Skocz do zawartości


Zawartość z najwyższą reputacją


#143229 Promujmy Czyste Spalanie Węgla

Napisane przez Juzef w 08 luty 2013 - 22:53

Większość Szanownego Gremium na pewno słyszała o metodzie rozpalania kotłów górnego spalania od góry, promowanej przez ob. Last Rico.

W duchu tego nurtu zebrałem się i stworzyłem stronę czysteogrzewanie.pl prezentującą w zwięzłej i zrozumiałej (mam nadzieję) formie ideę palenia węglem od góry - czyli spalania go czysto.
Bez zbędnego smędzenia o przepisach, ekologii i zdrowiu, co wielu być może nie rusza, a ze skupieniem się na kwestii finansowej i komforcie życia w zimie.

Teraz do Was prośba. Widzicie za oknem komin sąsiada, dzień w dzień wyrzucający kłęby syfiastego dymu? Jeśli dotąd nie próbowaliście, weźcie sprawy w swoje ręce. Wydrukujcie ulotkę informacyjną, wręczcie sąsiadowi. Albo chociaż pod osłoną nocy wrzućcie mu ją do skrzynki. Przeczyta, pomyśli, policzy. Spróbuje palić czysto? Dobrze dla niego i dla otoczenia.
Oleje? Trudno. Ale jeśli potem od jednego, drugiego, trzeciego sąsiada usłyszy, że oni spróbowali i są zadowoleni, kasa w kieszeni a w domu ciepło - dlaczego miałby też nie próbować?

Jeśli uważacie sprawę za słuszną - proszę rozpowszechniać wiedzę wśród nieuświadomionych, np. poprzez facebookowy przyczółek, ale głównie myślę liczą się kanały analogowe do ludzi, co kompa być może nie używają :)
Dla skomputeryzowanych polecam infografiki nt. ogrzewania - odrobina wiedzy w prostej i przejrzystej formie.

Gwoli wyjaśnienia, przedsięwzięcie jest nastawione na zysk: czystsze powietrze dla nas wszystkich i setki czy tysiące złotych oszczędności każdej zimy u tych, którzy zdecydują się palić czysto, zamiast poginać z szuflą w sadzy i dymie, co jak im się wydaje jest normalnym środowiskiem palacza węglowego ;)


dziękuję za powagę

Juzef
 • 10


#208785 Jaki Kocioł Dolnego Spalania?

Napisane przez emus w 28 styczeń 2015 - 12:39

 

proszę o konkrety który i dlaczego ;) ... z góry dzięki

 

Ja Ci podam konkretny typ, moc, rodzaj sterowania, a Ty to byle jak zmontujesz, kupisz badziewiasty węgiel i będziesz mnie ścigał na forum.

Never!!!

 

Zacznij  łowić.

Oto wędka: czytaj forum. W tym temacie jest już co najmniej jedna odpowiedź.


 • 6


#184467 Palnik Do Spalania Dymu?! - Wasze Opinie

Napisane przez zi1bi w 24 maj 2014 - 11:08

Tak śmiem twierdzić że vernal należy do istot pokroju "psa ogrodnika" sam nie weźmie obcemu nie da !!!!

Według ciebie vernal - wszystko co nie posiada palnika retortowego, bądź rynnowego nie nadaje się do palenia !!!

 

Więc pddam tobie taką "zagwozdkę"!

 

strasznie się upierasz o "delegalizację tzw Śmieciuchów" , taki strasznie z ciebie EKOLOG !

 

Wiec napiszę abyś nie miał wątpliwości !

 

Nie neguję inwestorów którzy zakupują kotły z podajnikami (eko groszek, pelet) ale nie obwiniaj wszystkich którzy używają GS-ów, twierdząc że są użytkownikami najbardziej wpływającymi na nasze środowisko naturalne !!!

 

Skoro ciebie i twoich pobratymców stać na wywalenie dziesiątków tysięcy w kocioł to twoja sprawa!

 

Jeżeli tak bardzo ci zależy na ekologii to proponuję ci wziąć się za transport kołowy, morski i lotniczy ! Tam będziesz miał pole do popisu !

