Skocz do zawartości

kiko

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia kiko

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Grzejnik o mocy 1500W spokojnie ogrzewa duży pokój jest to grzejnik olejowy przestarzały wykorzystujący bardziej promieniowanie niż konwekcje, także myślę ze spokojnie 1000 W wystarczy na pomieszczenie czyli ok 3kW na mieszkanie, oczywiście mam 2 taryfy i chodzi mi o możliwość dogrzania nastawienia np na temp która ma być jak wracam np z pracy wieczorem żeby nie trzeba było rozpalać w piecu tylko godzinę przed przyjściem zrobiło się ciepło. Interesuje mnie montaż grzałki czy musi być specjalny grzejnik czy da się w każdym czy ktoś montował i jeżeli tak to w jakich .
  2. Witam szanownych użytkowników forum, mam zamiar zrobić centralne ogrzewanie w mieszkaniu 2 pokoje, kuchnia i łazienka. najprawdopodobniej będą tylko 3 grzejniki w pokojach i w łazience. Chciałbym wszystkie grzejniki wyposażyć w grzałki elektryczne tak aby w okresie jesiennym włączyć ogrzewanie elektryczne czy opcjonalnie korzystać z tego i tego. O ile z łazienkowym grzejnikiem nie ma problemu i dokupieniem grzałki to mam pytanie czy ktoś z Was coś takiego stosował w grzejnikach pokojowych np stalowych konwekcyjnych?? interesuje mnie również jakiej mocy muszą być grzałki bo przecież jeżeli grzejnik ma 2500 W i mieści się w nim 7 litrów wody to do podgrzania jej do np. 60 stopni nie potrzeba grzałki o mocy 2500 W, myślę że nawet 1000 W wystarczy spokojnie. czekam na Wasze sugestie.
  3. No tutaj raczej grawitacyjnie nie zadziała czyli lepiej mówisz zamontowac zawór pływakowy na doprowadzeniu zimnej wody
  4. A co myslicie o jakimś zabezpieczeniu instalacji na wypadek braku prądu?? pompa stanie i wywali przez zbiornik wyrównawczy. czy na takim ogrzewaniu jednopoziomowym jest sens instalowania "bajpasa"??
  5. Dzieki Guitar możesz troche rozwinąć temat ile takich zaworów zamontować i w których miejscach ? czy chodzi Ci o zawory przy każdym grzejniku ??
  6. Witam szanownych forumowiczów i proszę o radę chciałem zrobić centralne ogrzewanie w domku jednorodzinnym niepodpiwniczonym także w grę wchodzi piec kuchenny 2 funkcyjny o mocy 10 kW firmy Hydromax pomieszczenia ułożone są jak na pokazanym rysunku rurki miedziane 18 mm z wyjściem na grzejniki 15mm. Piec jest bez żadnego sterowania więc nie zakładam zaworów termostatycznych na wyjściu z pieca chciałem założyć pompę i za nią trójnik na CWU i grzejniki muszę minąć 3 drzwi także sporo kombinacji z wpuszczaniem i wypuszczaniem rurek w podłodze. Moje pytanie brzmi czy przy tak prostej instalacji stosować jakieś dodatkowe urządzenia (rozdzielacze itd.?) czy po prostu poprowadzić wszystko trójnikami i kolankami. Boję sie że woda pójdzie obiegiem mniejszym i nie będzie dogrzany ostatni grzejnik po prawej stronie. Proszę o rady i nie pisać że trzeba fachowca wzywać czy tym podobne odpowiedzi :mellow: :o :D
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.