Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. Panowie, mam problem.... Mój ukochany sterownik się zbuntował i od soboty przestał wysyłać dane do konwertera, przez co straciłem podgląd online, co on w tej kotłowni tam wyprawia. Niby mam do niego zaufanie, ale lubię też mieć na niego ''oko". Efektem ubocznym jest to, że po wyłączeniu go z prądu nie chce się podnieść, dopóki nie wyjmę wtyki z gniazda RS. Sprawdziłem go na 2 konwerterach i na każdym to samo. Ponowne wgranie oprogramowania nie przemówiło mu do rozsądku, a mnie nie przyniosło ulgi.... Zapewne jutro wyślę go na psychoterapię do serwisu, może specjaliści w dziedzinie psychologii stosowanej wytłumaczą mu, że bardzo brzydko wobec mnie się zachował i w jakiś sposób namówią go do zlitowania się nade mną i ponownego podłączenia mnie do trybu online, bo bez delektowania się wykresami, to już nie potrafię normalnie funkcjonować... I jak on mógł mi to zrobić? Ja go przecież na rękach prawie nosiłem, po pupci klepałem i tak chwaliłem... Tylko jak ja się odnajdę w tej nowej dla mnie rzeczywistości tych kilku dni bez sterownika, oj będzie ciężko... Koledzy, proszę o wsparcie mentalne w tych trudnych dla mnie chwilach... Pogrążony w rozpaczy - Jockey
 3. Tak jeszcze kamyczek do Wentora. Jak mi się żarnik skończył i dzwoniłem w celu zakupu, to powiedziano mi w Waszej pomocy technicznej, że ceramiczny do mojego kotła nie pasuje. Dlatego moje pytanie.
 4. Taka odległość to nie jest problem. Pellet jest zapalany poprzez nadmuch gorącego powietrza. Z tej rurki (tuby) z żarnikiem ceramicznym będzie szybko leciało gorące powietrze, które ma rozpalić pellet.
 5. Dalej nie wiem jak się to odpala, ale to tylko moja głupia ciekawość. Ten stary długi żarnik - taki jest u mnie, ma 19 cm długości. Ceramiczny 9cm i stąd moje pytanie ciekawskiego. Brakuje 10 cm do rusztu.
 6. Żarnik ceramiczny musi być krótszy od rurki (tuby) o kilka cm - zgodnie z dokumentacją producenta. Żarniki metalowe, tylko o kilka mm.
 7. Dobra - to koniec mojej 'mądrości" w temacie... :D Może ktoś inny coś więcej poradzi Nie wiadomo nic o instalacji, co ogrzewa typ pompy to tajemnica - bądź tu mądry i pisz wiersze Zacznij od uzupełnienia profilu
 8. Zastanawia mnie w jaki sposób te krótkie żarniki rozpalają pellet. Jakoś sobie przypominam, że wchodzi on w taką długą rurkę zakończoną gwintem, a jak się wkręci tą krótką, to będzie on kończył się w połowie długości rurki, a gdzie jeszcze do rusztu. Oczywiście mówię o Lidii.
 9. A czy to, że fundamenty dobrze zaizolowane nic nie zmienia?
 10. Inna pompa ale dziala tak samo i generalnie na każdym biegu z pośród 12 dostępnych opcji sama reguluje zawsze. Bez zaworów się ustabilizowało wczoraj i nic nie było dzisiaj zobacze ale nie wiem czy więcej opału nie pójdzie bez termostatów.
 11. Dzisiaj
 12. Może Alpha2 autoadapt? Ustaw ją w pozycję autoadapt i wszystkie termoregulatory na grzejnikach na 3 + jedna kropka Poobserwuj przez dobę co się będzie działo. Układ musi się ustabilizować PS. A myślałem że tylko ja przez to przechodziłem. :D
 13. Tym na górze nie da się regulować temperatury mieszacza. A czy mieszacz ma siłownik? Hmm nie mam pojęcia. A jak to sprawdzić?
 14. Tak to ten kocioł. Ale jest na pewno na pellet
 15. Trudno to dokładnie określić. Producent mówi o kilkudziesięciu tysiącach, ale to wyłącznie na stacji testowej. Praca żarnika jest uzależniona również od innych czynników. My wstępnie szacujemy to na ok. sześć tysięcy zapłonów.
 16. A jaka jest przewidywana żywotność tych żarników (ilość rozpaleń)?
 17. Palić ma się najbliżej środka palnika
 18. Tak sama dostosowuje się do instalacji.
 19. W rurach nad syfonem też może być śmierdząca "galaretka". Inny powód - w rurze poniżej syfonu jest mały prześwit bo rura zarośnięta i przy wypuszczaniu dużej ilości wody tworzy się coś co działa jak wężyk do spuszczania wina i wysysa wodę z syfonu czyli wyczyścić rurę poniżej syfonu a przynajmniej wypuścić trochę wody ze zlewu i słuchać czy jest takie siorbanie.
 20. To napewno ten model co podałes? Bo widze, że on na ekogroszek jest. https://kotly.com.pl/produkt-kociol-metal-fach-smart-plus-15-kw-z-zapalarka-5574.html?l=pl
 21. Mało, daj 15cm, minimum to 12cm, ale w praktyce idzie więcej
 22. Pasują bez przeróbek. Ten drugi to PSX-7. Ten pierwszy to żarnik Kozlusan.
 23. Pasują zamiennie bez przeróbek? Można poznać oznaczenia dwóch pierwszych pozostałych modeli ?
 24. Jeżeli syfon ok to nic ponad nim nie powinno śmierdzieć. Szukaj przed syfonem lub sam syfon. Odkręć syfon zaraz poniżej trójnika i powąchaj.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.