Ponieważ w stosunku ze wszystkimi gospodarstwami domowymi używającymi według ciebie i twoich zwolenników "śmieciuchów" , tak strasznie przez ciebie piętnowanych (mało ich niem pozabijasz)!

to ogół spalin komunikacyjnych jest niewspółmiernie większy i bardziej niebezpieczny niż ten dymek ulatniający się pora jesienno-zimową z kominów prywatnych posesji !!

Pozdrawiam !

 Ps. możesz mi wstawić jeszcze jednego minusa !


 • 6


#152658 Kocioł Sas

Napisane przez Rafal71642 w 03 lipiec 2013 - 00:59

Witam
Januszj26 nie wiem czy piszesz na poważnie czy ironicznie, ale ja odpowiem na poważnie. Na tyle na ile wiedza mi pozwala to staram się pomóc. Powtarzam się po tysiąc razy co pewnie niektórzy już zauważyli. Staram się nie pisać postów w stylu " to już było, użycie wyszukiwarki nie boli" itp. Wolę się powtórzyć, żeby ktoś nie wdepnął na minę. Ludzie często z braku czasu czy chęci nie użyją wyszukiwarki i nie poczytają różnych tematów, tylko dadzą sobie spokój i kupią pierwszego lepszego bubla. Dlatego jeśli mogę uchronić kogoś i przy okazji siebie od kolejnego smrodzącego komina to odpisuję na każdy temat, w którym mogę coś konkretnego doradzić.
Pozdrawiam
Rafał
 • 6


#290340 Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy

Napisane przez sambor w 19 styczeń 2017 - 19:21

No nic Panowie i Panie... jakakolwiek robota traci sens, gdy zaufa się nieodpowiedniej osobie.

Żadnych testów u "obcych" już nie będzie.

Ta, tylko samu swoi, widać trendy ogólnopolskie.

To po coś z tym na forum wyjeżdżał ?

Trzeba było "przy orderach trzymać"

A nie wyjeżdżać z towarem przed orkiestrę

 

Dzięki za te minusy, widać, żeś "dobry człek" - ja tobie wczoraj dałem plusa a ty mnie dzisiaj 5- 6 minusów, 

Dobry przelicznik


 • 5


#212891 Kocioł Ds Mpm

Napisane przez resq w 28 luty 2015 - 19:05

Dokładnie - temat stał się w pewnym momencie „tubą” firmy MPM.

Człowieku, czy Ty prowadzisz jakąś krucjatę przeciwko mnie?

W co Ty się bawisz, jedziesz po mnie, wystawiasz mi minusy jeden po drugim choć nie dołożyłeś ani złotówki do paliwa żebym dojechał ponad 300km do producenta obejrzeć kocioł i podzielić się z wami informacjami.

Siedzisz wygodnie w fotelu i hejtujesz co Ci się podoba bo jesteś anonimowy, ale dla społeczności forumowej nie zrobiłeś ze swojej inicjatywy najmniejszej rzeczy.

Pisałem wyraźnie że mam kontakt z producentem, taki sam jak każdy, który pofatyguje się zadzwonić czy napisać maila, to naprawdę nie takie trudne. 

Ale lepiej jechać po kimś kto próbuje się dowiedzieć. (NAWET TEN POST ZMINUSOWAŁEŚ !!! GRATULUJE DOJRZAŁEJ POSTAWY)

Do zwanziga nie żywię urazy miał prawo tak napisać, ale on w przeciwieństwie do Ciebie zachował się po prostu kulturalnie.

 

Koledzy, a co się dziwicie? Chyba nie myśleliście, że forum czytają tylko amatorzy spalania z zamiłowania przybywający w kotłowni. Po prostu ktoś zaczął wdrażać to co tu jest omawiane do seryjnej produkcji a widać ma zaplecze. Także wydaje mi się, że tu trzeba dać spokój, a to że Kolega Resq zbywa pewne wady kotła swoimi argumentami to inna sprawa popartymi tylko teorią czy praktyką tego nie wiemy. Bo nie wiemy np czy firma MPM ma jakieś stanowisko badawcze gdzie kocioł jest testowany, czy jest wysyłany gdzieś na testy itd.

