Skocz do zawartości

antii7

Forumowicz
  • Postów

    45
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana antii7 w dniu 12 Lipca 2011

Użytkownicy przyznają antii7 punkty reputacji!

Osiągnięcia antii7

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Piec Karo Duo z formy Protech = Taurus Gaur Duo. Motoreduktor już jest naprawiony. Napiszę dla potomnych co było przyczyną. Był luz na ośce wirnika i wirnik "przyklejał" się do stojana. Winą był luz na łożysku dociskowym od strony napędu, u mnie akurat wystarczyło docisnąć takie blaszki i luz się zmniejszył. Powinno działać, wieczorem się przekonam na 100 %. Podobno te reduktory wytrzymują średnio 5 lat, takie mam informacje od producenta. Koszt reduktora u producenta 390 zł, taki sam w firmie Powergate 300 zł.
  2. Witam wszystkich. Mam podobny probelm jak koledzy wyżej. Przeczyściłem prowadnice tłoka i problem nadal występuje. Odłączyłem dla testu mechanizm napędu tłoka od silnika i okazało się że silnik nadal nie startuje. Gdy mu "pomogę", ruszę ramię to silnik sie obraca. Nie wiem co może być przyczyną , prawdopodobnie jest to kondesator jak napisał kolega JPeron. Czy ktoś wie jakiej wielkości jest to kondensator. Nie znam sie dobrze na elektryce, czy kondesator to jest ten element przy wiatraczku do którego dochodzą 2 przewody? Co jeszcze mogę sprawdzić? Bardzo proszę o pomoc, gdyż mój piec jest w trybie automatycznym już wcale nie działa, dzisiaj przepalałem drewnem na ruszcie awaryjnym. Mój piec to model Karo duo z roku 2011. Z gory dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam
  3. 1. Nie rezygnować z awaryjnej pracy grawitacyjnej. Poprawiłem schemat, mam nadzieje, że teraz będzie dobrze. A co by sięstało, jeśli bym nie dał zaworu zwrotnego? 2. Zawór 4 drogowy będzie sterowany ręcznie, tylko nie zamierzam nim zbyt wiele "kręcić". Pod pompe chce podłączyć sterownk pokojowy który będzie wyłączał i włączął pompe. Jeśli pompa będzie wyłączona to wtedy w układzie kotłowym (tak to się chyba nazywa) podniesie się temperatura i piec sam przejdzie w stan podtrzymania. Jak w pomieszczeniu temperatura się obniży to sterownik właczy pompe obniży się temp w układzie kotłowym i piec zacznie grzać. Chyba dobrze myśle?
  4. Poprawiłem schemat. Teraz jest dobrze?
  5. Załączam poprawiony schemat. Czy teraz jest wszystko ok?
  6. Witam, będę teraz podłączał piec w swojej kotłowni, piec z podajnikiem Karo Protech. Mam już zrobioną podłogówkę i podłączone grzejniki, została mi do zrobienia sama kotłownia. W załączeniu przesyłam schemat do oceny, bardzo proszę o wypowiedzi. Mam pytanie, w którym miejscu należy zamontować zawory zwrotne? Jedna moja uwaga odnośnie sterowania instalacją. Sterownik pokojowy będzie wyłącza/właczał pompe CO, nie będzie podłączony do pieca. Podłogówka będzie sterowana sterownikiem pieca St-40. Z góry dziękuje za wypowiedzi, pozdrawiam.
  7. Ile wytrzymuja te płyty szamotowe? Chce kupić Karo Protech, pierwsza wersje (nie Duo) i nie wiem co wybrać, płyty szmotowe czy żeliwne? A może kupić wersje duo, tam nie ma takiego problemu?
  8. W której wersji Gaura pękła ta komora? W pierwszej wersji czy w wersji Gaur Duo?
  9. Sytuacja się juz rozjaśniła na 99%. Okazało się, że teraz piec Taurus Gaur ostatnio znacząco podrożał, Ogniow też, ale mniej. Podzwoniłem do sklepach w tym do przedstawiciela firmy Protech, która produkuje takie same piece jak Taurus. Mają taki piec w dużo niższej cenie. Jest też dostępny piec, odpowiednik Gaura w pierwszej wersji (nie Duo) i chyba na niego się zdecyduje, cena 5712zł (bardzo atrakcyjna). Pozdrawiam.
  10. Witam, będe kupował piec, po przeczytaniu wielu wątków zostały mi do wyboru 2 piece, taurus gaur duo i ogniwo eko. Chce palić głównie miałem, obydwa kotły podobno dobrze go spalają. Mam jednak dylematy co do rusztu awaryjnego, mam kawałek lasu i chce w lecie palić drewnem dla ogrzewania ciepłej wody. Taurus ma stały ruszt awaryjny, tylko ma gorszy sterownik. Bardziej skłaniam się ku ogniwo eko, ma dużo lepszy sterownik, ale nie wiem czy jego ruszt awaryjny będzie nadawał się do palenia drewnem w lecie. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie, widział oba piece w rzeczywistości. Z góry dziękuje za wypowiedzi, pozdrawiam
  11. Który kocioł ma większy popielnik, gaur czy ogniwo eko? Biorąc pod uwagę gaura mam taki dylemat, który gaur dla mnie byłby lepszy, zwykły gaur czy gaur duo? Chodzi mi tutaj właśnie o wielkość popielnika i ruszt awaryjny, - wersja duo ma teraz stały ruszt awaryjny (który jest większy) ale przez co popielnik jest mniejszy. Ja w lecie dla cwu chciałbym palić drewnem, większy ruszt awaryjny byłby dla mnie lepszy, tylko czy to nie spowoduje, że w zimie, kiedy będzie działał podajnik będę musiał często wynosić popiół. Czy jest to duża różnica względem pierwszej wersji? - zwykły taurus gaur, ma większy popielnik, ale mniejszy ruszt awaryjny. Czy ten ruszt nadaje się do palenia w lecie dla potrzeb cwu? Nie będzie za mały do w miarę normalnego użytkowania? - ogniwo eko wydaje się być piecem bardziej uniwersalnym (chyba jest bardziej dedykowany do ekogroszku), czy ktoś z forumowiczów użytkuje go palenia tylko miałem?
  12. Witam, podłącze się pod wątek, bo sam stoję przed wyborem kotła. Który piec, taurus gaur czy ogniwo eko byłby lepszy do palenia miałem? Czytałem na forum, że gaur jest sprawdzoną konstrukcją jeśli chodzi o spalanie miału, czy ogniwo eko również byłby tak samo dobry? Ogniwo ma taką zaletę że ma dużo większy zasobnik, więc dłużej mógłby pracować bez obsługi.
  13. Pompe chciałem umieścić w kotłowni, czyli będzie przed zaworem 3d, czy ma to jakieś znaczenie?
  14. Mam prośbę, montuje własnie układ mieszający, proszę o opinię czy dobrze wszystko połączyłem. Ukłąd jest prosty, bez bypass.
  15. Co myślicie o rurach Polimarky Rzeszów?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.