punkt
  No I problem krzywego wykresy rozwiązany. Nikt by się nie spodziewał. Dla zainteresowanych powiem że przyczyną nie były ustawienia. Zastanawiałem się czemu na niskich modulacjach piec ciężko podbijał temperaturę. I zaświtało mi,,,,, Dmuchawa z racji niskich obrotów nie mogła przebić się z powietrzem przez palenisko dopiero kiedy podkręcała obroty na wyższe jednocześnie sprężając powietrze mocniej rozpalała wsad a ten generował wyższa temperaturę i tak huśtało kotłem. Pomyślałem że trzeba zmodyfikować palnik. I uwaga mam małą ekoenergię. W ramach reklamacji dostałem koronę z nawierconymi otworami którą wszyscy po wymianie się zachwycali. Rzeczywiście było lepiej ale zaobserwowałem że otwory często się zapychają. Pomyślałem że trzeba wrócić do korony z nacięciami i ją przerobić. Co zrobiłem? Ano wziąłem szlifierkę i przedłużyłem nacięcia jeszcze bardziej aż pod sam kołnierz. dodatkowo na obwodzie nawierciłem otwory fi 2,6 w odstępach ok 1,5 cm. Ekoenergia mieli groch i w jednym rogu wypycha miał bo tam powietrze się nie przebija więc naciąłem jeszcze dodatkowe szczeliny aby w tym miejscu było lepsze napowietrzanie. Jaki jest efekt? Powietrze na niskich mocach swobodnie dociera do wierzchnich warstw opału jak zwiększa się moc ciśnienie w kanałach rośnie i swobodnie napowietrzają się dolne obszary. Zapychanie popiłem szczelin praktycznie nie występuje więc zawsze powietrze idzie jednakowo. Efekt jest taki że kocioł moduluje jak trzeba. Tak więc jeżeli komuś huśta wykresem to przyjrzyjcie się też panikowi. Na nim musi palić się równo.
 10. 1 punkt
  Wkradł się błąd. Dni grzewczych, gdzie kocioł dogrzewał mieszkanie było 242, zatem średnia dobowa wynosi 3,84. Nie mogłem edytować posta wyżej.
 11. -1 punktów
  I bardzo dobrze, niech jeszcze drożeje, uparciuchy zaczną grzać chałupy wreszcie czymś tańszym, np. pompą powietrze woda, albo gazem.


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.