 
Fidel24,
kolego produkt znam tyle co i Ty, więc po czym wnosisz że zbywam pewne wady, gdybym miał ten kocioł u siebie to mógłbym coś więcej napisać ale tak nie jest.
 
Znaleźliście kozła bo trudno wam argumentami rozmawiać, miłej zabawy.

 • 5


#211965 Kocioł Ds Mpm

Napisane przez sambor w 19 luty 2015 - 23:18

Ja bym radził nie kombinować za bardzo z tym dopasowaniem kotła "pod siebie", jak można było w tamtym roku poczytać na takich dopasowaniach przejechał się kolega Przemek

- jednemu to, drugiemu tamto a przeróbki nie działały jak powinny i były wzajemne pretensje i żale oraz reklamacje.

Kocioł powinien być konstrukcją powtarzalną , aby zakład mógł ewentualne błędy lub niedociągnięcia w konstrukcji szybko usuwać.


 • 5


#309524 Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

Napisane przez jabolkg w 04 lipiec 2017 - 13:41

Panu Tomkowi vel firma Timel użytkownicy forum podrzucają całe tony pomysłów na rozwój sterownika, dzięki temu sterownik cały czas się rozwija w dobrą stronę, jego moduł jest integralną częścią sterownika więc może i w tym przypadku "głos narodu" będzie w jakiś sposób istotny ?

Osobiście uważam, że te osiem lat usługi to jakiś sensowny okres związany ściśle z żywotnością samego kotła a z drugiej strony kto wie czy za dwa lata nie uszczęśliwią nas całkowitym zakazem spalania paliw stałych ?


 • 4


#230336 Zestawienie Kotłów Z Podajnikiem Klasy 5 Według Normy Pn-En 303-5:2012

Napisane przez SUSPENSER w 19 listopad 2015 - 10:40

To mam rozumieć ze tylko w ten typ lub tej firmy mam brać pod uwage. Tylko troche cena odstrasza.

 

Muszę w końcu na to odpisać bo jako inżyniera wkurza mnie skracanie trwałości wszystkiego co się obecnie produkuje - nie dość, że jest to kompletnie nieekologiczne to jeszcze nieopłacalne, a przykładów projektowania usterek na każdym kroku jest mnóstwo - niestety dotarło to także do branży, która jest moją pasją - czas więc na kilka słów na temat 5 klasy.

 

 

Masz się dać złapać na haczyk i nowy cudowny kocioł, w którym w praktyce okaże się, że temp. spalin jest tragicznie niska [70*C a nawet mniej], bo żeby osiągnąć 5 klasę zastosowano znacznie przewymiarowany wymiennik ciepła.

 

 

Krótkie wyjaśnienie tego chwytu marketingowego [który przypomina wciskanie kilka lat temu stałego rusztu wodnego jako super rozwiązania, gdzie dzisiaj wiadomo, że ma więcej wad niż zalet]:

 

 o ile przy mocy nominalnej temp. spalin jest akceptowalna to poniżej niej jest tragicznie niska i każdy energetyk powie Ci, że przy spalinach poniżej 100*C wytrąci się z nich siarka oraz woda co w połączeniu da kwas siarkowy, który w kilka lat dosłownie zeżre wymiennik ciepła takiego kotła i będzie trzeba kupić nowy.

To bardzo wygodne dla niektórych producentów bo standardowe kotły okazują się zbyt trwałe - te dobrze zbudowane działają ponad 10 lat i nie chcą przerdzewieć, więc wymyślono co zrobić, żeby skrócić trwałość - cudowna 5 klasa, czyli kondensat na ekogroszek - nie dość, że skróci to trwałość to jeszcze można sprzedać większy, droższy kocioł jako mniejszy.

 

Do tego można sobie szybko załatwić komin murowany, a w ceramicznym naprodukować "pysznego, pachnącego" kondensatu.

 

 

Wystarczy wsadzić za mały palnik w stosunku do wymiennika, zbadać kocioł jako niższej mocy wynikającej z mocy palnika i już mamy wysoką sprawność, do tego dołożyć wychwytywacz popiołu, żeby emisja wyszła niższa i voila klasa 5 jak się patrzy.

 

Klient za tą klasę i sprawność zapłaci więcej nie wiedząc, że przypłaci to trwałością kotła.

 

 

Nawet na styk dobrany kocioł przez 80% sezonu pracuje poniżej 30% mocy nominalnej, a przewymiarowany może nawet przez 100% sezonu tego nie przekroczyć, lub gdy zima jak ostatnie 2 jest łagodna to nawet ten na styk przez 100% sezonu będzie szedł poniżej 30%.

 

Biorąc to pod uwagę radzę poważnie się zastanowić czy dokładać do kotła 5 klasy.

 

Nie ukrywam, że niebawem idąc za tą modą będę miał w ofercie kotły kl. 5 , czyli zmodyfikowane wg przepisu o którym napisałem powyżej kotły klasy 4, ale jeśli ktoś będzie chciał słuchać na spokojnie wyjaśnię mu o co w tym chodzi i niech wybierze świadomie - stać mnie na rzetelne informowanie i chrzanię to, że trochę mniej zarobię - pieniądze to nie wszystko choć niektórym to się w głowach nie mieści.

 

 

Po tym wpisie pewnie posypią się gromy za wyjawienie "tajemnicy poliszynela" branży, ale za kilka lat gdy klienci przekonają się na własnej skórze o cudowności 5 klasy nikt nie powie, że tego nikt nie przewidział i nie wiedział - no chyba, że mnie tu razem z tym wpisem do tego czasu skutecznie ewaporują.

 

Proszę tylko o jedno - dyskutujmy o wpisie a nie o sobie nawzajem - jeśli ktoś uważa, że się mylę proszę niech mnie i czytelników przekona - na pewno za wyprowadzenie z błędu będę wdzięczny i szczerze podziękuję bo żaden z nas nie jest wszechwiedzący.


 • 4


#208190 Spalanie Boczne, Kroczące W Górniaku.

Napisane przez sorier w 24 styczeń 2015 - 17:04

No no, widzę, że grono palaczy którzy "przejechali" sie na paleniu od góry powiększa się :)

 

Parę sezonów bawiłem sie w górne spalanie i nigdy więcej. Wolę 2 razy na dobę przesunąć żar, dorzucić trochę węgla na pusty ruszt i mieć stabilną i komfortową temperaturę w domu, niż kombinować kiedy to raczy się wypalić do zera poprzedni zasyp by można było wyczyścić piec i zapalić od zera.

 

Czy to mniej ekologiczne? Osobiście wątpie. Czy tak, czy tak, zawsze dymiło i dymi, do puki węgiel się nie "przepali".

 

Czy mniej ekonomicznie? U mnie na pewno nie. Codzienne rozgrzewanie instalacji i domu pochłaniało więcej energii niż dawał ewentualny zysk z palenia od góry. Teraz, mimo że pale na niskiej mocy (co za tym idzie i sprawności) to koszty mam podobne.

 

Komfort? Bez porównania :)


 • 4


#132656 Mała Nowość - "autor Tematu"

Napisane przez marcin w 29 listopad 2012 - 10:08

Po lewej przykład :)
 • 4


#117582 Materiały Ognio I Żaroodporne

Napisane przez sambor w 07 sierpień 2012 - 21:43

Temat dla tych którzy potrzebują inf lub maję takowe na temat materiałów, zapraw , klejów itp przydatnych w pracach z piecami i kotłami.
Materiały z Gliwic są dostępne w sprzedaży wysyłkowej.

Załączone pliki


 • 4


#311010 Ceny Węgla Na 2017R

Napisane przez HAN w 01 sierpień 2017 - 16:47

Swoją drogą ciekawe gdzie jast granica opłacalności węgiel/gaz , jakoś tak dziwnie czuję że jesteśmy ciągani na "sznurku" w wiadomym celu a rozumując dalej tą drogą daję 2-5 lat i ciekawe jak wtedy będzie z ceną gazu a podobne historie już były od oleju opałowego począwszy, przez ekogroszki, miały i sam gaz kikakrotnie. Ale dzięka Bogu bo przypłynął już stateczek z gazem do gazoportu.....


 • 3


#302430 Jak Pozbyć Się Kretów Na Działce?

Napisane przez heso w 18 marzec 2017 - 18:30

Krety nie wynoszą się ze swojego terytorium. Jak im utrudniacie spokojne wyłapywanie tego, co im wpadnie w ziemne tunele, to będą kopać następne, co

oznacza, że będziecie mieli następne kretowiska.

 

Róbcie jak ja, będziecie mieli spokój i wdzięczność tych stworzonek i przy okazji mniej pędraków na działce- ziemię z kretowisk zbieram do taczki, przydaje się

do wyrównywania terenu. I spoko, wszyscy są zadowoleni.

Nie utrudniajcie życia sobie i innym, krety nie leją wam wody,nie wrzucają wam trucizny i dymu do domu.

A że trochę ziemi wywalą? No to posprzątajcie, one nie mają tego w programie.


 • 3


#300278 Palnik W Kwkd 15

Napisane przez sambor w 28 luty 2017 - 11:53

...... Zamiast chodzić do szkoły, zwiedzałem jaskinie od Kalatówek do Kasprowego, bo miałem blisko. 

Zamiast szukać koprolitów i podglądać baby trzeba było do Balcera chodzić,

 wiedziałbyś, że spalanie kroczące było opisane już przed wojnami - tak przed I i II - przez babę i dla bab.

Poniżej skany z książki "Gospodarstwo Kobiece" wydanej w 1912r,

książka miała ponad 20 wydań i do 1924 wydawana była w stanie niezmienionym. 

 

Była książką uniwersalną - dla wszystkich 3 zaborów, np wartości i koszty były przeliczane na szylingi, marki i ruble.

 

PS

W tym czasie to przyszły inż Szrajber to w majtkach po podwórku latał.

Załączone pliki

 • Załączony plik  skan1.jpg   146,33 KB   7 Ilość pobrań
 • Załączony plik  skan2.JPG   249,62 KB   5 Ilość pobrań
 • Załączony plik  skan3.JPG   251,35 KB   6 Ilość pobrań

 • 3


#299049 Jaki Kocioł Dolnego Spalania

Napisane przez Kolanin w 20 luty 2017 - 22:52

Mnie tak samo wkurza to bezmyślne parcie za wszelka cenę do tych utopijnych norm,nakazów itd.

Lewactwo z tego alarmu smogowego pojechało ostatnio na skargę do Brukseli,za opóźnienia jakich dopuściły się władze w naszym kraju we wdrażaniu dyrektyw,wyobrażasz to sobie?!

Powinniśmy brać przykład z Czechów,u nich będą mogły być używane kotły w 4 klasie i unia może im skoczyć ale my musimy być "lepsi" w łupieniu swoich rodaków.

A najbardziej wkurza mnie podatek akcyzowy na nośniki energii,zwłaszcza na węgiel.

Jak wiadomo jest to podatek nakładany na towary tzw. luksusowe(nie pamiętam kiedy wprowadzony ale dawno temu),to ja się pytam tych

złodziei od kiedy węgiel w naszej szer. geograficznej jest luksusem,a nie towarem pierwszej potrzeby dla zapewnienia społeczeństwu elementarnych warunków bytowych w czasie zimowym?.

To wstyd i hańba dla wszystkich rządów od co najmniej 20 lat!!!


 • 3


#291505 Ekogroszek Polski I Rosyjski Opinie Wymiana Doświadczeń

Napisane przez PrzeMal w 23 styczeń 2017 - 22:08

Dawno temu zauważyłem iż w tym chorym kraju, wypuszcza się coś fajnego, dobrego, sprawnego i w dobrej przyzwoitej cenie, a jakiś czas później, robi się tzw bilansowanie opłacalności i w ramach wyrównywania strat z powodu ceny i konkurencyjności na rynku obniża się jakość oferowanego towaru, który krótko mówiąc schodzi na psy.

W tym przypadku nie ma mowy o żadnej gwarancji nabycia powtarzalnego węgla.

Jest to przykre, wziąwszy pod uwagę ceny tego kruszcu, które z 250 zł/Tona wzrosły już prawie czterokrotnie.

Przykre jest to że zamiast rozmawiać o jakości opału i jego certyfikowaniu w ramach modnego ostatnio smogu, idzie się na łatwiznę i próbuje ograniczyć ludziom możliwość ogrzewania tym na co ich jeszcze stać.

Bogatym grupom społecznym, przedstawia się ubogie warstwy społeczeństwa jako brudasów i szkodników dla środowiska. 

Po za tym nie wszędzie jest gaz, a po za tym bardzo wielu ludzi po prostu nie stać na ogrzewanie tym paliwem.

Miliony domów trzeba by było zmodernizować by gaz mógł w miarę stać się opłacalny do ogrzewania, więc alternatywą jest ekogroszek i co raz nowocześniejsze piece do jego spalania.

Wystarczyłaby odrobina dobrej woli i można by było ten dziki kapitalizm okiełznać, a nie tłumaczyć się ciągle wolnością gospodarczą i brakiem możliwości prowadzenia nadzoru nad oferowanym towarem, który ma właśnie bardzo znaczący wpływ na gospodarkę i ekologię za którą jesteśmy gremialnie krytykowani w europie. 

Po za tym, jest to w najczystszym wydaniu złodziejstwo i bardzo szkodliwe oszustwo, które oprócz wyłudzenia nienależnej kasy za złej jakości towar, prowadzi również do trucia ludzi i środowiska, więc tym bardziej powinno się ścigać tych złodziei w białych rękawiczkach z holdingów górniczych.

Niestety, ja już nie wierzę w poprawę, dlatego kupuję małe partie węgla bo strach kupić większą ilość, nie mając możliwości reklamowania tego towaru. 

Niestety, to też jest przyczyną dopuszczania się oszustw.


 • 3


#288207 By Palenie Bez Dymu Stało Się Normą - Petycja Do Ministra Środowiska

Napisane przez SONY23 w 12 styczeń 2017 - 12:34

Zastanówmy się, kto zyska finansowo jak z rynku paliw do ogrzewania zniknie węgiel ? Czy to nie trochę dziwne, że znajdują się ludzie w drogich garniturach, którzy mają masę czasu na bieganie po mediach i lobbowanie w tym temacie ? Przypomina mi się inny ruch w którym wszyscy działają "spontanicznie" i tylko jako woluntariusze ... Oczywiście takie spalanie węgla i drewna jak to się dzieje w kopciuchach musi się skończyć ale mówienie, że przejście na np. kotły DS nic nie zmieni obnaża prawdziwe intencje tych, którzy niby martwią się o zdrowie ogółu... Zadajmy sobie teoretyczne pytanie jakim będziemy łatwym celem, jeżeli uzależnimy się praktycznie całkowicie od paliw, które trzeba importować i to z państwa, które jest zdolne do wszystkiego...
 • 3


#275458 Tematy Związane Z Ochroną Powietrza

Napisane przez def w 20 listopad 2016 - 08:19

Szanowny Panie @Andrzeju_M, czy zgodzi się Pan ze mną, że nasi naukowcy w artykule http://biznes.onet.p...w-polsce/fjegmf stawiają bezbłędną diagonzę, która wyjaśnia nam jak to z naszą ekologią jest. Niestety przy tej okazji dają świadectwo, że " król jest nagi",.... Propozycja pożyczkowego programu, to leczenie biegunki syropem wyksztuśnym!!!! Zalecanie ubogiemu zapożyczenia się jest początkiem ekonomicznej eutanazji. Przenoszenie na instytucje i społeczeństwo kolejnych kosztów i podatków również jest chore. Ocieplanie budynków, najczęściej starych -zabytkowych blokuje konserwator zabytków. Prawo budowlane multiplikuje "trudności" każdej formalnie prowadzonej renowacji lokalu mieszkalnego. Jeśli myśli się o ociepleniu, to owczym pędem wszyscy myślą tylko o elewacji,... Jeśli myśli się o unowocześnianiu techniki ogrzewania, to tylko poprzez drogie technologie. To jest "ucieczka do przodu", której nie trzeba napędzać na sympozjach, ponieważ nowe budynki buduje się w nowej technologii i budują bogaci inwestorzy. Topografia i statystyka biedy mówią nam o powszechności problemu. Wszędzie widzę ubóstwo, nie tylko energetyczne (ekonomiczne) ale przed wszystkim ubóstwo strategiczne. Strategią ekologów powinna być "wędka" a nie "kawior" dla każdego,... Swoją drogą spodziewam się, że telewizyjne remonty odbywają się "na dziko", bez dokumentacji, i bez podatku od wzbogacenia się. Nie żebym się ich domagał, ale znajdzie się sprawiedliwy osioł i nie będzie "teleranka" dla ubogich,..
 • 3


#273891 Elektroniczny Miarkownik Ciągu - Rozpoznanie Rynku

Napisane przez bolecki w 15 listopad 2016 - 00:41

 

 

 

Ciekawe dlaczego zaprzestali produkcji miarkownika Boleckiego. Jaka była jego cena?

 

W detalu ~180zł, na ciekawość nie odpowiem, sama Cię doświadczy.

 

Właśnie najbardziej dziwi mnie koszt nawet najprostszej konstrukcji typu unister. Takie coś za 300 PLN...

...Do 150 max. Ale nie 300.

...Myślę że końcowy produkt byłby dostępny w cenie około 150 - 200 zł

 

 

Za dużo piszesz, za mało robisz. Wiele się pomylę twierdząc że mało do tej pory opracowałeś i wyprodukowałeś? (o ile nie nic?)

- Zrób od A do Z działający prototyp. Zrobisz ich kilka bo nie masz nawet odpowiednich założeń, a pojawiają się nawet błędne.

- Wyceń go dla seryjnej produkcji.

- Dodaj do tego wirtualne koszty takie jak apka, badanie pod CE i itp.

- Skoro planujesz zwojować rynek to sam tego nie będziesz składać bo nie wydolisz. Musisz sobie zapewnić coś więcej niż grzęde kwok do skręcania śrubek. To kosztuje.

- Odpal ze 30% dla firm które będą to sprzedawać. Zdobądź te firmy i zapomnij o tych większych, te chciały by i 50%. Inaczej to możesz sobie sprzedać kilka sztuk na forum. 

- Z tego co zostanie odpal połowę dla fiskusa

- Zapewnij klientowi gwarancje, a sobie spokojny sen odpowiednią konstrukcją urządzenia.

 

Z ciekawości chciał bym wiedzieć ile Ci zostanie na rekę i jak zmieni się Twoje podejście. Napisz gdy policzysz.

 

Nie pisze tego złośliwie, wręcz przeciwnie. Uznał bym że dobrze Ci z liter patrzy i szkoda Twojego zapału.

 

Tu nie idzie tylko o świadomość. Z resztą, nie widzę powodu dla którego miał bym potencjalnej konkurencji aż tak ułatwiać drogę, tak więc resztę sobie daruje.

Z MCI byłem w bardzo komfortowej sytuacji. To był mój pierwszy wniosek patentowy, fajne urządzenie, nic tylko trzepać kasiorę Po kilku latach uznałem że nie ma sensu się męczyć, akurat zbiegło się to z przyznaniem PATENTU (czyli pełnoprawnej ochrony tego rozwiązania). Jak by nie patrzeć... przykrość podwójna.

 

Pamiętaj aby napisać ile zostanie Ci na ręke, bo stawiam że na kopaniu rowów wyjdzie się lepiej.


 • 3